SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD Senato üyelerinden beklenmeyen Bitcoin çıkışı! "Bu istikrarsızlığı bozan dikkatsiz bir kumar!"

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2022 13:08
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2022 11:23
https://gazetebanka.com/
ABD Senato üyelerinden beklenmeyen Bitcoin çıkışı! "Bu istikrarsızlığı bozan dikkatsiz bir kumar!"

Merkeziyetsiz para birimlerine yönelik hamleler her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz dönemde El Salvador tarafından resmi para birimi olarak benimsenen BTC Amerikalı birçok meclis ve senato üyesinin dikkatini çekti. Bitcoin'e yönelik yapılan yatırımlar ve ülkede tanınan geniş haklar için Amerika temsilcisi dikkatsiz bir kumar olarak yorumda bulundu.

ABD Meclis ve Senato üyeleri tarafından yapılan toplantıda Btc’nin El Salvador'daki etkisi gündem olarak ele alındı. Her ne kadar El Salvador’u bağımsız ve demokratik bir ülke olarak saygı duyulsa da alınan kararların ülkeye yansımasından kaynaklanan sıkıntıları azaltmak için yeni kararlar alındı. 4 Nisan'da Bir Araya Gelindi! El Salvador'da kripto para sorumluluğu yasasını yasal ihlal olarak gören ABD Kaliforniya 35. bölge temsilcisi, kongre üyesi Norma J.Torres ve kongre üyesi Rick Crawford ile birlikte 4 Nisan'da bir araya geldi. "Ülkedeki İstikrarsızlığı Bozan Dikkatsiz Bir Kumar!"

Kripto para birimlerine yönelik olarak hazırlanan rapor içerisinde kongre üyelerinin pek çoğu kriptoyu olumlu görürken bir çoğu da dikkatsiz bir yatırım olarak görüyor. Kongre üyesi Norma Torres yaşanan gelişmeler üzerine Twitter hesabı üzerinden fikirlerini paylaştı. Orta Amerika milletini Bitcoin'e yönelik şu sözlerle eleştirildi: "El Salvador'un Bitcoin'i benimsemiş olması geleceğe dönük inovasyonun düşünülmesi değil bu ülkedeki istikrarı bozan dikkatsiz bir kumardır"

Açıklamanın devamında şu sözlerine yer verdi: "El Salvador bağımsız ve demokratik bir ülke. Kendi kendini yönetme hakkına elbette saygı duyuyoruz. Ancak Amerika'nın finansal sistemlerini bu alınan karardan doğacak risklerden koruyacak bir planımız da bulunmalı" şeklinde ifade etti. Tasarıda Hangi Konular Yer Alıyor? 4 Nisan tarihinde ABD’li Meclis ve Senato üyelerinin katılımıyla yapılan toplantı sonrasında BTC ve El Salvador'a etkisini incelemeyi hedefleyen yeni kararlar alındı. Ele alınan tasarıda ülkede Bitcoin'in yasal hale getirilmesinin bir sonucu El Salvador da yaşanan ekonomik istikrarsızlık, demokratik yönetimdeki riskler ve siber güvenlik sıkıntıları için bir değerlendirme yapılmasını ve oluşabilecek risklerin azaltılabilmesi için yeni stratejilerin geliştirilmesini içeriyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.