SON DAKİKA
Hava Durumu

Altın yatırımcıları bu haber size! Bu süreçte altın yatırımı yapılır mı? Ünlü ekonomistten altın almak isteyenlere tavsiyeler!

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2022 10:05
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2022 09:58
https://gazetebanka.com/
Altın yatırımcıları bu haber size! Bu süreçte altın yatırımı yapılır mı? Ünlü ekonomistten altın almak isteyenlere tavsiyeler!

Küresel piyasalarda gelinen noktada değerli metaller grubunda yer alan altın, gümüş, platin gibi yatırım araçlarına yönelik fiyat artışı hızını sürdürüyor. Konu üzerine ünlü ekonomist para piyasaları ve altın uzmanı İslam Memiş sürecin yatırımcılara yansımasına dair açıklamalarda bulundu. Altın almak isteyen fakat piyasaların durumunu analiz edemeyenlere yönelik sunduğu tavsiyeler gündemde yerini aldı. Riskli Ortamlar Sağlıklı Karar Vermeye Engel! Geçtiğimiz gün ünlü Ekonomist İslam Memiş, Dünya web TV kanalında sunucu Berfin Duba’ya konuk oldu. Ekonomiye dair gelişmeler üzerine yapılan sohbette yatırımcıları ilgilendiren haberlerde yer alıyordu. İslam Memiş'in hedefinde riskli ortamın sağlıklı karar vermeye engel olabileceği ve dikkatli olunması gerektiğine yönelik uyarılar bulunuyordu. Yatırım yapmak isteyenlere yönelik birkaç tavsiye yer alıyordu. Manipülasyonlara Kanmayın! İslam Memiş halka yönelik olarak “manipülasyonlara kanmayın” diyerek riskli ortamda en iyi yatırım altına yönelik uygulanacak parite işlemleri olduğunu aktardı. Altın paritesi ile dolara çevrilerek yatırım yapılabilir ya da euro-dolar üzerinden düşük bir parite seviyesi ile başlangıç yapılabilir. Bu Rakamlar En Son 2020 Yılında Görülmüştü! İslam Memiş yeni yılın başlangıcında Ons altın ve gram altın tespitlerinden bahsederek şu sözleri kullandı: “2022 yılı için yaptığım analizlerde Ons altın 2150 doları bulabilir. Gram altında 1450 TL seviyesini yükselebilir, demiştim. 2020 yılında en son görülen 2000 dolar seviyesi şu anda tekrar yaşanıyor. O dönemde coronavirus salgınından kaynaklanan bu süreç şu anda savaş etkisi ile yaşanıyor. “ “Savaş Sürecinde Altın Güvenli Liman” Memiş: “Altın fiyatlarında belirsiz bir süreç devam ediyor. Unutulmamalıdır ki savaş riskinin olduğu her altın güvenli bir limandır. Savaşın olmadığı düşünülse de enflasyon rakamlarına kaynaklı olarak yine bir artış görülecekti” dedi.

İslam Memiş: “Olağandışı günler yaşıyoruz” diyerek başladığı sözüne küresel piyasalarda dolar endeksi 99 seviyesini gördüğü göz önünde bulundurulduğunda Ons altındaki yükselişte tüm hızıyla devam edecektir. Uzun bir süredir baskı altında bulunan altın savaş riski ile 2 bin doları aştı” yorumunda bulundu. Memiş: “Yatırımcılar Temkinli Olun!” İslam Memiş uyardı: “Yatırımcılar dikkat! Temkinli olunması gerekiyor. Agresif yükselişler 3 haftalık süreçte yaşandı. Ons altın 1.823 dolarda iken bu süreçte 2 bin dolar seviyesine hız kesmeden yükseldi. Bu anlamda teknik olarak bir problem de söz konusu.”

“Yükseliş savaşın etkisi ile gittikçe daha da artabilir. Bu tarz bir dalgalanmanın sık yaşandığı bir ortamda düşüşte hızlı gerçekleşir.” dedikten sonra önceden yatırım yapanlara seslendi: “riske girmeyin!”

“Sürece bakıldığında altın ve dolarda yükseliş hızını devam ettirirken parite ve kriptoda bir geri çekilme söz konusu. Bu süreçte düşüş anlarını değerlendirmeli. Yatırımcılar elindeki varlıkların yüzde 50’sini riske atmadan farklı bir pariteye çevirebilir. Altın, Euro ya da Altın-Sterlin paritesi olarak çeviri işlemi bir fırsat sağlayacak” diyerek sözlerini tamamladı. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.