SON DAKİKA
Hava Durumu

Akbank emekliye özel sunduğu fırsatlarla çok konuşulacak! Artık emekli maaşı gününden önce çekilebilecek

Haber Giriş Tarihi: 07.04.2022 15:04
Haber Güncellenme Tarihi: 07.04.2022 13:07
https://gazetebanka.com/
Akbank emekliye özel sunduğu fırsatlarla çok konuşulacak! Artık emekli maaşı gününden önce çekilebilecek

Akbank müşterilerini ilgilendiren yeni bir haber gündem oldu. Uzun bir süredir hiç bir bankanın cesaret edemediği adımı Akbank attı. Emekli müşterilere özel olarak maaş hesabı bulunan ve belirli bir günde ödeme alan emekli için ödeme gününden önce para çekim talebinde bulunabilecek. Bu fırsattan yararlanabilmek için Akbank müşterisi olmak dışında herhangi bir şart aranmıyor.

Akbank emeklilere özel fırsatlarını her yıl güncelliyor. Promosyon bedeli kapsamında 2 bin 750 TL'yi bulan ek ödeme sağlıyor. Emekli maaşı hesabına artı para kredisi limiti tanımlandığında maaş gününü beklemeye gerek kalmadan hesaptan aylık çekilebiliyor. Üstelik emeklilere özel sunulan bu fırsat yüzde sıfır faiz oranı ile hesaptan alınabiliyor. Kampanya Ne Zamana Kadar Sürecek? SSK bağ-kur ve emekli sandığında hesabı bulunan emeklilere yönelik kampanya Akbank tarafından sunuldu. 31 Mayıs tarihine kadar geçerliliğini koruyacak kampanyadan faydalanabilmek için Akbank'a emeklilik hesabını taşımak ya da ilk defa emekli olunacaksa Akbank'a gelerek hesap açtırmak gerekiyor. Banka aracılığı ile 3 yıl boyunca emekli olma sözü verildiğinde 2.750 TL'yi bulan geri ödemesiz ek promosyon desteğinden de yararlanılabiliyor. Akbanklı Nasıl Olunur?

Akbank'a gelerek emeklilik hesabını taşımak isteyenler internet üzerinden dijital başvuru yaparak işlemleri gerçekleştirebiliyor. Öncelikle Akbank hesabının açılması ve kullanıcının hesabının banka verilerine kayıtlı olabilmesi için mobil kanal aracılığı ile başvuru yapılabilir. Ardından banka şubelerine gidilerek imzalanacak taahhütname sonrasında ek promosyon ödemesi ve emekli maaşını erken çekme fırsatından yararlanılabilecek. Akbank Promosyon Ödemesi Akbank emekli müşterilerine özel olarak aylık net gelir üzerinden promosyon ödemesi yapıyor. Emekli aylığı tutarına göre:
  • 1.500 TL ve altında emekli aylığı bulunanları 500 TL ve ek 1.350 TL promosyon
  • 1.500 TL - 2.500 TL arasında emekli aylığı bulanlara 625 TL promosyon ve ek 1.675 TL promosyon
  • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı bulunanlara 750 TL promosyon ve ek 2 bin TL promosyon
Maaş Yatmadan Önce Bankadan Nasıl Çekilebilecek? Akbank'a gelerek emeklilik hesabı açan müşteriler hesaplarına aylık maaş yatmadan önce çekim talebinde bulunabilecek. Emeklilere hayatı kolaylaştıran bu adım maaş hesaba yatmadan iki gün önce hesaptan parayı çekme fırsatı sunuyor. Bu fırsattan yararlanabilmek için detaylar:
  • Emekli maaşını bankadan almak ve maaş hesabına artı para kredisi limiti tanımlamak gerekiyor.
  • Erken çekim talebinde bulunan aylık için ek bir tutar ödenmeyecek.
  • Limit faizsiz olarak kullanılabilecek.
  • Çekilecek tutarın limiti artı para kredisi limiti ile sınırlı tutulacak.
  • İlk defa Akbank'a gelerek müşteri olan emekliler ilk maaş ödemelerini aldıktan sonra bu fırsattan yararlanabilecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.