SON DAKİKA
Hava Durumu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahiplerine Seslendi 1100 TL Ödenecek!

Haber Giriş Tarihi: 17.06.2022 17:39
Haber Güncellenme Tarihi: 17.06.2022 16:13
https://gazetebanka.com/
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kurban Bayramı Öncesi İhtiyaç Sahiplerine Seslendi 1100 TL Ödenecek!

Ülke sınırlarımız içerisinde yaşayan milyonlarca ihtiyaç sahibine, 20’yi aşkın sosyal yardım modeli aracılığı ile ulaşan ve mağduriyet yaşanan kategoriler altında destek sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde bir yeni yardım hizmeti daha sunacağını duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal devlet olmasının getirdiği sorumlulukları yerine getiren kamu kurumlarından birisi olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketlerinden ötürü giderek pahalılaşan hayat şartlarına karşın ihtiyaç sahiplerinin bütçelerinin toparlanmasına aracılık edecek bir yeni nakit hizmeti daha geliştirdiğini açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili şartları sağlayan tüm vatandaşlara karşılıksız nakit ödeme hizmeti sunulacağı bilgisi kaydedildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Karşılıksız Nakit Ödeme Hizmeti!


Geliştirdiği projeler ve hizmete sunduğu sosyal yardım modelleri sayesinde özellikle ihtiyaç sahipleri tarafından yakın takibe alınan kamu kurumlarından olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni dönemde de hız kesmeden vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. Bu kapsamda sosyal yardım modelleri başlığı altında hizmete açtığı 20’yi aşkın yardım hizmetine bir yenisini daha eklediğini bildiren bakanlık, yeni hizmetinin ayrıntılarını paylaştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre hafta sonu dahil olmak üzere ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayarak başvuruda bulunan her vatandaşa, 1.100 TL tutarında karşılık ödeme hizmeti sunulacağı bilgisi kaydedildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Karşılıksız Ödeme Hizmetine Kimler Başvuru Yapabilir?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan 1.100 TL üst limitli karşılıksız yardım hizmetine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve ihtiyaç sahibi olma durumu devam eden her vatandaş başvuru yapabilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Karşılıksız Ödeme Hizmetine Nasıl Başvuru Yapılır?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 1.100 TL tutarlı karşılıksız ödeme hizmetine e-devlet aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.