SON DAKİKA
Hava Durumu

Bedelli Askerlik Yapacaklar Bu Haber Size! Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Ne Kadar Oldu? Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılabilir?

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2022 21:14
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2022 17:59
https://gazetebanka.com/
Bedelli Askerlik Yapacaklar Bu Haber Size! Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Ne Kadar Oldu? Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılabilir?

Ziraat Bankası uzun bir süredir bedelli askerlik süreci için kredi desteği bekleyen gençlere fırsat niteliğindeki haberini duyurdu. Yaklaşık olarak 3 milyona yakın bedelli askerlik yapmak için gün sayan kişinin askerlik bedelini karşılamak için Ziraat bankasına başvuruda bulunması yeterli olacak. 2022 Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Başvuru Süreci 2022 yılı içerisinde bedelli askerlik başvurusu e-devlet sistemi üzerinden yapılabilir şekilde aktif hale getiriliyor. Şubeye giderek yapılacak başvurular ile süreç netleşiyor. Ödenmesi gereken tutar bilgisi online olarak görülebiliyor. Yatırılması gereken IBAN numaraları burada yer alıyor. Sürecin tamamlanabilmesi için belirli belgeler hazırlanarak bankaya teslim ediliyor ve ödeme gerçekleşiyor. Belge alındıktan sonra toplamda 3 nüshası ile beraber başvuru belgesi şubeye teslim edilerek süreç tamamlanıyor. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredi Başvuru Süreci

2022 yılı içerisinde belirlenmiş bedelli askerlik ücreti 56.500 TL olarak açıklandı. Bankalar askerlik kredisi kapsamında kampanyalarını duyurdu. Bedelli askerlik kredisinden yararlanılabilmesi için kişinin tüm şartları karşılaması gerekiyor. Daha sonra şartlardan birini hile ile örtbas ettiği anlaşılırsa bu fırsattan yararlanamaz. Kişi ödeme yapmaktan vazgeçtiği anda yine bu fırsattan yararlanamaz. Ödemenin süresi geçmişse dilekçe yardımı ile kuruma bildirme yapılabilir. 90 günlük süre içerisinde inceleme tamamlanır ve kişinin dosyası bakanlığa iletilir. Yaklaşık bir ay içerisinde ödenmiş tutar geri alınabilir. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredi Şartları Ziraat Bankası tarafından sunulan bedelli ihtiyaç kredisi geçmişe dair düşük kredi notu bulunmayan ya da sicili temiz olan kişilere sunulan bir kolaylıktır. Özellikle kredi notu sorgulaması burada önemlidir. 1.300 ve üzeri kredi notuna sahip olan kişiler askerlik kredisinden yararlanabilir. Banka talep ederse düzenli gelir belgesi isteyebilir. Burada önemli olan kredi notu ortalamasının yüksek olmasıdır. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Belgeleri

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi faiz oranı %1.75 olarak belirlendi. 36 ay vade ile sunulan bu fırsattan yararlanılabilecek. Üstelik bu krediden yararlanırken kişiye hayat sigortası da yapılmaktadır. Banka talep ederse belgeleri yeterli görmediği takdirde ek bir kefil ya da teminat isteyebilir.

Ziraat Bankası bedelli askerlik başvurusu için gerekli belgeler arasında şunlar yer alıyor:
  • Kişiye ait kimlik fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Gelir durumunu beyan eden bir belge
Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredi Limiti Ziraat Bankası tarafından askerlik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler 40.000 TL'ye kadar 12 ay ile 36 ay arasında kredi talebinde bulunabilecek. Tüm talepler %1.59 faiz oranından değerlendirilecek.

Kredi Tutarı: 40.000 TL

Vade Süresi: 36

Faiz oranı: Yüzde 1.59

Aylık taksit tutarı: 1.546, 22 TL
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.