SON DAKİKA
Hava Durumu

Vakıfbank Sektör Ayrımı Gözetmeden İşe Devam Destek Kredisi Veriyor

Yeni tip Kovid-19 salgını kapsamında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi dahilinde Vakıfbank, İş’e Devam Destek Kredisi kullandıracak. Sektör ayrımı gözetmeden kullandırılacak olan bu kredi ile pandemiden olumsuz etkilenen tüm işletmelere sermaye ihtiyaçları için kredi desteği sağlanacak. 6 ay ödemesiz dönem ve uygun faiz oranları ile kullandırılacak bu kredinin şartları, faiz oranı ve kullanım detayları ise bugünkü yazımızda.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2020 10:55
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Vakıfbank Sektör Ayrımı Gözetmeden İşe Devam Destek Kredisi Veriyor

Sektör ayrımı gözetilmeden, pandemi sebebiyle etkilenen tüm işletmelere İş’e Devam Destek Kredisi Vakıfbank’ta! 6 ay ödemesiz dönem ve yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ile kullandırılacak olan bu kredi sayesinde işletmelerin sermaye ihtiyaçları giderilecek.İŞ’E DEVAM DESTEĞİ KREDİSİ’NİN ŞARTLARI NELER?İşletmelerin pandemi sebebiyle yaşadığı olumsuz etkilerin azaltılması ve sermaye ihtiyaçlarının giderilmesi için kullandırılacak olan İş’e Devam Desteği Kredisi’nin şartları aşağıdaki gibidir: • Söz konusu kredi, işletmelerin 2020 yılı Şubat ayına kayıtlı çalışan sayısının korunması ön koşulu ile kullandırılmaktadır.
 • Kredi başvurusu esnasında işletmelerin 2020 Şubat ayı SGK Bildirgeleri ile Vakıfbank ve diğer bankalardaki toplam kredi tutarlarının yer aldığı TBB Risk Merkezi raporu talep edilmektedir.
 • Kredi sadece TL cinsinden kullandırılmaktadır.
 • İşletmelere kullandırılabilecek azami kredi tutarı, 2018 yılı kesinleşmiş mali verilerinde yer alan ciro bilgisine göre belirlenmektedir.
 • Krediye tüm Vakıfbank şubelerinden ve Vakıfbank resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.


İŞLETMELERİN AZAMİ OLARAK KULLANABİLECEĞİ KREDİ TUTARLARI • 2018 yılı cirosu 0-25 milyon TL olan işletmeler maksimum 12 milyon 500 bin TL kredi kullanabilirler.
 • 2018 yılı cirosu 25-125 milyon TL olan işletmeler maksimum 62 milyon 500 bin TL kredi kullanabilirler.
 • 2018 yılı cirosu 125 milyon TL üzeri olan işletmeler maksimum 125 milyon TL kredi kullanabilirler.


MAKSİMUM 36 AY VADE İMKANISöz konusu İş’e Devam Destek Kredisi’nin geri ödeme şartları aşağıdaki gibidir: • Kredi; 6 aya kadar anapara ve faiz ödemesiz dönemli olmak üzere maksimum 36 ay vade ile kullandırılmaktadır. Yıllık yüzde 7,5 faiz oranı ve yüzde 0,75 dosya masrafı ile aylık eşit taksitli olarak geri ödenecektir.
 • Kredi KGF kefaleti ile kullandırıldığından dolayı kredi kullanım anında yüzde 0,75 peşinen KGF kefalet komisyonu tahsil edilmektedir.
 • İş’e Devam Destek Kredisi’nin işletmelere maliyeti yüzde 9’dur.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.