SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası hesabımda ne kadar para var? ATM, SMS, telefon ve internetten Ziraat Bankası bakiye sorgulama

Ziraat Bankası’na ait hesapta bulunan parayı sorgulama için farklı yöntemler yer alır. Cepten, internetten ya da SMS ile Ziraat Bankası bakiye sorgulaması yapmak için bankanın sunduğu alternatif yöntemler kullanılabilir. Ziraat Bankası hesabımda ne kadar, kaç lira para var? Ziraat Bankası hesabımdaki parayı öğrenmek için ne yapabilirim? ATM, SMS, cep telefonu, internet ile Ziraat Bankası bakiye sorgulaması nasıl yapılır? Ziraat bakiye sorgulama telefon numarası kaç? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2020 13:20
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası hesabımda ne kadar para var? ATM, SMS, telefon ve internetten Ziraat Bankası bakiye sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi için şubesiz bankacılık kanalları kullanılabiliyor. Banka şubesi ve ATM dışında Ziraat Bankası müşterilerine; farklı banka ATM’leri, SMS hattı, mobil/internet bankacılığı ve telefon bankacılığı gibi kanallar üzerinden hesaptaki parayı sorgulama fırsatı sunuyor. Bakiye sorgulama işlemleri için mevcut yöntemlerden bazıları için işlem ücreti kesilirken, bazı bakiye para sorgulama işlemleri ücretsiz olarak banka tarafından sunuluyor.SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (Hesaptaki Parayı Öğrenme)

Ziraat Bankası’nda bulunan hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenmek için 4747 numaralı SMS hattını kullanabilirsiniz. SMS ile Ziraat Bankası hesabımdaki parayı öğrenme işlemi ücretlendirmesi 1 SMS bedelidir. SMS ile Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemini tamamlamak için üç farklı alternatif yöntem bulunur:* Bankada tanımlı cep telefonu üzerinden “BAKIYE” yazarak 4747’e SMS gönderilmesi,* Bankada tanımlı cep telefonu üzerinden “BAKIYE” boşluk “Ek No” yazarak 4747’e SMS gönderilmesi ile sadece mesajda belirtilen ek numarasına sahip hesap bakiyesinin sorgulanması,* Bankada tanımlı cep telefonu üzerinden “BAKIYE” boşluk “Müşteri No” yazılarak 4747’e kısa mesaj gönderilerek belirtilen müşteri no’ya ait tüm hesap bakiyelerinin sorgulanabilmesi.ATM Üzerinden Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (Hesaptaki Parayı Öğrenme)

Ziraat Bankası hesaptaki parayı sorgulama işlemleri Ziraat Bankası ve farklı banka ATM’leri üzerinden gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası’na ait banka kartı kullanarak yapılan sorgulama işleminde banka kartını ATM’ye yerleştirerek kart şifresini yapmak yeterlidir. ATM ile Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi Ziraat Bankası ATM’leri için ücretsizken, farklı banka ATM’leri üzerinden yapılması halinde 0.27 TL işlem ücreti tahsil edilir.Telefon Bankacılığı (Müşteri Hizmetleri) ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (Hesaptaki Parayı Öğrenme)

Ziraat Bankası telefon bankacılığı (müşteri hizmetleri) üzerinden 7 gün 24 saat bakiye sorgulama işlemi yapılabilir. Bankaya kayıtlı telefon numarası üzerinden 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaraları kullanılarak yapılan aramada, sırası ile “2” ve “1” tuşlamaları yapılarak Ziraat Bankası vadesiz hesap bakiyesi sorgulaması; “2” ve “2” tuşlaması yaparak Ziraat Bankası vadeli hesap bakiye sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz.Cep Telefonundan (Ziraat Mobil) Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (Hesaptaki Parayı Öğrenme)

Cep telefonu üzerinden Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulaması için “Ziraat Mobil” uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz gereklidir. Ziraat Mobil uygulamasını Android ya da iOS uygulama marketler üzerinden temin etmenin ardından, sisteme giriş yapabilmek için internet bankacılığı hizmetinin aktif olması istenir. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresini ise banka şubelerinden ya da Ziraat Bankası telefon bankacılığı üzerinden temin edebilirsiniz. Ziraat mobil üzerinden yapılan bakiye sorgulama işlemleri ücretsizdir.444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramanız sonrası internet bankacılığı şifresini temini için, sırası ile “3” ve “3” tuşlamalarını yapmanız yeterlidir. Temin edilen şifre yardımı ile Ziraat İnternet Bankacılığı hizmeti üzerinden bakiye sorgulama yapabileceğiniz gibi Ziraat Mobil uygulaması için şifre temin edebilirsiniz.İnternetten Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (Hesaptaki Parayı Öğrenme)

İnternetten Ziraat Bankası hesaplarında bulunan para sorgulaması yapabilmek Ziraat Bankası internet şubesini kullanabilirsiniz. İşlem için yukarıda anlatıldığı üzere Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden ya da Ziraat Bankası şubelerinden internet bankacılığı şifresini temin etmeniz gereklidir. Şifre temini ardından bireysel.ziraatbank.com.tr adresini kullanarak internet bankacılığı sistemine giriş yapabilir, hesabınızda ne kadar para kaldığı sorgulamasını tamamlayabilirsiniz.E Devlet’ten Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama (Hesaptaki Parayı Öğrenme)

E Devlet üzerinden Ziraat Bankası vadeli/vadesiz hesabınızda bulunan bakiyenin öğrenilmesi için bir menü bulunmamaktadır. E-Devlet’ten Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemi yapılamaz.Ziraat Bankası bankamatik kartından hesap numarası öğrenme yöntemleri için haberimizi inceleyin: /bankacilik/ziraat-bankasi-banka-karti-musteri-no-hesap-no-nerede-yazar-bankamatik-h5962.htmlZiraat Bankası kredi kartı ve ek kart 2020 ücretleri ile aidatsız kredi kartı seçeneklerine göz atın: /bankacilik/2020-ziraat-bankasi-kredi-karti-ve-ek-kart-yillik-aidat-ucretleri-h5986.html

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.