SON DAKİKA
Hava Durumu

Aydem Bakanlıktan Yatırım Teşvik Belgesini kaptı! 615.6 milyonluk yatırım için geri sayım başladı!

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2022 15:26
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2022 15:26
https://gazetebanka.com/
Aydem Bakanlıktan Yatırım Teşvik Belgesini kaptı! 615.6 milyonluk yatırım için geri sayım başladı!

Aydem Yenilebilir Enerji A.Ş. (AYDEM) Yatırım Teşvik Belgesini aldı! Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan duyuruda şirket, 114,30 MW rüzgar kurulu gücüne sahip RES projesinden elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımı konusunda 535676 sayılı Yatırım Teşvik Belgesinin sahibi oldu. TEŞVİK İKİ BAŞLIK ALTINDA VERİLEEK Şirket, yapmış olduğu T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı teşvik başvurusunda onay alırken, iki başlık altında teşvikten yararlanmaya hak kazandı. Genel-Tevsi Yatırım kapsamında şirket, KDV istisnası ve Gümrük Vergisi Muafiyetinden yararlanacak. AYDEM ENERJİ RES YATIRIM TEŞVİK BELGESİ ONAYI KAP DUYURUSU Yatırım Teşvik Belgesi Alımı

Şirketimizin Uşak-Banaz'da rüzgar kurulu gücü 114,30 MW olan RES projesinde elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımı konusunda gerçekleştireceği genel-tevsi yatırım projesi kapsamında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapmış olduğu Yatırım Teşvik Belgesi müracaatı bugün itibarıyla onaylanmıştır. Bu kapsamda, yerli sermaye ile gerçekleştirilecek olan 615.623.306 TL tutarındaki yatırım projesi için Şirketimiz adına 535676 sayılı Yatırım Teşvik Belgesi düzenlenmiştir.

Genel-Tevsi Yatırım kapsamında yararlanacağımız destek unsurları aşağıdaki gibidir:

1- KDV İstisnası

2- Gümrük Vergisi Muafiyeti

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.