SON DAKİKA
Hava Durumu

120 ay vadede 3500 TL aylık taksitle Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası ve Akbank ne kadar konut kredisi verir?

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 02:03
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2022 00:06
https://gazetebanka.com/
120 ay vadede 3500 TL aylık taksitle Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası ve Akbank ne kadar konut kredisi verir?

Bankaların konut kredisi ürünlerine vatandaşların ilgisi büyüyor! Artan inşaat maliyetleri nedeniyle sıfır ve ikinci el konut fiyatlarında azami artış bekleyen vatandaşlar, hayallerini kurdukları eve ulaşmak adına bankaların ev kredisi faiz oranlarını yakından takip ediyor. Bankalarda değişen kredi faiz oranları, yüksek kredi maliyeti anlamına geliyor ve pek çok vatandaş kredi karşılaştırması yapmadığı taktirde üstlendiği yüksek faiz giderinin ne anlama geldiğini tam olarak hayal edemiyor. Bu haberimizde Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası ve Akbank güncel konut kredisi faizleri baz alınarak 3.500 TL aylık taksitle hangi bankadan ne kadar ev kredisi kullanabileceğinizi hesapladık 5 BANKADA KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NEDİR? Aralarında üç kamu bankasının da yer aldığı beş bankada uygulanan faiz oranları şu şekilde sıralanabilir:

* Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,29

* Halkbank konut kredisi faizi yüzde 1,20

* Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,29

* İş Bankası ev kredisi faiz oranı yüzde 1,95

* Akbank konut kredisi faizleri yüzde 1,92 3.500 TL AYLIK TAKSİTLE NE KADR KONUT KREDİSİ KULLANABİLİRİM? Bankaların güncel konut kredisi faiz oranları genellikle yüzeysel değerlendirilmekte, tüketiciler üstlendikleri maliyeti pek önemsemeyebilmektedirler. Kredi maliyetinin daha iyi anlaşılabilmesi adına sizlere 3.500 TL maliyetle hangi bankadan ne kadar konut kredisi kullanabileceğinizi aşağıda sıraladık:

* Ziraat Bankası: 222 bin TL

* Halkbank: 222 bin TL

* Vakıfbank: 213 bin TL

* İş Bankası: 161 bin 750 TL

* Akbank: 163 bin 700 TL
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.