SON DAKİKA
Hava Durumu

100 Bin TL anında hesaplara yatıyor! Faizsiz kredi desteği son günü yaklaşıyor! KOSGEB kredi desteği başvurusu nasıl yapılır?

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2022 21:09
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2022 17:12
https://gazetebanka.com/
100 Bin TL anında hesaplara yatıyor! Faizsiz kredi desteği son günü yaklaşıyor! KOSGEB kredi desteği başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB geçtiğimiz günlerde 100 bin TL tutarındaki faizsiz kredi desteğini açıkladı. İşletmelere yönelik olarak sunulan destek projesi kapsamında şartları yerine getirenler bu tutardan faydalanabilecek.

KOSGEB'in sektörlere yönelik istihdamı destekleyebilmek için sunduğu kredi fırsatının son gününe geliniyor. Mikro ve küçük işletmelere yönelik anında 100 bin TL'lik kredi desteğinden faydalanabilmek için başvuru şartlarını yerine getirmek gereklidir. Öncelikle ön başvuru formu doldurulmalı ve ardından istenen belgeler temin edilmelidir. 100 Bin TL'lik KOSGEB Desteği için Sistem Açıldı! KOSGEB resmi internet sitesinde paylaşılan destekten; öncesinde KOSGEB desteklerinden faydalanmış olan Mikro ve Küçük işletmelerin yararlanabileceği destek kredisi kapsamında başvuru formu doldurulmalıdır KOBİ bilgi beyannamesi adı verilen kayıt formunu doldurabilmek için öncelikle KOSGEB'in veri tabanında yer almak gerekiyor. KOSGEB Kredi Desteği Detayları Belli Oldu!

KOSGEB desteği kapsamında yapılacak başvurularda daha önceden KOBİ bilgi beyannamesi güncel olarak bulunuyorsa başvuru anında gerçekleştirilebilir. Beyanname güncel değilse güncelleme işlemi yapıldıktan sonra başvuru kabul edilecektir.

Kapsamda sunulan faydadan yararlanabilmek için şirketin 12 aylık dönem boyunca şartları karşılayan işçiyi düzenli olarak işyerinde istihdam ettirmesi gerekiyor. Şirketin bir yıllık kazancı ortalama rakamlar da belirli bir pozisyonu karşılamalıdır. KOSGEB Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir? KOSGEB istihdam edilecek sektörde çalışan personel başına 100 bin TL faizsiz geri ödemeli destek fırsatını sunuyor. İşveren pozisyonunda bulunan kişiler ile işçilerin belirli şartları taşıması gerekiyor. Başvuru şartları arasında bilgisayar programlama, arge sektörleri ve imalat alanına yönelik sektörler dikkate alınacak. Özellikle salgın süreci ile ayakta durmakta zorlanan sektörlere yönelik de fırsatlar sunulacak.
  • 1981 yılı sonrasında doğmuş ve 18 yaşından büyük olan kişiler sunulan faydadan yararlanabilecek.
  • İşçi pozisyonunda bulunan kişi son 3 yılda 180 günden fazla çalışmamış olmalıdır.
  • Bu kapsamda çalıştırılacak elemanlar teknik lise ya da meslek lisesi mezunları ile üniversite mezunları olabiliyor.
  • Sunulan destekten mikro işletmeler en fazla 2, küçük işletmeler ise 5 personel karşılığında destek alabilecek.
KOSGEB Kredi Desteği Geri Ödemesi Nasıl Yapılır? KOSGEB hibe desteği kapsamında mikro ve küçük işletmelere yönelik hızlı destek programı ile 100 bin TL faizsiz geri ödemeli destek fırsatı sunuyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle başvuru yapmaları gerekiyor. Ardından geçici bir onay mesajı cep telefonuna iletilir. Kredi talebinde bulunan kişinin personel istihdamının SGK kayıtlarına yansıması beklenir. Ardından ödemeye yönelik oluşturulan talep formunun doldurulması gerekir.

Alınan kredi kapsamındaki destek ödemeleri 12 aylık sürece paylaştırılır. 6 aya denk gelen 2 taksit imkanı ile bu fırsattan yararlanılır. 24 ay vade fırsatı ile 4'er aylık dönemlerde 6 farklı taksit ile KOSGEB kredisi geri ödenebilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.