SON DAKİKA
Hava Durumu

Bitcoin için milyon dolarlık tahmin: Milyardere göre BTC 0 dolara mı 1 milyon dolara mı gidecek?

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2022 23:10
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2022 23:10
https://gazetebanka.com/
Bitcoin için milyon dolarlık tahmin: Milyardere göre BTC 0 dolara mı 1 milyon dolara mı gidecek?

Blokchain endüstrisindeki çalışmaları ile tanınan Amerikalı eski aktör ve politikacı Brock Pierce, Fox Business ile yaptığı röportajda Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında önemli tespitler aktardı. Aynı zamanda Bitcoin Vakfı Başkanı olan Pierce’nin,” Bitcoin ya başına 1 koyarak milyon dolara gidecek ya da sıfıra” sözleri röportaja damga burdu. Bitcoin Sıfıra Mı Milyon Dolara Mı Gidecek? Pierce, tıpkı pek çok piyasa analisti gibi hisse senedi ile kripto piyasaları arasında bir ilişkinin var olduğunu düşünüyor. Pierce’ye göre kripto piyasası fiyat tepkisi, geleneksel hisse senedi piyasası hareketlerini yakında izliyor. Bu ilişkiyi Pierce, “Bunun ilişkisiz bir varlık sınıfı haline geldiği bir zamanın hayalini kurduğumuz kadar, piyasa ile birlikte hareket eğiliminde. Geleneksel hisse senedi piyasalarında büyük bir satış gördüğümüzde, aynı şeyi kriptoda da görme eğilimindeyiz.” ifadeleri ile açıkladı.

Değindiği ilişki sonrası BTC’nin yasal bir benimsenmelerine atıfta bulunan Pierce, bu benimsenmelerin Bitcoin’i sıfıra itip itmeyeceğini, “Sıfıra gidebilir. İkili birsonuç. Ya Bitcoin başına 1 koyarak 1 milyon dolara ya da sıfıra gidecek. Biri ya da diğeri olacak, bu yüzden her şeyi ortaya koymamalısın.” şeklinde değerlendirdi. 90’ların Web Çılgınlığına Benzetti! Kripto para çılgınlığının kendisine 90’lı yıllarda Web 1.0 balonunun patlamasına benzeten Pierce, “Bu bana çok fazla 1999’u hatırlatıyor, değil mi? Biz o aşamadayız.” ifadelerini kullandı. Pierce patlayan balon sonrası hayatımıza önemli değişiklikler katan şirketlerin katıldığını hatırlatarak, “Ve bundan ne çıktı? E-Bay ve Amazon ve her türden ilginç işletme, Dot-com türü 1.0 döneminden çıktı. Ve bir kısmı sıfıra gitti. Ve bence bu muhtemelen burada gördüğümüz şey için doğru olacak. Bu, inovasyonun gerçek olmadığı ve kolektif geleceğimizde önemli bir rol oynamayacağı anlamına gelmiyor.” diyerek BTC sıfıra gitse bile blockchain inovasyonuna inandığını ifade etti. Pierce EOS ve NFT ile Yakından İlgili! Son olarak kendisine son dönemdeki kripto hareketleri sorulduğunda Pierce, EOS.IO’ya dokuz rakamlı yatırım yaptığını belirtmekten çekinmedi. Ünlü isim, “EOS üzerine az önce dokuz haneli bir bahis yaptım. Tüm block.one hisselerimi buna dönüştürdüm. Bu halka açık.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca NFT alanı ile de ilgili olduğunu belirten Pierce, “NFT pazarında neler olduğuyla çok ilgileniyorum. Geçen hafta gerçekleşen NFT.com satın alma ve lansmanının bir parçasıydım.” dedi. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.