SON DAKİKA
Hava Durumu

1 Ekim Elektrik ve Doğalgaz tarifeleri açıklandı: Ekim ayı konut ve sanayi enerji tarifelerinde sabit fiyatta kalma kararı alındı!

Haber Giriş Tarihi: 01.10.2022 12:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.10.2022 12:11
https://gazetebanka.com/
1 Ekim Elektrik ve Doğalgaz tarifeleri açıklandı: Ekim ayı konut ve sanayi enerji tarifelerinde sabit fiyatta kalma kararı alındı!

BOTAŞ resmi internet sitesi üzerinden 1 Ekim ayına yönelik tarife tablosunu net bir şekilde açıkladı. Kurum konut tüketicilerine yönelik enerji dağıtım şirketlerinin Ekim ayında uygulayacağı satış fiyatında sabit kalma kararı aldığını duyurdu. Bu ay elektrik ve doğalgaz abonelerine yönelik herhangi bir tarife değişikliği yapılmayacağı bildirildi. DOĞALGAZ KULLANIMINA 1 EKİM TARİFESİ 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yeni tarifeler üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Elektrik ve doğalgazda mesken, elektrik üretim amaçlı ve sanayi abonelerinde Ekim ayı tarifesinde sabit kalma kararı alındı.

BOTAŞ’ın konut tüketicilerine yönelik uygulayacağını yeni satış fiyatında sabit kalınması kararı alınarak 1000 metreküp doğalgaz için 4.080 TL rakamında sabit kalındı.

Sanayi abonelerinin doğalgaz tarifeleri kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 7.124 TL oldu. Bu rakam yüksek kademe için 15.833 TL oldu. Elektrik üretim amaçlı tarife kullanıcıları için 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 20.625 TL oldu. Bu rakamlar her ay düzenli olarak yeni tariflere yönelik olarak güncelleniyor. EPDK RESMİ GAZETEDE YAYINLADI!

EPDK Resmi Gazetede bulunan mesken aboneleri için ilk kademeye yönelik abonelik tarifesi kilowatt saat başına 154,5575 kuruş oldu. Yüksek kademeye yönelik ise kilowatt saat başı tarife ücreti 231,0380 TL oldu.

Ticaret aboneleri için kilovat saat başına tarife ücreti 1 kademede 271,10 04 kuruş oldu yüksek kademede kilovat saat başına tarife ücreti 361,92 33 kuruş oldu SON 1 YILDA ENERJİ ZAMMI YÜZDE KAÇ ORANINDA GERÇEKLEŞTİ? Elektrik ve doğalgaza yönelik en son Eylül ayında yeni bir zam uygulandı. Bu durum faturalara en fazla sanayide kullanılan doğalgazda %50,8 oranında yansıdı. Konut tipi doğalgazın satış fiyatı %20,4, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatı %49,5 oranında artırıldı. Son bir yıl içerisinde konut tipi doğalgaza %180 sanayicilere ise %430 oranında enerji zammı artışı yapılmış olundu.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS

TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Gazetebanka.com'da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.