SON DAKİKA
Hava Durumu

Akaryakıt fiyatları güncellendi! 5 Nisan 2022 benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar oldu?

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2022 14:05
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2022 11:11
https://gazetebanka.com/
Akaryakıt fiyatları güncellendi! 5 Nisan 2022 benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar oldu?

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada konuşulmaya başlanan LPG'ye yönelik yapılacak zam oranları geçerli olacak mı merak edilmeye başlanmıştı. Ankara, İstanbul başta olmak üzere büyük çaplı illerde araç sahiplerini etkileyecek olan LPG zammı için açıklama bekleniyor.

Geçtiğimiz akşam motorin fiyatlarına yönelik yapılan 6 kuruşluk zammın ardından LPG için yapılacağı iddia edilen 70 kuruşluk zam konuşulmaya başlandı. Benzin ve motorine de yeni bir zam yapılıp yapılmayacağı gündemde yerini aldı.

Açıklanan güncel rakamlara göre benzin fiyatlarında herhangi bir değişim yaşanmazken son olarak 3 Nisan gece saatleri itibariyle 6 kuruş tutarında motorine zam uygulaması yapıldı. Güncel rakamlar üzerinden artık yakıt alımı gerçekleşecek. İstanbul, Ankara ve İzmir'de Güncel Benzin ve Motorin Fiyatları

3 Nisan itibari ile benzin ve motorine yönelik istanbul, Ankara ve İzmir'de oluşan fiyatlar şu şekildedir:
  • İstanbul Avrupa Yakasında 1 litre benzin fiyatı 18,99 TL
  • İstanbul Anadolu Yakasında 1 litre benzin fiyatı 19 TL
  • İstanbul Anadolu Yakasında motorinin litre fiyatı 21,21 TL
  • İstanbul Avrupa Yakasında motorin litre fiyatı 21,23 TL
  • Ankara 1 litre benzin fiyatı 19,08 TL
  • Ankara 1 litre motorin fiyatı 21 TL
  • İzmir 1 litre benzin fiyatı 19,80 TL
  • İzmir 1 litre motorin fiyatı 21,27 TL
Güncel LPG Fiyatı Ne Kadar Oldu? Geçtiğimiz hafta araç sahiplerine yönelik LPG fiyatlarında artış yaşanacağı iddiası gerçekleşmedi. İstanbul'daki LPG fiyatı Avrupa Yakası'nda 11,66 iken Anadolu Yakasında 11.77 TL olarak satışının yapıldığı kayıtlara geçti.

Ankarada ise güncel olarak satışı yapılan LPG litre fiyatı 11.83 TL oldu.

İzmir'de bu rakam 11.66 TL'yi buluyor. EPGİS Rakamları Paylaşmayacak! Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu başkanı tarafından bir çağrı yapıldı. Akaryakıt sektörüne yönelik dağıtım ve bayi dernek temsilcileri ile bir araya gelinerek geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sona erdiğinde tavan fiyat uygulaması ile ilgili yeni bir gündem olabileceği de haber verildi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş süreci akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıyor. EPDK ve Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonu işveren sendikası arasında bu bir sorun haline gelmişti. Taraflar arasında karşılıklı suçlamalarla geçen tartışmalar yaşandı. En sonunda EPGİS sosyal medya hesabı üzerinden akaryakıt fiyatlarının duyurulmasına bir süre ara verilmesi kararı alındı.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.