SON DAKİKA
Hava Durumu

Asgari ücret zammı memur ve emeklilerin maaşlarını da artıracak! Dul ve yetim aylıkları yükseliyor

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 12:22
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2022 12:22
https://gazetebanka.com/
Asgari ücret zammı memur ve emeklilerin maaşlarını da artıracak! Dul ve yetim aylıkları yükseliyor

Asgari ücrete yönelik olarak Temmuz ayında yapılacak maaş iyileştirmesi memur, emekli, dul ve yetimleri de etkileyecek. Onlarca memur ve emekliyi ilgilendirecek müjdeli haber Temmuz ayında açıklanacak. 3600 ek gösterge kapsamında düzenlemelerin tüm kademeleri 1 Temmuz itibariyle tamamlanmış olacak. Temmuz ayında memur ve emekliye yönelik yapılacak zam için yüzde 16’lık yükseliş bekleniyor.

3600 ek göstergedeki yenilik ve Temmuz ayı zammı ile birlikte memur ve memur emeklilerinin maaşlarına çifte zam uygulaması yapılacak. 1 Temmuzda Yeni Zamlı Maaşlar Açıklanacak!

2022 yılı ilk 6 aylık süreç için memur ve memur emeklisine yüzde 30.95 oranında zam yapıldı. 1 Temmuz itibariyle ise yüzde 7 oranında yeni bir zam uygulaması yapılacak. Enflasyon farkından kaynaklı olarak Ocak ve Şubat aylarında bu oran yüzde 8.94'ü bulmuştu. Toplamda zam oranı yüzde 16'ya kadar yükseliyor.

Bu durum SSK ve Bağ-kur emeklileri için enflasyon oranında bir eksilme gözükmezse en az yüzde 16.44 olacak. 3600 Ek Gösterge Müjdesi! Öte yandan milyonlarca memur ve emeklinin gözü açıklanacak ek gösterge haberinde. Cumhurbaşkanlığı tarafından 2018 yılında müjdesi verilen ek gösterge çalışmaları Temmuz ayında son buluyor. Kapsamda öğretmen, polis, din görevlisi, idareci ve hemşireler yer alıyor. Memur ve emekliler için yapılacak düzenlemelerle maaşlarda 1300 TL değerinde, ikramiye oranında da 50 bin TL değerinde bir artış düzenlenmesi planlanıyor. Erken Emeklilik için Çalışmalar Sonlanacak! Asgari ücret zammı ile ilgili de yeni bir formül düşünülüyor. 1 Ocak itibariyle enflasyon oranları da göz önünde bulundurularak asgari ücrete yüzde 55 oranında bir artış yaşatmıştı. Net asgari ücret 4 bin 253 TL'yi buldu. İkinci zam haberleri ile formül üzerine konuşmalar yapılmaya başlandı. Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu 1 Temmuz tarihine dikkatleri çekti. “Asgari ücretli kardeşlerimizin durumu ele alınacak. Erken emeklilik durumu içinde bu yıl içerisinde net bir açıklama yapacağız” yorumunda bulundu.

https://gazetebanka.com/sgk-anne-babasini-veya-esini-kaybeden-kadinlara-aylik-bagliyor-sgk-dul-ve-yetim-maaslari-nasil-alinir/36174/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.