SON DAKİKA
Hava Durumu

Bitcoin değer artışlarına kaldığı yerden devam ediyor, gözler 24 bin dolarda!

Haber Giriş Tarihi: 29.07.2022 14:11
Haber Güncellenme Tarihi: 29.07.2022 14:11
https://gazetebanka.com/
Bitcoin değer artışlarına kaldığı yerden devam ediyor, gözler 24 bin dolarda!

Bu aşamadan sonra Bitcoin yeniden hafif düşüş hareketleri ortaya koyarak 20 bin 750 dolar seviyesine kadar geriledi ancak yeni haftada bir kez daha yükselişler ortaya çıkmaya başladı. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararından sonra yükselişlerini hızlandıran Bitcoin, son 24 saatte gelen yaklaşık yüzde 4’lük değer artışıyla bir kez daha 24 bin doların üzerine çıktı. Şimdi akıllarda yine benzer bir soru var: Bitcoin 24 bin dolardan sonra yeniden mi düşüş yaşayacak? YÜKSELİŞE GEÇEN BİTCOİN’İ ŞİMDİ NE BEKLİYOR? Bitcoin, içinde bulunduğumuz haftada, geçen haftadan kalan düşüş trendini frenledi ve Fed’in 75 baz puanlık faiz artışı kararının ardından yeniden yükselişe geçti. Hafta başında 20 bin 750 dolar bölgesine kadar geri dönen Bitcoin, yeniden gelen toparlanmalar ile 22 bin doların üzerine çıktı. Dün 23 bin dolar bölgesini test eden Bitcoin, son 24 saatte gelen yaklaşık %4’lük değer artışıyla 29 Temmuz Cuma günü yeniden 24 bin doların üzerini gördü.

Ancak Bitcoin buradaki direnci güçlü anlamda kıramadı ve 24 bin doların hemen altında dengelendi. Uzmanlar, Bitcoin’in 24 bin dolar seviyesindeki direnci hacimli bir şekilde kırması durumunda bir sonraki direnç bölgesinin 25 bin dolar bandında karşımıza çıkabileceğini ifade ediyor. Ayrıca analistlere göre bu olası senaryoda, Bitcoin’i 25 bin dolar ile 28 bin dolar arasında bir konsolidasyon karşılayabilir. BİTCOİN YENİDEN 24 BİN DOLARDA REDDEDİLİR Mİ? Bitcoin Cuma gününe kayda değer yükselişlerle başladı ancak 24 bin dolar direncinde takıldı. Bu durum, geçtiğimiz hafta gelen yükselişlerin 24 bin dolar seviyesinden geri dönüşünü akıllara getirdi. Benzer bir senaryonun yaşanıp yaşanmayacağına dair sorular akılları kurcalarken, analistler geçtiğimiz hafta bu senaryonun yaşanmasında Tesla’nın büyük etken olduğunu ve şimdilik görünürde Bitcoin için benzer bir engelin olmadığını ifade ediyor. Yani birçok analiste göre Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşadığı duraksamayı yaşamayabilir ve Bitcoin bu kez 25 bin dolar direncini zorlayabilir. TOP 10’DA EN BÜYÜK ARTIŞ SOLANA’DA Son 24 saatte gelen toparlanmalarla Bitcoin yeniden heyecan verici bölgeye doğru ilerlerken, piyasa genelinde altcoinlerde de dikkat çeken artışlar yaşandı. Lider altcoin Ethereum (ETH), son 24 saatte gelen yaklaşık %5’lik ve son 1 haftalık süreçte gelen yaklaşık %7’lik ve son 1 ayda gelen yaklaşık %50’lik değer artışının ardından 1.700 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Öte yandan piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para birimi arasında son 24 saatte %9’luk değer artışı yaşayarak en iyi performansı sergileyen Solana (SOL), fiyatını 42 dolar seviyesinin üzerine çıkardı. Top 10’da yer alan altcoinler genelinde artışların yüzde 3 – 5 aralığında seyrettiği görülüyor.

Bu aşamadan sonra Bitcoin yeniden hafif düşüş hareketleri ortaya koyarak 20 bin 750 dolar seviyesine kadar geriledi ancak yeni haftada bir kez daha yükselişler ortaya çıkmaya başladı. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararından sonra yükselişlerini hızlandıran Bitcoin, son 24 saatte gelen yaklaşık yüzde 4’lük değer artışıyla bir kez daha 24 bin doların üzerine çıktı. Şimdi akıllarda yine benzer bir soru var: Bitcoin 24 bin dolardan sonra yeniden mi düşüş yaşayacak?

YÜKSELİŞE GEÇEN BİTCOİN’İ ŞİMDİ NE BEKLİYOR?

Bitcoin, içinde bulunduğumuz haftada, geçen haftadan kalan düşüş trendini frenledi ve Fed’in 75 baz puanlık faiz artışı kararının ardından yeniden yükselişe geçti. Hafta başında 20 bin 750 dolar bölgesine kadar geri dönen Bitcoin, yeniden gelen toparlanmalar ile 22 bin doların üzerine çıktı. Dün 23 bin dolar bölgesini test eden Bitcoin, son 24 saatte gelen yaklaşık %4’lük değer artışıyla 29 Temmuz Cuma günü yeniden 24 bin doların üzerini gördü.

Ancak Bitcoin buradaki direnci güçlü anlamda kıramadı ve 24 bin doların hemen altında dengelendi. Uzmanlar, Bitcoin’in 24 bin dolar seviyesindeki direnci hacimli bir şekilde kırması durumunda bir sonraki direnç bölgesinin 25 bin dolar bandında karşımıza çıkabileceğini ifade ediyor. Ayrıca analistlere göre bu olası senaryoda, Bitcoin’i 25 bin dolar ile 28 bin dolar arasında bir konsolidasyon karşılayabilir.

BİTCOİN YENİDEN 24 BİN DOLARDA REDDEDİLİR Mİ?

Bitcoin Cuma gününe kayda değer yükselişlerle başladı ancak 24 bin dolar direncinde takıldı. Bu durum, geçtiğimiz hafta gelen yükselişlerin 24 bin dolar seviyesinden geri dönüşünü akıllara getirdi. Benzer bir senaryonun yaşanıp yaşanmayacağına dair sorular akılları kurcalarken, analistler geçtiğimiz hafta bu senaryonun yaşanmasında Tesla’nın büyük etken olduğunu ve şimdilik görünürde Bitcoin için benzer bir engelin olmadığını ifade ediyor. Yani birçok analiste göre Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşadığı duraksamayı yaşamayabilir ve Bitcoin bu kez 25 bin dolar direncini zorlayabilir.

TOP 10’DA EN BÜYÜK ARTIŞ SOLANA’DA

Son 24 saatte gelen toparlanmalarla Bitcoin yeniden heyecan verici bölgeye doğru ilerlerken, piyasa genelinde altcoinlerde de dikkat çeken artışlar yaşandı. Lider altcoin Ethereum (ETH), son 24 saatte gelen yaklaşık %5’lik ve son 1 haftalık süreçte gelen yaklaşık %7’lik ve son 1 ayda gelen yaklaşık %50’lik değer artışının ardından 1.700 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Öte yandan piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para birimi arasında son 24 saatte %9’luk değer artışı yaşayarak en iyi performansı sergileyen Solana (SOL), fiyatını 42 dolar seviyesinin üzerine çıkardı. Top 10’da yer alan altcoinler genelinde artışların yüzde 3 – 5 aralığında seyrettiği görülüyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.