SON DAKİKA
Hava Durumu

Bitcoin ABD’yi ikiye böldü! Bu BTC hamlesi çok ses getirir! ABD 401K emeklilik planına kripto dahil edecek yasa tasarısı hazırlanıyor!

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2022 21:19
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2022 21:19
https://gazetebanka.com/
Bitcoin ABD’yi ikiye böldü! Bu BTC hamlesi çok ses getirir! ABD 401K emeklilik planına kripto dahil edecek yasa tasarısı hazırlanıyor!

Bitcoin (BTC) ile ilgili dünyanın en büyük ekonomisi ABD’den birbiri ardına enteresan hamleler geliyor! Ripple (XRP) ve stabil coin’leri dizginlemek adına ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eli ile terbiyeye girişen Birleşik Devletler, Hazine Bakanı Janet Yellen eliyle tüm kripto para birimlerine karşı cepheyi genişletmişti. Temsilciler Meclisine gelen bir yasa tasarısı ise ünlü 401K emeklilik planlarına Bitcoin’i dahil etme isteğini öngörüyor ve sektör bu tutarsızlıktan şaşkın! BTC, ABD 401K emeklilik planına mı girecek? TEMSİLCİ HER ABD EVİNE BTC’Yİ SOKMAK İSTİYOR! Amerika Birleşik Devletleri Temsilcisi Byron Donalds, başlattığı yasa tasarısı ile Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı! Temsilci, BTC’yi her ABD evine dahil etmek adına 401 (K) emeklilik planlarına dahil etmek istiyor. Bu ay yürürlüğe giren 2022 Mali Özgürlük Yasasını da önemli ölçüde artırması açısından uzmanlarca bu hareket, “cesurca” olarak yorumlanıyor!

Donalds’ın tasarısı onaylanırsa, kripto engellenmeyecek aksine her yatırımcının ulaşabileceği bir finansal enstrümana dönüşecek! Bilindiği üzere ABD 401 (K) hesap yatırımcıları, bir aracı kurum ile yatırım türlerini seçmekte özgür ve bu listeye BTC eklenirse önemli tutarda bir Bitcoin hodl durumu söz konusu olabilir! 23 BİN ŞİRKETE HİZMET VEREN KURUMDAN BTC’YE İZİN BİLE ÇIKTI! Temcilsi Byrond Donalds tarafından başlatılan yasa tek başına büyük bir olay yorumlanırken, Fidelity Investments çoktan harekete geçti! 23 bin şirkete hizmet veren yatırım kuruluşu, katılımcılarının mevcut yatırımlarının bir tutarı olmak kaydı ile BTC tahsis etmelerine izin verdiklerini duyurdu. Senato her ne kadar kripto para birimleri ve dijital varlıklar ile yatırımları riske atmak konusunda endişe taşısa da birbiri ardına meydana gelen gelişmeler BTC’nin er ya da geç emeklilik planlarında yerini alacağını gösteriyor. WASHINGTON’UN HAMLESİNE KARŞI RAHATSIZLIĞINI DAHA ÖNCE BELİRTMİŞTİ! Byron Donalds, Biden yönetiminin gücü merkezileştirme ve tekelleştirme yönündeki hamlesinden rahatsızlık duymuş ve Amerikan halkının yatırımlarını dikte edilmesine karşı olduğunu ifade etmişti. Donalds, “Bu yönetim ve diğer herhangi bir devlet kurumu, Amerika’nın yatırımcılarının finansal geleceğini yönlendirme yetkisine sahip değil” diyerek insanların ve paranın özgür olması gerektiğine vurgu yapmıştı.

Ayrıca Minnesota’nın altıncı bölge Kongre Üyesi Tom Emmer, verdiği destek ile bu tasarıyı hızlandırmaya hazır olduğunu attığı tweet ile dile getirmişti. Emmer, “Finansal Özgürlük Yasasını desteklemekten gurur duyuyorum” diyerek fitili ateşleyen isim oldu. IRA Financial Group’tan Adam Bergman, kripto için portföyün yüzde 1 ila yüzde 5 oranında bir bölümün ayrılmasını tavsiye ederken önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler kripto sektörünce yakından izlenecek. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.