SON DAKİKA
Hava Durumu

Araç Sahipleri Dikkat Trafik Cezaları Tek Tek Siliniyor: Bu Yöntemi Uygulayan Kârlı Çıkacak!

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2022 23:04
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2022 18:19
https://gazetebanka.com/
Araç Sahipleri Dikkat Trafik Cezaları Tek Tek Siliniyor: Bu Yöntemi Uygulayan Kârlı Çıkacak!

Araç sahiplerini ilgilendiren yeni trafik cezası kararı çok konuşulacak. Otomobil kullanıcıları için emsal karar İzmir'in Torbalı ilçesinde görüşü yapılan mahkeme sürecinde muadillerine emsal oluşturacak. Mahkeme kesilen trafik cezasının iptal hükmüne karar verdi. Emsal niteliğindeki bu karar aynı durumda kalıp ne yapması gerektiğini bilmeyen vatandaşlara yol gösterecek. Bu Karar Emsal Olacak!

İzmir'in Torbalı ilçesinde yaşayan avukat Aslan Sezgin 10 Şubat tarihinde Torbalı'nın Ayrancılar kavşağında ilerliyordu. Otomobili ile seyir halindeyken cep telefonu ile konuşmaya başladı. Avukat Aslan Sezgin'in plakası üzerinden Karayolları Trafik Kanunu'nun 116. maddesi uygulanarak para cezası kesildi. 35 TVY 37 plakalı otomobili 427 TL'lik cezaya çarptırıldı. Avukat cezayı yargıya taşıdı ve itiraz etti. İtiraz Yargıda Olumlu Yanıt Buldu! Mahkeme sürecinde avukat Aslan Sezgin böyle bir durum olmadığını ifade ederek cezaya itiraz etti. Elinde telefonu olmadığını cezanın haksız yere kesildiğini ifade etti. Süreçte aracında bluetoothlu hoparlör aracılığı ile görüşme sağladığını herhangi bir şekilde telefonuyla kulağında konuşma gerçekleştirdiğine dair bir fotoğraf ya da görüntünün bulunmadığını da ifade etti. Yapılan itiraz dolayısıyla Torbalı Sulh ceza hakimliği tarafından davaya yönelik karar netleştirildi. Keyfi Trafik Cezası Kesilemeyecek! İzmir'in Torbalı ilçesinde yaşanan emsal niteliğindeki bu gelişme ile hakimlik herhangi bir şekilde fotoğraf ya da kayıt olmaması sebebiyle Avukat Sezgin'in itirazını kabul etti ve kesilmiş para cezasının kaldırılmasına hükmedildi. Avukat Aslan Sezgin durumu şu şekilde değerlendirdi:

“Aracımla seyir halindeyken telefon kullanıldığına yönelik cezayı uygulama yapıldı fakat bu cezanın denetlenebilir herhangi bir yönü olmadığını söyleyerek bluetoothlu bir şekilde kullandığımı ifade ettim ve itirazda bulundum. Mahkeme itirazımı uygun buldu. Herhangi bir şekilde telefonla görüştüğüme dair fotoğraf ya da video bulunamadı. Keyfi bir cezaydı. Sonuçta itirazım kabul edildi. Emsal olması açısından benim için önemli bir karar” diyerek konuşmasını tamamladı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.