SON DAKİKA
Hava Durumu

Teminatlı Kredi Veren Bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2019 03:55
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Teminatlı Kredi Veren Bankalar 2019

2019’da teminat karşılığında kredi veren bankalar arasında ülkenin en önemli bankaları yer alıyor. Herhangi bir bankadan kredi alabilmek için sağlanması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlardan da birisi gelir belgesinin gösterilmesidir. Banka krediye başvuran kişinin krediyi ödeyebilecek bir gelirinin olup olmadığına bakmak için bu belgeyi ister. Fakat nakit ihtiyacı olan bazı kişilerin düzenli bir geliri olmayabiliyor. Ya da aylık gelirlerinden daha fazlasını kredi olarak talep etmesi gerekebiliyor. Böyle bir durumda da genellikle bankalar teminat talep ediyor. Bu teminat karşılığında da kredi kullandırımı sağlanabiliyor. Teminatlı kredi alabilmek için de hangi bankanın daha avantajlı olduğunun araştırılması gerekiyor.

TeminatlıKredi Kullanmanın Şartları Nelerdir?

Teminat ile kredi almanın koşullarından bir tanesi 18 yaşından büyük olmaktır. Bir krediyi almak için aranan şartlar ile teminatlı kredi için istenen koşullar birbirleri ile benzerdir. Herhangi bir krediye başvuruda bulunabilmek için 18 yaşından büyük olmak her bankanın beklediği bir koşuldur. Bunun yanı sıra kredi notunun da yüksek olması oldukça önemlidir.

Kredi notu daha önce yapılmış olan bankacılık faaliyetlerine göre verilir. Daha önceden çekilmiş olan bir kredi varsa bu kredinin taksitinin ya da kredi kartı borcunun düzenli ödenip ödenmediğine göre kredi notu artar ya da düşer. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi alma şansları da düşüktür. Teminatlı kredi için diğer kredilerden farklı olarak istenen şart ise bankaya teminat olarak gösterilebilecek bir malın olmasıdır.

NelerTeminat Olarak Gösterilebilir?

Teminat olarak gösterilebilecek şeyler arasında gayrimenkuller vardır. Bankadan kredi almak isteyen ve kredi başvurusunu teminat ile yapacak olan kişilerin bankaya ipotek olarak sunabileceği şeylerden bir tanesi evdir. Bir kişi kendisine adına bir evi varsa bu evi teminat göstererek kredi çekebilir. Bunun yanı sıra arsaların da teminat olarak gösterilebilmesi mümkündür. Bir gayrimenkulü olmayan kişilerin başvurabileceği yol ise araç teminatıdır. Bankalar araçların teminat olarak gösterilmesi halinde de kredi vermektedir. Teminat olarak gösterilen malın değerine göre alınacak olan kredinin miktarı da değişebilir.

TeminatlıKredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Teminatlı kredi için istenen belgelerden bir tanesi gelir belgesidir. Bazı bankalar düşük miktardaki kredileri gelir belgesi olmadan teminat karşılığında verebiliyor. Fakat istenen kredinin miktarı yüksekse teminatın yanı sıra düzenli bir gelirin olması da banka tarafından beklenen bir durumdur. Bu yüzden bu krediler için bankaya başvuru sırasında gelir belgesi teslim edilmesi gereklidir. Bunun dışında teminatlı kredi alabilmek için bankanın istediği belgeler şu şekildedir:

  • Kredibaşvuru formu,
  • İkametgahya da son 3 aya ait ödenmiş fatura,
  • Kimlikbelgesi,
  • Teminatailişkin belge.
ZiraatBankası Teminat Karşılığında Kredi

Teminat karşılığında Ziraat Bankası kredisine başvurabilmek için en yakın banka şubesine gidilebilir. Bunun yanı sıra internet bankacılığı, ATM’ler, bankanın mobil uygulaması ve çağrı merkezi de yine Ziraat Bankası’nın teminatlı kredisine başvurabilmek için kullanılabilecek kanallardır.

Ziraat Bankası yüksek tutarlı ihtiyaç kredileri için ipotek talebinde bulunmaktadır. Banka bu kredileri için 60 aya kadar vade olanağını müşterilerine sunuyor. Bireysel tüketici kredilerine başvuran kişiler de 100 bin TL’ye kadar krediyi Ziraat Bankası’ndan alabiliyor. Ayrıca Ziraat Bankası bu kredi için 1,9 faiz oranı belirlemiştir. 

Halkbank’ınİpotekli Kredisi

Halkbank’ın ipotek karşılığı kredisinden yararlanabilmek için söz konusu olan konutun 1. dereceden ipotek ettirilmesi gereklidir. Teminatlı kredi almak isteyen kişilere gösterilebilecek adreslerden bir tanesi de Halkbank’tır. 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan Halkbank, 48 aya kadar de vade seçeneğini müşterilerine veriyor. Bu sayede kişiler fazla zorluk çekmeden kredi taksitlerini ödeyebiliyor. Halkbank özellikle konut kredisinde ipotek talep ediyor. Satın alınacak olan evin teminat gösterilmesi ile Halkbank’ın avantajlı konut kredisinden faydalanılabiliyor.

