SON DAKİKA
Hava Durumu

189 bin TL’si olan Halkbank sayesinde Ankara’dan konut satın alabilecek! Üstelik Ankara’dan satışa çıkan bu konutlar…

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2022 20:09
Haber Güncellenme Tarihi: 19.08.2022 14:29
https://gazetebanka.com/
189 bin TL’si olan Halkbank sayesinde Ankara’dan konut satın alabilecek! Üstelik Ankara’dan satışa çıkan bu konutlar…

İhaleli satışlar ile icradan eline geçen konut, işyeri, arsa ve tarla gibi gayrimenkullerin satışına devam eden Halkbank, bu ay özellikle büyükşehirlerden satışa çıkardığı konutlarda sağladığı uygun ihale başlangıç bedeli ile dikkat çeker hale geldi. Bu hafta itibariyle Ankara ilinin Beypazarı ilçesindeki konut sayısını 6’ya çıkaran Halkbank, konutların ihale başlangıç bedellerini ise, 189 bin TL’den başlayan fiyatlar ile belirledi.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS HALKBANK, ANKARA İLİNİN BEYPAZARI İLÇESİNDEN SATIŞA KOYDUĞU KONUT SAYISINI 6’YA ÇIKARDI Her ay satış listesinde güncellemeye giden Halkbank, bu hafta itibariyle yeni bir güncelleme daha gerçekleştirdi. Güncellemenin ardından Ankara ilinin Beypazarı ilçesinden satışa çıkardığı konutlarda artışa giden Halkbank, konut sayısını 6’ya çıkardı. Konutlarını uygun fiyatlar ile satışa koymuş olan Halkbank, her konut için ihale sürecinin başladığını kamuoyuna duyurdu.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS HALKBANK’IN BEYPAZARI İLÇESİNDEKİ KONUTLARI 189 BİN TL’DEN BAŞLIYOR Bu ay Beypazarı ilçesinden 6 adet konut satacak olan Halkbank, bölgede yer alan konutları 189 bin TL’den satışa çıkardı. İhale başlangıç bedeli 189 bin TL olan konutun genişliğini 88 metrekare olarak ilan eden Halkbank, diğer daireler için de detaylı bir bilgi paylaşımı gerçekleştirdi. Bu bağlamda Halkbank’ın Beypazarı ilçesinden satışa çıkardığı 100 metrekarelik konutun ihale başlangıç bedeli 190 bin TL olurken; yine Beypazarı ilçesinde yer alan bir konutun genişliği 118 metrekare iken, ihale başlangıç bedeli ise 216 bin TL olarak ilan edildi. Beypazarı ilçesinden iki adet 113 metrekare konut satışa çıkaran Halkbank, bu konutlar için 220 ve 260 bin TL’lik ihale başlangıç bedeli talep ederken; Beypazarı ilçesinden son satışa çıkardığı 120 metrekarelik konut için ise, ihale başlangıç bedelini 245 bin TL olarak belirledi. İHALEYE KATILIM İÇİN TEMİNAT BEDELİNİ YATIRMAK GEREKİYOR İcradan satışa çıkardığı konutlar için ihaleleri gerçekleştirirken, ihaleye katılacak olan vatandaşlardan bir teminat talep eden Halkbank, ihalelerden önce bu teminatın bankası aracılığıyla yatırılması gerektiğini Ankara ilinin Beypazarı ilçesinde yer alan 6 konutun ilanlarında da belirtti. Her konutun ihale başlangıç bedeli üzerinden bir teminat bedeli belirleyen Halkbank, bu bedelin ihale başlangıç bedelinin yüzde 3’ü kadar olduğunu kamuoyuna bildirdi. Dolayısıyla Halkbank’ın ihalelerine katılmak isteyen vatandaşların Beypazarı’ndaki evler için de ihale başlangıç bedelinin yüzde 3’ünü teminat olarak yatırması gerekiyor.

SON DAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN: GOOGLE NEWS

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.