SON DAKİKA
Hava Durumu

Üniversite Mezunu Genç Girişimcilere Özel 50 Bin TL’ye Kadar Girişimci Kredisi İmkanı Halkbank’ta!

Üniversiteden mezun olmuş ancak hiç iş tecrübesi bulunmayan gençlere müjde! Halkbank genç girişimcilere özel 50 bin TL’ye kadar nakit imkanıyla gençlerin iş kurabilmelerine destek oluyor. Uygun faiz oranları ve 36 aya kadar vade imkanıyla kullandırılan Genç Girişimci Kredisi ile gençler, eğitimini aldıkları işi Halkbank desteği ile yapabilecekler.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2020 17:07
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Üniversite Mezunu Genç Girişimcilere Özel 50 Bin TL’ye Kadar Girişimci Kredisi İmkanı Halkbank’ta!

Halkbank üniversite mezunu gençlere girişimci kredisi ile eğitimini aldıkları işi yapabilmelerine olanak sağlıyor. 50 bin TL’ye kadar nakit imkanının sunulduğu bu kredide Halkbank, genç girişimcilere iş kurmaları konusunda destek oluyor. Peki sadece 30 yaş altındaki gençlerin faydalanabileceği bu kredinin özellikleri ve kullanım şartları neler? Detaylar haberimizde...30 YAŞINDAN KÜÇÜK GİRİŞİMCİLER FAYDALANABİLECEKGenç Girişimci Kredisi ile üniversiteden mezun gençler, eğitimini aldıkları işi kurmak için Halkbank’tan destek alabilecekler. Sadece 30 yaşını aşmamış gençlerin faydalanabileceği bu krediden tecrübesi bulunmayanlar faydalanabilecekler. 
Örneğin; Eczacılık fakültesini bitiren mezuna eczane, hukuk fakültesini bitiren avukata hukuk bürosu, diş hekimliğini bitiren dişçilere muayenehane, anaokulu öğretmenliğini bitiren öğretmene anaokulu, mimarlık fakültesini bitiren yeni mimarlara ise büro açmaları için Genç Girişimci Kredisi’nden faydalanmak mümkün.GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ’NİN ÖZELLİKLERİ VE ŞARTLARI NELERDİR?Halkbank’ın yeni mezun ve 30 yaşın altındaki gençlere özel olarak sağladığı girişimci kredisinin özellikleri ve şartları aşağıdaki gibidir:  • Genç girişimci kredisinden faydalanabilmek için kurmayı düşünülen iş kolu ile ilgili mezun olunan okuldan diplomanın bulunması gerekmektedir.
  • Eğitim alınan iş kolu ile ilgili tecrübesi bulunmayan adaylar bu krediden faydalanabilmektedir.
  • 30 yaşını aşmamış girişimciler bu krediden faydalanabilmektedir.
  • Kredi için belirlenen üst limit 50 bin TL’dir.
  • Kredinin geri ödemeleri aylık eşit taksitler halinde planlanmaktadır.
  • Kredide 1 yıla varan anapara ödemesiz dönem imkanı bulunmaktadır.
  • Kredi için belirlenen vade süresi maksimum 36 aydır.
  • Krediye ait faiz oranı ve başvurulara yönelik bilgiler Halkbank şubeleri ve Halkbank KOBİ Dialog üzerinden verilmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.