SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası’ndan koronavirüs nedeniyle bozulan nakit akışına likidite artırıcı destekler!

Ziraat Bankası Covid-19 (koronavirüs) salgını ekonomik etkilerini hafifletmek için aldığı destekleri açıkladı! Nakit akışı bozulan müşterilerine yönelik “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketi doğrultusunda alınacak tedbirleri duyuran banka, 5 maddede likidite kazandırıcı desteklerini sıraladı. İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2020 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası’ndan koronavirüs nedeniyle bozulan nakit akışına likidite artırıcı destekler!

Ziraat Bankası bugün devam eden koronavirüs salgını ekonomik etkilerine karşı önlemlerini açıkladı! Müşterilerinin likidite sorununa yönelik geliştirdiği önlemler ile banka, nakit akışı zorluğunu aşmayı planlıyor.ZİRAAT BANKASI KORONAVİRÜS TEDBİR PAKETİNDE NELER VAR?


Ziraat Bankası’nın nakit akışına yönelik aldığı ekonomik tedbirlerin özeti şöyle açıklandı:* 31 Mart 2020 tarihine kadar ödenmesi gereken dönem sonu taksit, faiz ve anaparasını ödemeyen banka firma ve bireysel müşterileri, talep etmeleri halinde bahsi geçen ödemelerin ertelenmesine imkan sağlanacak.* Nakit akışı bozulan ve ödeme sorunu yaşayan Ziraat Bankası müşterileri, bankaya mevcut olan kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz dönem; turizm gibi dönemsel sektörlerde banka müşterileri ise 12 aya kadar ilave süre alarak uygun vadeli yapılandırmadan yararlanabilecek.* Ziraat Bankası üzerinden personel maaş ödemesi yapan firmalara, 2020 Şubat ayı sonundan itibaren mevcut istihdamlarını azaltmamaları şartıyla, 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit imkanı tanınacak.* Ziraat Bankası kurumsal kredi kartı ve DBS limiti bulunan banka müşterilerinin limitleri, işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla artırılacak.* Ziraat Bankası üzerine keşide edilmiş çeklerin ödenmesi amacıyla banka kredili müşterileri, genel kredi limitlerinin artırılarak ilave nakit kredi limiti tahsis edilmesi imkanından faydalanabilecek.ZİRAAT BANKASI ŞUBELERİ ÇALIŞMA SAATLERİNİ DEĞİŞTİRMEDİ!


Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından tavsiye edilen 12:00-17:00 mesai saatlerine Ziraat Bankası uymadı. Ziraat Bankası çalışma saatleri bu süreçte 09:00 – 17:00 olarak devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.