SON DAKİKA
Hava Durumu

10 ile 12 bin TL arasında destek paketi açıklandı! İhtiyaç sahibi aileler başvurabilecek: Dar gelirli vatandaş nefes alacak!

Haber Giriş Tarihi: 07.10.2022 22:25
Haber Güncellenme Tarihi: 07.10.2022 22:25
https://gazetebanka.com/
10 ile 12 bin TL arasında destek paketi açıklandı! İhtiyaç sahibi aileler başvurabilecek: Dar gelirli vatandaş nefes alacak!

Gazetebanka.com Özel Haberi - 10 ile 12 bin TL arasında destek paketi açıklandı! İhtiyaç sahibi aileler başvurabilecek: Dar gelirli vatandaş nefes alacak!

10 ile 12 bin TL arasında destek paketi açıklandı!

Türkiye'deki ihtiyaç sahibi ailelere nefes aldıracak destek programı resmen açıklandı. Aile destek programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere 10.200 TL ile 12 bin TL arasında maddi destek sağlanacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, maddi zorluk yaşayan ailelere para yapılacağını açıkladı. Bakanın yaptığı açıklamada çalışan ve emekliler de bu destek programına başvuruda bulunabilecekler. Uygulanacak programla dar gelirli vatandaşlara maddi anlamda nefes aldırmak planlanıyor.

Peki, aile destek programı nedir, başvuru şartları nelerdir? Aile destek programı başvurusu nasıl yapılır, kimler başvurabilir? Aile destek programı ödemeleri ne zaman yatacak? Dar gelirli vatandaşları maddi anlamda rahatlatacak program hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizin devamında bulacaksınız.

10 ile 12 bin TL arasında destek paketi açıklandı! AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR? ''Aile Destek Programı'' ekonomik açıdan belirlenen seviyenin altında gelire sahip olan vatandaşlarımıza yönelik verilen yardım desteğinin adıdır.

Program kapsamında 12 ay süre ile ödemenin yapılacağı bu destek paketinde, gerekli şartları sağlayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yıllık 10,200 TL ila 15,000 lira arasında destek sağlanacağı açıklandı.

10 ile 12 bin TL arasında destek paketi açıklandı! BAKAN YANIK RESMEN AÇIKLADI: Destek programı hakkında detayları veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Türkiye Aile Destek Programından yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını bekliyoruz. Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 850, 1.250 lira olmak üzere destek vereceğiz. Yıllık 10.200 ila 15.000 lira arasında değişecek. Bunu 12 ay boyunca süreli ve düzenli yapmış olacağız.” ifadelerini kullandı. AİLE DESTEK PROGRAMI ŞARTLARI NELERDİR?
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Yurtiçinde ikamet etmek,
 • Mavi kart sahiplerinin başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Hane için düşen kişi başı gelirin net asgari ücreti 3’te 1’inden az olması (1.833 TL),.
 • Başvuruda bulunacak adayın ailesinde memur, kamu işçisi, muhtar veya noter olarak çalışan, yurtdışında yaşayan, yurtdışı borçlanma yapan ya ad özel sandıklar kapsamında olan kişi veya kişilerin bulunmaması gereklidir.
10 ile 12 bin TL arasında destek paketi açıklandı! BAŞVURU NASIL YAPILIR? E-devlet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubesine giderek başvuru yapılabilir. PROGRAMA KİMLER BAŞVURABİLİR?
 • Özel sektör çalışanları,
 • Esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar,
 • SSK emeklileri,
 • Bağ-Kur emeklileri,
 • Emekli Sandığı emeklileri
 • Emeklilerin dul ve yetimleri.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.