SON DAKİKA
Hava Durumu

Ticari Senetlerini Nakde Dönüştürmek İsteyenler Vakıfbank’a! Henüz Vadesi Gelmemiş Senetleri İskonto Kredisi ile Nakde Dönüştürün

Vakıfbank işletmelere; ticari işlemlerden doğmuş ve henüz vadesi gelmemiş ticari senetlerin nakde dönüştürülebilmesi için İskonto/İştira Kredisi kullandırıyor. Ticari senedin ödeme yerinin belediye sınırları içerisinde olması durumunda iskonto kredisi olarak kullandırılan kredi, belediye sınırları dışında olduğunda iştira kredisi olarak kullandırılıyor. Krediye ilişkin detaylar ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2020 18:22
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ticari Senetlerini Nakde Dönüştürmek İsteyenler Vakıfbank’a! Henüz Vadesi Gelmemiş Senetleri İskonto Kredisi ile Nakde Dönüştürün

Ticari işlemler sonucunda henüz vadesi gelmemiş ticari senetlerin nakde dönüştürülmesinde Vakıfbank, yine KOBİ’lerin yanında. Belediye sınırları içinde ve dışında ticari senetlerin nakde dönüştürülmesini sağlayan İskonto/İştira Kredisi ile işletmeler vade beklemeden senetlerinin nakit karşılığını alabilecekler.İSKONTO/İŞTİRA KREDİSİ NEDİR?KOBİ’lerin henüz vadesi gelmemiş ticari senetlerinin vade beklemeden nakde dönüştürebildiği İskonto/İştira Kredisi Vakıfbank’ta. Ticari senedin ödeme yerinin belediye sınırları içinde olması durumunda İskonto Kredisi, belediye sınırları dışında olması durumunda da İştira Kredisi olarak kullandırılan bu kredi ile KOBİ’ler, vade beklemeden nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.İSKONTO/İŞTİRA KREDİSİ’NİN ÖZELLİKLERİ VE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR NELERDİR?Vakıfbank’ın KOBİ’lere özel olarak hazırladığı İskonto/İştira Kredisi’nde vade beklemeden ticari senetlerin nakde dönüştürülmesi imkanı sağlanıyor. Söz konusu kredilere ilişkin özellikler ve avantajlar ise aşağıdaki gibi sıralanıyor:  • İskonto/İştira Kredisi, senet portföyü yüksek hacimli olan ve nakit döngüsü yoğun firmalarda, kısa vadeli nakit ihtiyaçlarının giderilmesinde kolaylık ve esneklik sağlayan bir kredi türüdür.
  • Vade tarihine kadar olan süreye tekabül eden faiz, komisyon ve bunlar üzerinden KKDF, BSMV gibi yasal kesintilerin düşülmesinden sonra kalan bakiyenin ödenmesine imkan veren nakdi bir kredidir.
  • İskonto/İştira Kredisi ile vadesi gelmemiş ticari senetlerin beklenmeden nakde dönüştürülmesi sağlanmaktadır.
  • Söz konusu kredi ile ticari senetlerin kaybolma ve takip riski ortadan kaldırılmaktadır.
  • Vakıfbank’ın İskonto/İştira Kredisi’ne başvurular sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.