SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD’li Milyarderden Dikkat Çeken BTC Yorumu: Afganistan’a Yardım Gönderilebilir!

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2022 19:19
Haber Güncellenme Tarihi: 04.06.2022 18:22
https://gazetebanka.com/
ABD’li Milyarderden Dikkat Çeken BTC Yorumu: Afganistan’a Yardım Gönderilebilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) işlevi uzun yıllardır çok tartışılıyor. Birçok kişi Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olduğunu, birçok kişi sağlam bir yatırım aracı olduğunu, birçok kişi ise onun iyi bir ödeme aracı olduğunu ifade ediyor. Ancak Bitcoin’in ortaya çıkışındaki asıl amaç olan eşler arası ödeme (P2P) konusundaki işlevi neredeyse kimse tarafından sorgulanmıyor. Zira Bitcoin asıl olarak bu yönüyle ön plana çıkarken, Bitcoin’in sınır ötesi para transferlerinde kullanılabiliyor oluşu ile ilgili kritik bir değerlendirme, bu kez de Amerikalı değer yatırımcısı William H. Miller’dan geldi. Ünlü yatırımcı, söz konusu açıklamasında Afganistan örneği vererek dikkat çekti. Miller’dan “Afganistan” Örneği

Miller Value Partners şirketinin kurucusu, başkanı ve baş yatırımcısı olan Amerikalı değer yatırımcısı William H. Miller, aynı zamanda şirkette portföy yöneticisi olarak da görev alıyor. Miller, kısa bir süre önce verdiği bir röportajda Bitcoin için “değerli bir dijital araç” tanımını kullandı.

ABD’nin, Afganistan’daki askerlerini çekmesinden etkilenen kişilere Bitcoin ile yardım edilebileceğini dile getiren Miller “ABD, Afganistan’dan çekildi ve Western Union oraya para havalesi göndermeyi ya da Afganistan’dan para havalesi almayı bıraktı. Ancak Bitcoin’iniz varsa sorun yaşamazsınız. Telefonunuz varsa dünyanın farklı noktalarındaki kişilere gönderebilirsiniz” dedi. “Sistem Sorunsuz Şekilde Çalıştı” Açıklamalarında Bitcoin’in ortaya çıkışındaki asıl amaca odaklanan Miller, Bitcoin’in bir sigorta olarak, değerinin hiçbir zaman “ya hep ya hiç” konumunda olmadığını vurguladı. Miller, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikalarına rağmen Bitcoin’in pandeminin ilk ve şiddetli dönemlerinde önemli bir rol üstlendiğini dile getirdi. Miller konuya ilişkin açıklamasında “Sistem Fed olmadan ve herhangi bir müdahale de olmadan çalıştı. Herkes Bitcoin aldı, fiyatı ayarlandı ve yolun sonunda enflasyon olduğu fark edildiğinde de Bitcoin fiyatı çok yükseldi” dedi.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.