SON DAKİKA
Hava Durumu

Yapı ve Kredi Bankası Bankamatikte Para Kaldı (KESİN ÇÖZÜM)

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2019 16:48
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Yapı ve Kredi Bankası Bankamatikte Para Kaldı (KESİN ÇÖZÜM)

Yapı ve Kredi Bankası ATM’de para kalması halinde neler yapılması gerektiğinin iyi bilinmesi daha büyük bir aksilik yaşanmadan olayı çözüme kavuşturabilmek için önemlidir. Bazı nedenler bankamatiklerde arıza olmasına yol açar. Bu arızalar da ATM’de paranın ya da banka kartının kalması sonucunu doğurur. Yapı ve Kredi Bankası bankamatikte para kaldı sorununun nedenleri arasında da şunlar gösterilebilir:
  • ATM’de meydana gelen donanımsal arıza,
  • Bankamatiğe konulan paranın yırtık ya da yıpranmış olması,
  • Paranın bankamatiğe düzgün yerleştirilmemesi,
  • Müşterinin işlem yaparken uzun bir süre gecikmesi.
Banka Şubesine Bağlı Olan ATM İle Olmayan İçin Farklı Yol Mu İzlenmeli?
Banka şubesine bağlı olan Yapı ve Kredi Bankası bankamatikte para kaldı problemi yaşanması durumunda yapılması gereken en temel şey bankanın güvenlik görevlisi ya da şube çalışanları ile görüşmektir. Banka şubesinde bulunan bir ATM’de paranın sıkışması daha hızlı bir şekilde çözüm bulunabileceği anlamına gelebilir. Böyle bir durumda banka çalışanları size neler yapmanız gerektiğini söyleyecektir. Ancak banka şubesinde olmayan da pek çok ATM mevcuttur. Ayrıca banka şubesine bağlı olsa dahi mesai saatleri dışında da işlemler yapılabilir. Bu işlemler sırasında da para bankamatikte kalırsa bunun için de zaman kaybetmeden müşteri hizmetleri aranmalıdır. Yapı ve Kredi Bankası çağrı merkezindeki müşteri temsilcisi bankamatikte kalan parayla ilgili gerekli işlemleri yapacaktır.Yapı Kredi Bankamatikte Param Kaldı, Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanabilirim?
Yapı ve Kredi Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0850 222 0 444 telefon numarasını aramak gereklidir. Bankamatikte paranın kalmasının ardından yardım talep edebilecek bir banka çalışanı yoksa bu durumda çağrı merkezinin aranması şarttır. Yapı ve Kredi Bankası bankamatiğinde yaşanan bu tip arızlar da yine çağrı merkezine bildirilmelidir. Yapı ve Kredi Bankası müşteri iletişim merkezine bağlanabilmek için aranabilecek ikinci numara ise 444 0 444 hatlı numaradır. İki telefon hattından birisi seçilerek aranmalı ve paranın kaldığı ATM’nin konumu ve olayın ne zaman yaşandığına dair net bilgiler verilmelidir.ATM’de Kalan Paramı Banka Geri Verir Mi?
Bankamatikte kalan parayı geri verme bankaların yapması gereken yasal bir zorunluluktur. Banka müşterisini mağdur etmemek için ATM’de sıkışan bir para söz konusu olduğu zaman en kısa sürede bu paranın iadesini yapmalıdır. Yapı ve Kredi Bankası da bankamatiklerinde kalan bir para olursa ATM’den sorumlu olan banka şubesi ile iletişime geçiyor. Daha sonrasında da bu banka şubesine müşterinin bilgileri ve ne kadar paranın kaldığı iletiliyor ve paranın geri iade edilmesi talep ediliyor. Banka ayrıca müşteriye de hangi şubeden ve ne zaman paranın alınabileceğini bildiriyor. Paranın iade edilmesi de genellikle 48 saati bulabiliyor. Bazı durumlarda 24 saat içerisinde de paranın teslim edildiği olabiliyor.Bankamatik Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?
ATM’nin kartı yutması para sıkışmasından daha ciddi olabilir. Ülkemizde ATM’leri kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışan insanlar bulunuyor. Bu insanlardan korunabilmek için de çok dikkatli davranmak gerekiyor. Şayet Yapı ve Kredi Bankası bankamatiği banka kartınızı yutmuş ise böyle bir durumda ATM’nin yanından ayrılmadan çağrı merkezi aranmalıdır. Bankamatiğin başındayken banka ile iletişime geçmek ve durumu anında bildirmek insanların daha büyük sıkıntı yaşamasının da önüne geçecektir. ATM’de para ya da kartın kalması halinde vakit kaybetmeden Yapı ve Kredi Bankası müşteri iletişim merkezi aranmalıdır. Bu iletişim merkezindeki müşteri temsilcileri size neler yapmanız gerektiğini bildirecektir. Verilen talimatlara uyulursa da hızlı bir şekilde problem çözüme kavuşturulabilir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.