SON DAKİKA
Hava Durumu

Yüzde 0,64 - 0,74 Faizle Konut Kredisini Halkbank’tan Şimdi Çekin Ödemeye Tam 12 Ay Sonra Başlayın

Küresel çapta yaşanan yeni tip Kovid-19 salgını kapsamında kamu bankası olarak görev yapan Halkbank avantajlı konut kredisi kampanyasını duyurdu. Konut satın almak isteyen ancak şu an ödeme yapmakta zorlanacak vatandaşlar için avantajlı konut kredisi ödemeleri de tam 12 ay sonra başlıyor. Yüzde 0,64 ve 0,74 faiz oranı ile kullandırılan bu kredinin tüm detayları ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2020 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Yüzde 0,64 - 0,74 Faizle Konut Kredisini Halkbank’tan Şimdi Çekin Ödemeye Tam 12 Ay Sonra Başlayın

Halkbank yaşanan pandemi kapsamında konut satın almak isteyenlere avantajlı kredi kampanyasını başlattı. Aylık yüzde 0,64 ve 0,74 faiz oranlarında kullandırılan bu kredide 12 ay sonra başlayan taksitler büyük ödeme kolaylığı da sağlıyor. Peki 15 yıla varan vade ve uygun faiz oranları ile kullandırılan bu konut kredisinin özellikleri, kullanım şartları ve detayları nelerdir?ÜÇ BÜYÜK İL İÇİN 750 BİN TL’YE KADAR FİNANSMAN İMKANINormalleşme süreci kapsamında kamu bankaları tarafından ihtiyaç duyulan kredilere yönelik kampanya başlatıldı. Halkbank’ın yaşanan pandemi kapsamında başlattığı konut kredisi kampanyasında üç büyük il için (İzmir, Ankara, İstanbul) maksimum 750 bin TL’ye kadar kredi kullandırmaktadır. Diğer iller için ise maksimum 500 bin TL’ye kadar konut kredisi Halkbank tarafından finanse edilmektedir.ÖDEMELER TAM 12 AY SONRA BAŞLAYACAKHalkbank’ın normalleşme süreci kapsamında başlattığı konut kredisi kampanyasında sıfır konut alımları için yüzde 0,64 faiz oranı uygulanırken, ikinci el konut alımlarında yüzde 0,74 faiz oranı uygulanmaktadır. Krediyi kullanan müşteriler için tam 15 yıla varan vade imkanından faydalanırken, ödemeler ise 12 ay ertelemeli olarak yapılmaktadır. Böylelikle Halkbank müşterileri avantajlı faiz oranları ile konut sahibi olurken ödeme kolaylıklarından faydalanabilmektedir.KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUNHalkbank’ın normalleşme dönemine özel başlattığı bu konut kredisinde 15 yıla (180 ay) kadar vade imkanı sayesinde düşük taksitlerle ev sahibi olma imkanı sağlamaktadır. Krediye yönelik örnek bir hesaplama yapıldığında ise ödenecek taksit miktarları aşağıdaki gibi olmaktadır:* Sıfır konut alımında 100 bin TL kredi 180 ay vade ve yüzde 0,64 faizle kullanıldığında aylık 937,27 TL taksit ödemesi yapılmaktadır.
* İkinci el konut alımında 100 bin TL kredi 180 ay vade ve yüzde 0,74 faizle kullanıldığında aylık bin 7,14 TL taksit ödemesi yapılmaktadır.Krediyi kullanacak olan kişilerin bilmesi gereken kullanım şartları ise aşağıdaki gibidir:* Krediye konu olan gayrimenkulün üzerine Halkbank tarafından ipotek konulmaktadır. Bu ipotek teminat yerine geçmektedir.
* Kredinin ekspertiz değerine göre kredi limiti belirlenmektedir
* Krediden faydalanabilmek için yüzde 10 peşinat ödemesi yapılması gerekmektedir.
* Krediye ait faiz oranları Halkbank’tan en az taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az 3 adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası ve Konut Sigortası yaptırmayı kabul eden müşteriler için geçerlidir.KREDİYE BAŞVURU KANALLARI NELERDİR?Normalleşme süreci kapsamında kamu bankası olarak görev yapan Halkbank tarafından başlatılan avantajlı konut kredisine başvurular sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır. Aynı krediye diğer kamu bankaları Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından da başvuru yapılabilmektedir. Ziraat Bankası ve Vakıfbank da avantajlı konut kredisini aynı şartlar ve faiz oranları ile kullandırmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.