SON DAKİKA
Hava Durumu

A101 market kendi dijital bankasını kuruyor! BDDK onayı verdi ne zaman faaliyete başlayacak?

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2022 05:19
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2022 00:21
https://gazetebanka.com/
A101 market kendi dijital bankasını kuruyor! BDDK onayı verdi ne zaman faaliyete başlayacak?

BDDK’nın verdiği yetkiyle A101 dijital alanda ilk kez banka hesabı bulunan market olma özelliği taşıyacak. DİJİTAL BANKA HİZMETİ SUNACAK! A101 market geçtiğimiz günlerde aktüel ürün kataloğunda tekne ürünü satışı ile oldukça tepki çekmişti. Aktüel ürün kataloğunda 79 bin 90 TL’ye satışa sunulan fiber lüks tekne çok konuşulmuştu. Pek çok kişi bu paylaşım sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden durumu tiye alan kurgusal paylaşımlarda bulundu. Tüm bu yaşananların ardından A101 market dijital alanda banka kurarak hizmet sunmaya başlayacağını açıkladı. BANKA KURMA İZNİ RESMİ GAZETEDE PAYLAŞILDI! A101 zincir marketin banka kurma onayı BDDK tarafından verildi. Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurumu aracılığı ile resmileştirilen durum Resmi Gazetede de paylaşıldı. Haber 4 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete paylaşıldı.

4 Ağustosta kararı verilen düzenleme 12 Ağustos Cuma günü itibariyle Resmi Gazetede yayınlanarak onayı verilmiştir. BDDK ONAYI VERDİ! BDDK A101 Yönetim kurulu Başkanı Ahmet Yaşar, Aydın, Mali işlerden sorumlu müdür Can Ersöz, Erhan Bostan, Tolga Akar ve Ali Taha Aydın için dijital banka kurulabilir onayı verdi.

A101 dijital bankacılık uygulaması aracılığıyla işlemler bankaya gerek kalmadan online olarak gerçekleşecek. Bulunulan her yerden banka hesabına ulaşılabilecek. Mobil uygulama üzerinden banka hesabına ulaşmayı kolaylaştıran dijital bankacılık anlayışı EFT ve Havale işlemlerini daha da hızlandırıyor. SERMAYE 1.5 MİLYAR LİRA! Konu üzerine Resmi Gazetede yayınlanan kararın ardından A101 tarafından halk açıklaması ya da konunun detaylıca paylaşımı henüz yapılmadı. Sadece T.O.M. Katılım Bankası A.Ş. ismi ile kurulacak olduğu biliniyor. Dijital bankanın kuruluş aşamasında kullanacağı sermaye ise bir buçuk milyar lira olacak.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.