SON DAKİKA
Hava Durumu

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyurdu! Dar Gelirli Aileler Fatura Desteğinden Yararlanabilecek: Engelliler ve Engelli Yakınlarına Özel Süreç Başladı!

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2022 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.06.2022 11:05
https://gazetebanka.com/
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Duyurdu! Dar Gelirli Aileler Fatura Desteğinden Yararlanabilecek: Engelliler ve Engelli Yakınlarına Özel Süreç Başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından zor durumda olan vatandaşlara yönelik fatura indirim destek hizmetleri sunuluyor. Engelli vatandaşlara yönelik özel fatura destek hizmeti 2022 yılı içerisinde yapılacak başvurularla sağlanıyor. Hizmetler kapsamında Elektrik, su, doğalgaz desteği dışında belirli kurumlarda geçerli engellilere özel indirimler bulunuyor.

Türk hava yolları bilet alımlarında engelli vatandaşlara yönelik iç hatlarda %20, dış hatlarda %25 engelli indirimi fırsatı sunuyor. Elektrik Desteği Nedir?

Engelli konumunda bulunan kişiler için fatura indirimi kapsamında belirli kurumlar faaliyetlerine başladı. Elektrik indirimi kapsamında engelli ve dar gelirli ailelere 150 kilovata kadar kısmi destek fırsatı sunuldu. Özellikle ağır kronik rahatsızlığı bulunanlar ve engelli vatandaşlar için yardım kapsamı genişletildi. Doğalgaz Desteği Nedir?

Dar gelirli ailelere ve engellilere yönelik sunulan diğer bir yardım ise doğalgaz yardımıdır. Şubat ayının ikinci yarısında ısıl haritaya göre başlatılan doğalgaz yardım desteğinden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yararlanılabiliyor. Yılda 2 kere 3 farklı periyotta uygulanacak doğalgaz indirimi yapılan başvuru sonrasında değerlendirme ile sunuluyor. Su Faturası Desteği Nedir? Sosyal devlet anlayışı ile engellilere yönelik sunulan bir başka destek hizmeti ise su faturası desteğidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve farklı belediyelerin harekete geçerek dar gelirli ve engelli ailelere yönelik sunduğu su indirimi %40 ya da üzeri engeli bulunan kişilere sunuluyor. Operatörlerin Engelli Yardımları Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell akıllı cihaz alımlarında engellilere özel 12 ay taahhütlü ve indirimli oper cihaz fırsatı sunuyor.

Türk Telekom engellilere yönelik fatura indirimi projesine başlattı. %25 ile 30 arasında indirim uygulama sürecini yalnızca Türk Telekom aboneleri kullanabilecek. Üstelik 2 GB ile 8 GB arası internet paketi olanlar indirimden yararlanabilecek. Bunun dışında engelliler için oluşturulmuş Türk Telekom erişilebilir yaşam paketinde %25, destek tarifeleri paketlerinde ise %30 indirim uygulanmasına karar verildi.

Turkcell engelliler için sosyal destek kampanyası kapsamında %40 ve üzeri engeli bulunan vatandaşlara %25 tutarında indirim uygulayacağını açıkladı. Toplamda 9 farklı engelli tarifesi üzerinden geçiş yapıldığı anda indirimden faydalanabilecek.

Vodafone engelliler için yardım kapsamında sosyal destek paketleri sunuyor. 9 TL ile 47 TL arasında farklı indirim tutarları engelli vatandaşlara yönelik uygulanıyor. 11 farklı paketten herhangi bir tercih edilebilecek.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.