SON DAKİKA
Hava Durumu

Artan doğalgaz faturalarına devletten destek: En az 450 TL, en fazla bin 150 TL destek ödemesi yapılacak! Kronik hastalara ve engellilere ise...

Haber Giriş Tarihi: 24.09.2022 14:47
Haber Güncellenme Tarihi: 24.09.2022 12:50
https://gazetebanka.com/
Artan doğalgaz faturalarına devletten destek: En az 450 TL, en fazla bin 150 TL destek ödemesi yapılacak! Kronik hastalara ve engellilere ise...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni dönemde artan doğalgaz tüketim fiyatlarına karşı ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olacağını belirtti. Bakanlık, doğalgaz tüketim desteği modeline ilişkin ayrıntılı bilgileri paylaştı. BAKANLIKTAN DOĞALGAZ FATURASI DESTEĞİ! Ülke sınırları içerisinde yaşayan ve çeşitli kategoriler altında değerlendirildiklerinde dezavantajlı olduklarına kanaat getirilen ihtiyaç sahipleri için birbirinden farklı içeriklerde sosyal yardım modelleri geliştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde de hem hizmet kapsamını genişletmeye hem de mevcut yardım modellerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Giderek ağırlaşan ekonomik şartlara karşı ihtiyaç sahiplerine verdiği nakdi ve fiziki destekler sayesinde vatandaşlar tarafından yakından takip edilen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sene başında duyurmuş olduğu yeni sosyal yardım modelinin, bu kış da devam edeceğini bildirdi.

Artan doğalgaz faturalarına karşı ihtiyaç sahiplerine nakdi destekte bulunma kararı veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı mart- nisan aralığında yaptığı ilk ödemelerin, bu kış da ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına aktarılmaya devam edeceğini duyurdu. Söz konusu destek tutarının 450 TL ile bin 150 TL aralığında olacağına dikkat çeken bakanlık, hane başına yapılacak olan net yardım tutarının, ikamet edilen bölgenin iklim şartlarına göre tespit edileceğini ifade etti. Ayrıca bakanlık kronik hastalara ve evden tedavi gören engelli bireylere mevcut üst limit tutarının yüzde 5 fazlasını destek olarak ödeyeceğini bildirdi. BAKANLIĞIN DOĞALGAZ FATURASI DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bin 150 TL’lik üst limit ile geliştirmiş olduğu doğalgaz faturası desteği hizmeti, geçtiğimiz günlerde yüksek oranlarda zam alan doğalgaz tüketim tutarından sonra arama motorlarında sıklık ile araştırılmaya başlandı. Vatandaşlar, bakanlığın söz konusu destek hizmetinden kimlerin yararlanabileceğini araştırmaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bin 150 TL’lik üst limit ile başvurulara açmış olduğu doğalgaz tüketim desteği hizmetine, gelir belgesi ile ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayan tüm vatandaşların başvuru yapabileceklerini belirtti. Ayrıca bakanlık evde tedavi gören engelli bireylere ve kronik hastalara da söz konusu yardım modeli aracılığı ile destek olunacağını ifade etti. BAKANLIĞIN DOĞALGAZ FATURASI DESTEĞİNE NEREDEN VE NASIL BAŞVURU YAPILIR? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan bin 150 TL üst limitli doğalgaz tüketim desteği hizmetinden henüz yararlanmayan ihtiyaç sahipleri, başvuru detaylarını araştırmaya başladı. Bakanlık söz konusu destek hizmetine hem e- devlet sistemi üzerinden online olarak hem de Sosyal Hizmet Müdürlükleri aracılığı ile fiziksel olarak başvuru yapılabileceğini belirtti.

Doğalgaz tüketim desteğine  e- devlet sistemi üzerinden online olarak başvuru yapacak olan engelli bireylere ve kronik hastalara seslenen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuru esnasında ilgili sağlık raporlarının sisteme yüklenmesi gerektiğini bildirdi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.