SON DAKİKA
Hava Durumu

Avrupa Birliği destekli projeden kadın girişimcilere anında 40.000 TL ödeme!

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2022 18:12
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2022 15:56
https://gazetebanka.com/
Avrupa Birliği destekli projeden kadın girişimcilere anında 40.000 TL ödeme!

İş dünyasına adım atmak isteyen veya kendi işinin patronu olan kadın girişimciler için muhteşem bir proje başlatıldı. İş dünyasında daha fazla kadının istihdam edilmesini ve yer almasını sağlamayı amaçlayan devlet, Avrupa Birliği ile ortak proje geliştiriyor. Bunun kapsamında Türkiye’de kendi işini kuran veya kurmak isteyen kadın girişimcilere tam 40 bin TL nakit ödeme yapılacak.

Kadınların iş hayatına tutunabilmesi için Avrupa Birliği’nin desteklediği Women Up projesi hayata geçti. Kadınları iş dünyasında ayağa kaldıran bu programla birlikte kayıtlı kadın istihdamı ve girişimciliği artırılacak. Pilot illerde uygulamaya başlanan Women Up projesiyle Ankara, Aydın, Denizli, İstanbul, Kahramanmaraş, Samsun ve Şanlıurfa’da kadın işverenlerin istihdam edeceği kadın çalışanlar desteklenecek. Women Up Projesinden Kimler Yararlanabilir?

Kadın çalışanlara sahip ve kadın girişimciler tarafından kurulan işletmeler 40 bin TL destek alabilecek. Bu projenin hedef kitlesi 5 Mart 2012 tarihinden sonra kurulmuş ve kadın girişimcilere ait işletmeler olarak belirlendi. Proje kapsamında 4 bin yeni kadın işçi istihdam eden 4 bin işveren kadına finansal destek yapılacak. En fazla 9 işçi çalıştıran ve ilave olarak kadın sigortalı çalışan istihdam eden işverenler projenin hedef kitlesini oluşturuyor. Kadın Girişimcilere 40 Bin TL Ödeme İmkanı İş hayatında sayılarının artması beklenen kadın girişimciler için devlet ve Avrupa Birliği destekli Women Up projesi hayata geçti. Kadın sigortalı çalışanlar için asgari ücretin net tutarına kadar hibe desteği sağlanacak. Ankara, Aydın, Denizli, İstanbul, Kahramanmaraş, Samsun ve Şanlıurfa’da kadın işverenlerin istihdam edeceği kadın çalışanlar için bu ödemeler yapılacak. Projenin ilk olarak pilot illerde uygulamaya geçildikten sonra Türkiye geneline yayılması ve pek çok kadının bu destekten yararlanması bekleniyor.

https://gazetebanka.com/emeklilere-ek-odeme-mujdesi-teb-emekli-musterilerine-5-250-tl-odeme-yapiyor/35539/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.