SON DAKİKA
Hava Durumu

Akaryakıt fiyatları 14 Nisan 2022 ne kadar oldu? Güncel benzin ve motorin fiyatları

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2022 12:35
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2022 12:17
https://gazetebanka.com/
Akaryakıt fiyatları 14 Nisan 2022 ne kadar oldu? Güncel benzin ve motorin fiyatları

Rusya- Ukrayna arasındaki gergin süreç Rusya'nın açıklamalarıyla daha da körüklendi. Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma özellikle benzin ve motorin fiyatlarına da yansıdı. 14 Nisan 2022 benzin ve motorin güncel fiyatları ne kadar oldu?

Petrol fiyatlarında yaşanan baskıdaki en önemli neden Çin'deki Covid-19 salgını olarak görülüyor. Öte yandan Brent petrolde geçtiğimiz hafta 100 doların altına düştü. Amerika piyasalarda petrol arzını destekleyebilmek için önümüzdeki 6 aylık süreçte günlük 10 bin varil olacak şekilde toplamda 180 milyonu varillik petrol satışı yapacağını duyurdu. Bu karara Uluslararası Enerji Ajansının içerisinde yer alan 31 üyede katılıyor. Araç Sahipleri Önümüzdeki Aya Dikkat!


Uluslararası Enerji Ajansı'nın açıkladığı raporlara göre önümüzdeki ay petrol fiyatlarında kritik bir sürece giriliyor. Rusya'ya yönelik uygulanan yaptırımlar petrole yönelik endişeyi artırıyor. Çin'deki Covid-19 salgın sürecine yönelik uygulanan güncel gelişmeler petrol fiyatlarını da doğrudan etkiliyor. Bu durum akaryakıt fiyatlarına olumsuz olarak yansıyor. Yaptırım Sürecinden Türkiye'de Etkileniyor
Dünya çapında küresel olarak petrolde yaşanan problemler, fiyatlardaki dalgalı süreç Türkiye'nin akaryakıt rakamlarına da yansıyor. Geçtiğimiz günlerde motorine yönelik 1.04’lük indirim uygulanmıştı. Fiyatların yeniden düşüp düşmeyeceği merak edilmeye başlandı.

Öte yandan uzman açıklamalarına göre Rusya'ya yönelik yapılacak ek yaptırımlar piyasalarda petrol arzında endişeye neden oluyor. Önümüzdeki süreçte kalıcı bir ateşkes sağlanamazsa petrol fiyatları için sancılı süreç devam edecek gibi gözüküyor. 14 Nisan Perşembe Güncel Akaryakıt Fiyatları
Araç sahiplerini yakından ilgilendiren benzin, mazot, motorin fiyatları vatandaşın gündeminde. Brent petrolün varil fiyatında yaşanan sert düşüş 98,41 dolara kadar gerilemesine etki etmişti. Bu durumun motorine yansıyışı  yeni bir indirim haberi beklentisi oluşturdu. 4 Nisan Perşembe İstanbul'da güncel yakıt fiyatları:

İstanbul'da motorin litre fiyatı 20,21 lira

İstanbul'da benzinin litre fiyatı 19 lira

İzmir benzinin litre fiyatı 19,12 lira

İzmir motorin litre fiyatı 20,28 lira

Ankara benzinin litre fiyatı 19,11 lira

Ankara motorinin litre fiyatı 20,29 lira
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.