SON DAKİKA
Hava Durumu

Asgari Ücret Zammında Yeni Gelişme! Ara Zam Uygulaması Detayları Belli Oluyor: Temmuz Ayı Zam Beklentisi Gerçekleşecek mi?

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2022 17:03
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2022 14:07
https://gazetebanka.com/
Asgari Ücret Zammında Yeni Gelişme! Ara Zam Uygulaması Detayları Belli Oluyor: Temmuz Ayı Zam Beklentisi Gerçekleşecek mi?

Asgari ücret zammı ile ilgili çalışmalara devam ediliyor. Her yıl toplanan asgari ücret tespit komisyonu tarafından alınan karara göre belirlenen asgari ücret bu yıl 2 kere artış yaşayabilir. Ara zam haberleri doğrultusunda Ocak ayında yapılan %50'lik zammın yanında ek bir tutar bekleniyor. Artan enflasyon oranları zam beklentisini oluşturdu. Hükümetten Yeni Açıklama Geldi!

AK parti sözcüsü Ömer Çelik asgari ücret zammına yönelik bir açıklamada bulundu. Bu açıklama Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamayı destekleyici ve zam haberlerine yönelik olumlu gelişmeleri içeriyor. Ömer Çelik konuşmasında: “Asgari ücret ile dar gelirliği vatandaşlarımızın ekonomik olarak sıkıntılarını giderebilmek gündemimizde yer alıyor. Vatandaşların içinde bulunduğu zor koşullar muhakkak ki her zaman gündemimizde olacaktır” dedi. “Talepleri Karşılamaya Çalışıyoruz”

AK parti sözcüsü Ömer Çelik emekli, çiftçi ve esnaflara yönelikte bir açıklamada bulundu: “Genç arkadaşlarımız, esnaf ve çiftçilerimiz tarafından gelen her türlü talebi karşılamaya çalışıyoruz. Henüz net bir şekilde konu üzerine açıklama yapmak için çok erken. Şartlar olgunlaştığında gerekli açıklamalar vatandaşla paylaşılacak. Şu unutulmamalıdır ki farklı sosyal çevrelerden gelen talepler sistematik bir programlama ile değerlendirilmeye alınıyor.” Asgari Ücret Nasıl Değişecek? Asgari ücret tutarı üzerinde bir değişiklik yapılacaksa yasal bir düzenleme ile komisyonun yeniden toplanması gerekecek. İddia edilen haberlere göre Temmuz ayında emeklilere ve memurlara yapılacak olan ikinci zammın tutarı asgari ücretlilere de uygulanabilir. 6 aylık enflasyon üzerinden hesaplanan bu tutar asgari ücretler içinde geçerli olabilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.