SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD Bitcoin’e karşı en büyük silahını çekti: İklim değişikliği!

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2022 14:44
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2022 14:44
https://gazetebanka.com/
ABD Bitcoin’e karşı en büyük silahını çekti: İklim değişikliği!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) gerek SEC gerek senato üzerinden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini sıkıştırmaya devam ediyor! Kripto para birimlerini yasal düzenlemeler ile dizginlemeye çalışan ABD, XRP’yi menkul kıymet olarak görmüş ve haksız menkul kıymet satışından Ripple ve ortaklarına dava açmıştı. Kara para aklama ve Rusya yaptırımlarını delme gibi nedenlerle başta Bitcoin ve stablecoin’ler olmak üzere kripto endüstrisinin tamamını karşısına alan ABD, cepheyi genişleterek bu kez Bitcoin’i iklim değişikliği üzerinden vurmaya hazırlanıyor! BEYAZ SARAY KRİPTO PARA MADENCİLİĞİ HAKKINDA GÖRÜŞ TOPLUYOR! ABD Başkanı Joe Biden, hatırlanacağı üzere Mart ayının hemen başlarında kripto paralar ile ilgili bir yürütme emri imzaladı. Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmanın da hızlandırdığı bu sürecin hemen ardından kulislerden gelen bilgilere göre Beyaz Saray, hedefi genişletmek için kripto para madenciliği hakkında bilgi toplamaya karar verdi.

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP) en çok tartışılan konu olan madencilikte kullanılan enerji miktarı ile ilgili harekete geçti. OSTP, madencilikte enerji kullanımı ve bu kulanımın iklim üzerindeki etkisini araştırmak için halktan görüş beyan etmelerini istedi. GÖREVLENDİRME BİZZAT BAŞKAN BIDEN’DEN! Başkan Biden’in imzaladığı emir doğrultusunda görevlendirilen OSTP, iklim değişikliğiyle mücadele çabaları ve temiz ve güvenilir bir elektrik şebekesine geçişi ilerletme potansiyelini incelemek ve elde ettiği bulgular ile rapor düzenlemekle görevli. OSTP ise yorum talebinde halkın da görüşlerini isteyerek detaylı bir rapor hazırlamak istiyor.

OSTP’nin özellikle dijital varlıklarla ilişkili iklim zararlarının üzerine yoğunlaştığı kaydediliyor. Bu zararları hafifletme ve enerji kullanımını azaltma konularında yapılabilecek girişimler hakkında yorum istemesi de Bitcoin ve diğer madenciliği yapılan kripto para birimlerinin hedefe geldiği şeklinde yorumlanıyor. OSTP 9 MAYIS’A KADAR GÖRÜŞ KABUL EDECEK OSTP, konu ile ilgilenen kişi ve kurumlara ise 9 Mayıs 2022’ye kadar süre verdi. Bu süre içerisinde görüşlerin kendisine iletilmesini isteyen OSTP ise gelen veriler ışığında raporunu hazırlayacak. OSTP ise 2050 yılına kadar sıfır sera gazı emisyonuna ulaşma hedefini gerçekleştirmek için kararlı olduğunu pek çok kez ifade etmişti. Bu pencereden bakıldığında ise kripto para birimlerinin madencilik üzerinden önemli bir sonuçla karşılaşacağı kaçınılmaz gibi görünüyor.

https://gazetebanka.com/bitcoin-karsiti-ittifak-gucleniyor-bir-ulke-daha-kripto-para-birimlerini-kisitlamak-icin-tarih-verdi/35550/
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.