SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye İçin Üretenlere İVME Finansman Paketi Ziraat Bankası’nda

Ziraat Bankası, Türkiye için üretim yapanlara yönelik İVME Finansman Paketi’ni duyurdu. 12 yıl vadeye kadar kullandırılan bu finansman ile işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansman karşılanıyor. Krediye göre değişken ya da sabit faizli olarak kullandırılan bu kredinin detayları ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2020 12:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Türkiye İçin Üretenlere İVME Finansman Paketi Ziraat Bankası’nda

Üretim yapan işletmelerin nakit ihtiyaçlarının karşılandığı İVME Finansman Paketi Ziraat Bankası’nda. 12 yıla kadar vade süresinin uygulandığı İVME Finansman Paketi’nden faydalanacak işletmeler değişken ya da sabit faizli olarak kullandırılacak.İVME FINANSMAN PAKETI’NIN ÖZELLIKLERI VE KULLANIM DETAYLARI NELERDIR?Ziraat Bankası’nın Türkiye için üretenlere özel hazırladığı İVME Finansman Paketi’nin özellikleri ve kullanım detayları aşağıdaki gibidir:  • Yatırım kredilerinde; 2 yıla kadar anapara ödemesiz azami 10 yıl vade (azami 12 yıl vadede) uygulanabilecektir.
  • Yatırım kredileri için azami kredi tutarı 150 milyon TL’dir.
  • İşletme kredilerinde; 1 yıla kadar anapara geri ödemesiz azami 5 yıl vade uygulanabilecektir.
  • İşletme krediler için azami kredi tutarı 30 milyon TL’dir.
  • Paket kapsamında nakdi kredilere değişken veya sabit faiz oranları uygulanacaktır.
  • TLREF kapsamında nakdi kredilere değişken veya sabit faiz oranları uygulanacaktır.
  • TLREF Endeksli Değişken Faiz Oranları; 0-7 yıl vade için: TLREF+ yüzde 1,50; 7-12 yıl vade için: TLREF+ yüzde 2,0 şeklindedir.
  • Faiz oranları kredi vadesi boyunca 6 ayda bir kez güncellenecektir.
  • Kullandırım komisyonları; 0-2 yıl vade için yüzde 1,0, 2-5 yıl vade için yüzde 1,50,   5-12 yıl vade için yüzde 2,0 şeklindedir.
  • Gayrinakdi kredilere (teminat mektubu, akreditif, garanti mektubu vb.) cari komisyon oranları üzerinden yüzde 20 indirim uygulanacaktır.


KREDIYE BAŞVURULAR NASIL YAPILMAKTADIR?Üretici işletmelere özel hazırlanan Ziraat Bankası İVME Finansman Paketi’nden faydalanabilmek için başvuruların şubeler üzerinden yapılması gerekmektedir. Başvuru sırasında istenebilecek belgelerin bilgisi ise şubede verilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.