SON DAKİKA
Hava Durumu

Bitcoin’de Tarih Tekerrür Ederse Dip Fiyat Nereye Gider?

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2022 21:20
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2022 21:20
https://gazetebanka.com/
Bitcoin’de Tarih Tekerrür Ederse Dip Fiyat Nereye Gider?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 13 Haziran Pazartesi günü ile başlayan haftada, 30 bin dolar seviyesindeki direnci aşamayarak sert düşüşe geçti ve bu düşüşlerde kritik destek noktalarını da birer birer kaybetti. 15 Haziran Çarşamba günü geldiğinde ise Bitcoin 20 bin 080 dolar seviyesini de gördü. Bu seviye, Bitcoin adına Aralık 2020’den bu yana kaydedilen en düşük fiyat seviyesi olurken, çok sayıda kripto para yatırımcısı bu düşüşlerde bir dibe ulaşılıp ulaşılmadığını, düşüşlerin daha devam edip etmeyeceğini tartışıyor. Daha önce Bitcoin düşüş döngülerinde ATH seviyesinden %80 ve daha fazla oranda uzaklaşmıştı. Benzer bir senaryoda Bitcoin dibi hangi noktada görür?

“Kesinlikle Bir Ayı Piyasası”

Bitcoin tüm zamanların fiyat rekorunu (ATH) Kasım 2021 döneminde 69 bin dolar seviyesine ulaşarak gördü. Yazım sırasında ise Bitcoin bu ATH seviyesinden yaklaşık %70 uzaklıkta bulunuyor. Ancak analistler, geleneksel olarak Bitcoin’in geçmişte kaydedilen ATH’lerden yaklaşık %80 ve daha fazla oranlarda düştüğünü ifade ediyor. Bitcoin son 14 gün içinde %35 oranda değer kaybettiği için son günleri oldukça zorlu şekilde geçirdi. Analistler ve sektör temsilcileri bu sürecin başında bu düşüşlerin bir ayı piyasasına dönüşüp dönüşmeyeceğini tartışırken, şimdilerde bu durumun kesinlikle bir ayı piyasası olduğu ifade ediliyor.

BTC’de Düşüş Yüzde 80’e Ulaşırsa Ne Olur?

Kripto para piyasalarından Pazartesi günü 1,30 milyar dolara yakın bir bedel tasfiye edildi ve Bitcoin de birim başına 20 bin 080 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin bu fiyatı son olarak 17 Aralık 2020’de, 2017 yılında kırmış olduğu 20 bin dolarlık rekoru geçerken görmüştü. Analistlerin işaret ettiği gibi Bitcoin’deki değer kayıpları ATH seviyesine göre %80 oranlarına ulaşırsa, bu durumda Bitcoin 13 bin 800 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.