SON DAKİKA
Hava Durumu

18’e çıktı! İşte 13 Mart 2022 bugün evde bakım maaşı yatan iller tam listesi

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2022 06:22
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2022 02:23
https://gazetebanka.com/
18’e çıktı! İşte 13 Mart 2022 bugün evde bakım maaşı yatan iller tam listesi

Evde bakım maaşı Mart 2022 ödemeleri son sürat devam ediyor! Önceki gün 9 ilde hesaplara Bakanlık tarafından yatırılan bakıma muhtaç aylıkları, bugün itibari ile 18 ile ulaştı. Hak sahipleri, dilerlerse e-Devlet ya da SMS ile evde bakım maaşı sorgulama yaparak maaş ödendi bilgisini teyit edebilirler. Gazete Banka olarak gün içi ulaştığımız bilgiler ile derlediğimiz haberimizde 13 Mart 2022 evde bakım parası yatan illerin güncel listesini paylaştık. 13 MART 2022 EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİ Bugün ödenen evde bakım paraları ile toplam 18 ilde ödeme yapıldı. İşte bugün evde bakım aylığı yatan illerin güncel listesi:

* Tokat

* Kırşehir

* Bolu

* Osmaniye

* Ordu

* Afyonkarahisar

* Hatay

* Çanakkale

* Aksaray

* İzmir

* Antalya

* Diyarbakır

* Ankara

* Kırıkkale

* Balıkesir

* İstanbul

* Konya

* Kocaeli HAK SAHİPLERİNE 2354 TL ÖDENDİ 2022 yılı evde bakım paraları Ocak ayı itibari ile güncellendi. Açıklanan enflasyon rakamı sonrası evde bakım maaşları 2.354 TL’ye artırıldı. Asgari ücret zammı sonrası ise evde bakım parası şartları arasında yer alan hanede kişi başına düşen maksimum gelir 2.835,60 TL’ye ulaşmış oldu. EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR? Engelli bakım aylığı görüntüleme işlemleri için hak sahipleri, iki farklı yöntem kullanabilirler. İşte ücretsiz ve GSM operatörlerince ücretlerinin belirlendiği iki farklı evde bakım maaşı sorgulama detayları:

* E-Devlet’ten evde bakım aylığı sorgulayabilirsiniz. Sorgulama için e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapmanız ve arama bölümüne “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak aramayı tamamlamanız yeterlidir.

* SMS ile evde bakım parası sorgulanabilir. Eğer aylığınızı Ziraat Katılım Bankası üzerinden alıyorsanız, sorgulama için “BAKIYE” yazarak 4747’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. 2022 EVDE BAKIM PARASI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? Engelli bakım aylığında muhtaçlık, engelli olma ve gelir olmak üzere üç şart aranır:

* Tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınan sağlık raporunda “Ağır Engelli” ibaresi işaretli olmalıdır.

* Engelli birey temel ve hayati ihtiyaçlarını tek başına karşılayamıyor olmalıdır.

* Hane içi kişi başına düşen gelirin, asgari ücretin 2/3’ünden (2.835,60 TL) az olması gereklidir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.