SON DAKİKA
Hava Durumu

Bitcoin için görevini yaktı: MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin CEO’luk görevini bırakıyor!

Haber Giriş Tarihi: 03.08.2022 13:34
Haber Güncellenme Tarihi: 03.08.2022 13:34
https://gazetebanka.com/
Bitcoin için görevini yaktı: MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin CEO’luk görevini bırakıyor!

MicroStrategy’nin ardından birçok yeni şirketin kripto para ekosistemine dahil olması, beraberinde birçok bireysel yatırımcının da ekosisteme girmesini sağladı. Giderek büyüyen adaptasyona karşısında MicroStrategy de sürekli olarak Bitcoin almaya devam etti ve şirketin elinde yaklaşık 130 bin Bitcoin birikti. Bu süreçte Bitcoin’e verdiği desteklerle bilinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketteki CEO’luk görevini bıraktı. MICHAEL SAYLOR MICROSTRATEGY CEO’LUĞUNU TERK EDİYOR Michael Saylor, kripto para piyasalarının çok yakından tanıdığı sektör temsilcileri arasında yer alıyor. Uzun zamandır Bitcoin’e verdiği desteklerle bilinen Michael Saylor, geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu bir açıklamada, MicroStrategy şirketinin Bitcoin fiyatından ve piyasa trendlerinden bağımsız olarak Bitcoin almaya devam edeceğini ve şirketin Bitcoin satmayacağını söylemişti. Saylor’un bu açıklamalarına paralel olarak, şirketin 2022 yılı ikinci çeyreğinde de hiç Bitcoin satmadığı, bilanço raporlarında ortaya çıktı.

Bitcoin alımları ile kripto para piyasasında gidişata doğrudan etki edebilen şirketler arasında yer alan MicroStrategy’nin Bitcoin destekçisi ve kendisini “Bitcoin Maksimalisti” olarak tanımlayan CEO’su Michael Saylor, artık “eski CEO” olmak üzere. Ekosistemin en büyük Bitcoin destekçilerinden biri olan Michael Saylor, MicroStrategy şirketinin “Bitcoin’i benimseme ve tutma” stratejisini sürdürmesine destek olmaya devam edeceğini dile getirdi. CEO’luğu bırakacak olan Saylor, şirketin yönetim kurulu başkanlık görevini üstlenecek. MICHAEL SAYLOR BTC ALMA STRATEJİSİNE ODAKLANACAK Michael Saylor, 1989 yılında MicroStrategy şirketinin kurulmasına yardımcı oldu ve aynı yıl şirketin CEO’su oldu. 1989 yılından bu yana MicroStrategy’nin CEO’su olarak görev yapan Michael Saylor, 2022 yılı ikinci çeyrek kazançları ile ilgili 2 Ağustos Salı günü yaptığı açıklamada, şirketin yönetim kurulu başkanlığını üstleneceğini ve CEO’luk görevini de Phong Le’nin alacağını dile getirdi. Saylor’ın açıklamaları sonrasında kararın 8 Ağustos itibariyle yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Michael Saylor yaptığı açıklamada “Yönetim kurulu başkanı ve CEO’nun rollerini bölmenin, Bitcoin’i benimseme, tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki 2 kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum” sözlerini dile getirdi. Saylor söz konusu açıklamalarının devamında, “Yönetim kurulu başkanı olarak şirketin Bitcoin alım stratejisine daha çok odaklanacağım” dedi. PHONG LE KİMDİR? Bu açıklamalara göre Saylor, CEO’luk görevini şirketinin Bitcoin satın alma işlemlerine daha fazla odaklanabilmesi adına bırakarak yönetim kurulu başkanlığına geçecek. Şirketin yeni CEO’su olacak olan Phong Le, MicroStrategy bünyesinde 2015 yılından bu yana genel müdür, CFO ve COO olarak üst düzey görevlerde yer almıştı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.