SON DAKİKA
Hava Durumu

200 yeni personel alımı duyuruldu! Kadro demir çelik sanayisine ayrıldı! Karabük demir çelik sanayisi başvurusu nasıl yapılır?

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2022 13:45
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2022 13:45
https://gazetebanka.com/
200 yeni personel alımı duyuruldu! Kadro demir çelik sanayisine ayrıldı! Karabük demir çelik sanayisi başvurusu nasıl yapılır?

Karabük Demir Çelik sanayisine yönelik 200 kişilik kadro alım ilanı açıklandı. Kardemir web sitesi üzerinden duyurulan ilan için başvurular alınmaya başlandı. İşçi alım ilanı kapsamında beyaz yaka ve işçi kadroları için toplamda 200 farklı personel alımı yapılacağı duyuruldu. Duyurunun Detayları Belli Oldu! Kardemir web sitesi üzerinden yapılan duyuruda başvuru koşulları detaylandırılmıştı. Kadroda 30 kişi beyaz yaka personel alımı olarak duyulurken, 170 işçi personel alımı yapılacağı paylaşıldı. Toplamda 200 kişi farklı pozisyonlarda işe başlayacak. Başvurular İnternet Sitesi Üzerinden Yapılacak!

Yayınlanan ilanın son başvuru günü detayları belli oldu. 7 Mart tarihinde Kardemir web sitesi üzerinden alım yapılacağına dair ilan duyurusunda bulunuldu. Başvuru yapmak isteyenler site üzerindeki yönlendirme alanını kullanarak gerekli şartları taşıdıkları takdirde başvuruda bulunabilirler. Başvurunun son günü belli oldu. 28 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar başvuruların tamamlanmış olması gerekiyor. Pazartesi günü saat 23.59’a kadar sistem açık halde tutulacak. İşçi Alımı için Başvuru Şartları Nelerdir? İşçi alımı için başvuru koşulları da belli oldu. Demir çelik sanayisi başvuruları için Türkiye İş Kurumu Karabük İl Müdürlüğü'ne kayıtlı olmak gerekiyor. 200 işçinin alınacağı kadrolarda işçi olarak çalışabilmek için aranan şartlar şunlardır:
  • TC vatandaşı olmak
  • Herhangi bir şekilde kamuda yasal haklardan mahrum olmamak
  • Zorunlu askerlik hizmetini tamamlamış bulunmak
  • Sağlık raporu alırken kurul tarafından “tehlikeli işlerde çalışabilir” alanı onaylanmış olmak
  • İşi yapmasına engel olacak bir fiziksel problemi bulunmamak
  • İŞKUR'da programı bulunan herhangi bir işten yasaklı olmamak gerekir
  • 1 Mart 2021 yılı öncesinde Karabük'te yaşamaya başlamış olan, şu anda Karabük'te oturan ya da herhangi bir şirkette stajı bulunan ön lisans, lisans, yüksek lisans eğitimini Karabük üniversitesi aracılığı ile tamamlamış kişiler başvurabilir.
  • İşçi kadroları için işe alım başvurusunda kişinin en az teknik veya meslek liselerinden mezun olması, teknik eğitim fakültelerinden; bilgisayarlı makine imalatı, meteoroloji, motor, mekatronik, elektronik otomasyon, sistem döküm ya da bilgisayar bölümlerinden mezuniyet şartı aranıyor.
  • Beyaz yaka kadrosu üzerinden başvuruda bulunacak olan kişilerin 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. O rakam işçi kadroları için 30 yaş olarak belirlendi.
  • Beyaz yaka kadroları için lisans mezunu olmak gerekli.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.