Denizbank’ınEv Teminatıyla Verdiği Kredi

Ev teminatlı Denizbank ihtiyaç kredisi ipotek göstererek kredi almayı düşünen kişilerin başvurabileceği yerlerden birisidir. Bir eviniz varsa Denizbank’a gelerek kredi alabilmeniz mümkün. Denizbank evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi veriyor. Bu kredinin de 48 ay vadesi bulunuyor. Denizbank’ın ev teminatı ile verdiği kredinin faiz oranlarına dair detaylı bilgi isteyen kişiler Denizbank’ın internet sitesini ziyaret edebilir. Ayrıca bankanın şubeleri ya da çağrı merkezi aracılığıyla da bilgi öğrenilebilmesi mümkündür.

BurganBank’ın İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli ihtiyaç kredisi için Burgan Bank da yine pek çok kişinin başvurduğu bankalardan birisidir. Özellikle krediyi alabilmek için düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler teminat ile kredi veren bankaların hangileri olduğunu bilmek istiyor. Bu kişiler Burgan Bank’a giderek teminat karşılığında kredilerini alabilirler.

Burgan Bank ev ya da iş yerini ipotek gösteren kişilere kredi sağlıyor. 100 bin TL’ye kadar olan bu krediye başvurabilmek için de en yakın Burgan Bank şubesine gidilmesi gerekiyor. Burgan Bank ipotekli kredisi için 48 ay vade seçeneği de sunuyor. Kişiler de ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre en uygun ödeme planına sahip kredilerini rahat bir şekilde alabiliyor.

Vakıfbankİpotekli Kredi Nasıl Alınır?

Vakıfbank ipotekli kredi almanın yolu en yakın banka şubesine başvurulmasıdır. Vakıfbank da evin ipotek gösterilmesi ile müşterilerine kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Vakıfbank’ın bu kredisinden yararlanabilmek için de kredi notunun iyi olması gereklidir. Kredi notu düşük olan kişiler Vakıfbank’ın ipotekli kredisinden yararlanamıyor.

Ayrıca Vakıfbank farklı ödeme seçeneklerini de müşterilerine sunuyor. İsteyen kişiler üç aylık ödemeler ile aldıkları krediyi taksitlendirebiliyor. Vakıfbank’ın kredisini alabilmek için ilk olarak evin ekspertiz değerinin hesaplanması gerekiyor. Daha sonrasında bu değerin yüzde 80’ine kadar banka kredi kullandırımı sağlayabiliyor. Ekspertiz raporunun hazırlanması için de başvurulacak olan ekspertiz banka tarafından belirlenebileceği gibi başvuru sahibi tarafından da belirlenebilir.

İş BankasıTeminatlı Krediye Başvuru İçin Neler Gerekli?

İş Bankası’nın teminatlı kredisi alma şartlarından bir tanesi diğer bankalarda olduğu gibi evin ekspertiz değerini gösteren raporun bankaya sunulmasıdır. İş Bankası1. dereceden ipotek ettirilen evlerin karşılığında müşterilerine kredi veriyor. Fakat İş Bankası’nın verdiği kredinin miktarı diğer bankalara göre biraz daha azdır. İş Bankası evin ekspertiz değerinin yalnızca yüzde 50’ine kadar olan kısmı için kredi veriyor. Bu kredinin faiz oranı hakkında bilgi almak isteyen kişilerin İş Bankası şubesine başvurması gerekiyor. Ayrıca İş Bankası’nın çağrı merkezinden de teminatlı krediye dair detaylı bilgi edinilebilmesi mümkündür.

AkbankTeminatlı Kredisine Nasıl Başvurulur? 

Akbank’ın teminatlı kredisine başvurmak için gerekli evraklar ile beraber banka şubesine başvuruda bulunulması gereklidir. Evini teminat göstererek kredi almak isteyen kişiler Akbank’ın kredisine de başvurabilir. Evin yanı sıra işyeri de teminat olarak bankaya gösterilebilir. Akbank’ın teminatlı kredisini alabilmek için istenen şartlar ise şunlardır:

  • 18yaşından büyük olunması,
  • Kredinotunun risk seviyesinde olmaması,
  • İpotekolarak gösterilecek konut ya da iş yerinin olması,

Akbank’ınipotek karşılığında verdiği kredi fırsatından yararlanmak isteyen kişilerinkimlik belgesi, ikametgah belgesi ve teminata ilişkin belge ile beraber enyakın Akbank şubesine gitmesi gereklidir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.