SON DAKİKA
Hava Durumu

Ziraat Bankası Banka Kartı Müşteri No, Hesap No Nerede Yazar? (Bankamatik hesap no öğrenme)

Ziraat Bankası hesap no öğrenme işlemi bankamatik kart ile gerçekleştirilir. Ziraat Bankası bankamatik kartı üzerinden hesap numarası bilgisine ulaşmak mümkündür. Ziraat kart numarası nerede yazar? Ziraat Bankası hesap numarası kartın neresinde yazar? Hesap numarası kaç hanelidir, IBAN’dan hesap no nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2020 17:24
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ziraat Bankası Banka Kartı Müşteri No, Hesap No Nerede Yazar? (Bankamatik hesap no öğrenme)

Ziraat Bankası bankamatik kart sahipleri, hesap numarası öğrenme işlemini sadece sahip oldukları bankamatik kartını kullanarak gerçekleştirebilirler. Hesap numarası Ziraat Bankası kartının ön yüzünde yazılıdır. Ziraat hesap numarası öğrenme işlemi için sahip olunan bankamatik kart özelliğine göre iki farklı yöntem kullanılır.HESAP NUMARASI NEDİR, KAÇ HANELİDİR?


Hesap numaraları, bankalarca kendilerinden hesap açan müşterilerini tanımlamak adına verdikleri numaraları tanımlar. Hesap numaraları 12 hanelidir. 12 hanenin ilk sekiz hanesi müşteri numarasını, son dört hanesi ise ek hesap numarasını tanımlar. Para transfer işlemlerinde ise ilave olarak üç ya da dört haneli hesabın ait olduğu banka şube kodu bilgisine ihtiyaç duyulur.ZİRAAT BANKASI HESAP NUMARASI KARTIN NERESİNDE YAZAR?


Ziraat Bankası bankamatik kartlarında hesap numarası kardın ön yüzünde yazar. Ziraat hesap no öğrenme işleminde sahip olunan kart için iki alternatif yöntem bulunur.İlk alternatif, aşağıda görüldüğü gibi Ziraat Bankası’na ait ön yüzünde hesap numarası yazılı kart sahiplerini ilgilendiriyor. Foto üzerinden görüleceği üzere “Hesap No” şeklinde kartın altında yer alan bilgi, doğrudan Ziraat Bankası hesap numarasıdır.

İkinci olarak ön yüzünde hesap no bilgisi yerine, IBAN yazılı bankamatik kart sahipleri için hesap numarası öğrenme yöntemini açıklanmalıdır. Aşağıda görüldüğü üzere toplam başında “TR” yazılı 24 haneli numara yer alır. IBAN numarasının son 16 hanesi ise Ziraat Bankası’na ait hesap numarası bilgisidir.

Ziraat Bankası güncel havale ve EFT işlem ücretleri ile bankanın EFT saatleri için haberimizi inceleyebilirsiniz: /bankacilik/2020-ziraat-bankasi-havale-ve-eft-ucretleri-ne-kadar-havale-ve-eftden-h5727.htmlZiraat Bankası güncel kiralık kasa ve depozito ücretlerine göz atabilirsiniz: /bankacilik/2020-ziraat-bankasi-kiralik-kasa-ucretleri-kucuk-orta-buyuk-h5769.html

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.