SON DAKİKA
Hava Durumu

TEB Öğrenci Kredi Kartı

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2019 20:31
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
TEB Öğrenci Kredi Kartı

TEB’ten öğrencilere özel kredi kartı sayesinde kartın öğrenciler için özel olarak hazırlanmış kampanyalarından faydalanabilirsiniz.  Öğrenci kredi kartı yıllık kart ücreti olmaması, uygun faiz oranları üzerinden hesaplanması, gelir belgesi talebi olmaması nedenlerinden, tercih sebebidir. Siz de para harcarken kazanmak, öğrenciler için hazırlanmış olan kampanyalardan faydalanmak ve alışveriş yaparken puan biriktirmek isterseniz, öğrenci kartı çıkarmak tam da size göre.

TEB Öğrenci KrediKartı Limiti Ne Kadar?

TEB öğrenci kredikartı limiti ilgili mevzuatla birlikte belirlenmiştir. Bu mevzuata göre,öğrenciler ya da gelir belgesi bulunmayan kişiler en fazla bin TL limitli kartkullanabilir. Öğrenciler haricinde, aktif sigortalı çalışan iseniz, ilk defakredi kartı sahibi olanlar için gösterilen gelir belgesinin en fazla 2 katıkadar limitli kredi kartına sahip olma zorunluluu bulunur. İki yıl ve üzerisüre boyunca kar kullananlar ise, gelirlerinin en fazla 4 katı kadar limitbaşvurusunda bulunabilirler.

TEB Öğrenci KrediKartı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

TEB öğrenci kredi kartı avantajları öğrencileri bekliyor. Her ne kadar kartın limitinin düşük olması ilk etapta olumsuz algılansa da, aslında bu durum öğrencilerin gereksiz yere borçlanmasının önüne geçeceğinden, kötü değildir. Öğrenci kredi kartı sahipleri, karta tanımlanmış olan ek indirimlerden faydalanma fırsatı yakalamış olurlar. Anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yapılması halinde, harcama yaptıkça kartta belli bir puan birikmeye başlar. Biriken puanlar daha sonra paraya çevrilir ve para ödemenize gerek kalmadan alışveriş yapmış olursunuz. Bu kampanyaları bankanın internet sitesinden takip edebilirsiniz.

TEB Öğrenci KrediKartı Başvurusu için Gerekli Belgeler ve Koşullar Nelerdir?

TEB öğrenci kredikartı başvurusu için gerekli belgeler ile başvuru yapmalı, başvuru içingerekli koşulları yerine getirmiş olmalısınız. Başvuru yapan kişilerin yaşaralığı 12 ile 25 aralığında olabilir. Yaş üst sınırı bazı bankalar tarafındanesnetilebilmektedir. Buna ek olarak Türk vatandaşı olmayanlar başvuruyapamazlar. Başvuru yaparken yanınızda mutlaka öğrenci belgeniz bulunmalı. Açıköğretimde okuyan kişilerin başvuruları kabul edilmemektedir. Gerekli diğerbelgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Nüfus cüzdanı ya da diğer kimlik belgesi,
 • Öğrenci belgesi.
TEB’ten En Avantajlı ÖğrenciKredi Kartı: ÜniversiTEB

TEB’ten ÜniversiTEB öğrenci kredi kartı Bonus özellikli karttan faydalanmak isteyen kişileri bekliyor. Bu karta sahip olmanız halinde yurt genelinde bir çok yerde bulunan Bonus üyesi iş yerlerinden alışveriş yapabileceksiniz. Hem de her harcamanıza bonus para kazanmış olursunuz. Kart kampanyası dahilinde, her 50 TL değerinde harcama yapmanız halinde, haftasonu alacağınız sinema biletlerinde yüzde 50 indirim hakkı kazanmış oluyorsunuz. Kampanya tiyatro biletlerinde de geçerli. Bu kampanyaya ek olarak, havale işlemlerinizi ÜniversiTEB sayesinde tamamen ücretsiz yapıyorsunuz.

ÜniversiTEB ÖğrenciKredi Kartı Özellikleri Nedir?

TEB’ten ÜniversiTEBöğrenci kredi kartı özellikleri kart sahiplerine kazandırmaya devam ediyor.Bu kazançlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kartınız ile otomatik ödeme talimatı verirseniz,faturalarınız aksamadan ödenmiş olur.
 • Harcama sözü vermeniz halinde anında 500 TLdeğerinde bonus kazanırsınız.
 • Kredi kartı ekstre takibinizi e mailiniziüzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
 • Sevdikleriniz için TEB ek kartıçıkarabilirsiniz.
 • Kartınızı kullanarak nakit avans çekebilirsiniz.
Türk Ekonomi BankasıKredi Kartları

TEB kredi kartları avantajlardan faydalanmak isteyen vatandaşları bekliyor. TEB güncel olarak müşterilerine TEB Yıldız Priority Card’ı sunuyor. Seçkin bir hizmet sunan kart sayesinde dünyanın her yerinde yapacağınız alışverişlerinizde bonus kazanıyorsunuz. Yıldız avantajlarından faydalanmak için, bakiyenizin bulunması gerekiyor. Banka Yıldız Bankacılık Müşteri kriteri kapsamında, varlık toplamının 30 günlük ortalamasının en az 100 bin TL olması koşulunu koşuyor. Kredi kartının müşterilerine sunmuş olduğu avantajlar ise şu şekilde:

 • Bonusları uçuş miline çevirip, ücretsiz biletalışverişi yapmak,
 • Ücretsiz lounge konforundan yararlanmak,
 • Dry Center Kuru Temizleme Merkezi’nde geçerli,ücretsiz kuru temizleme hizmetinden faydalanmak,
 • Araç kiralama işlemlerinizde indirimler kazanın,
 • Seyahat harcamalarınızda 3 kat bonus kazanın,
 • Yurt dışı ve yurt içinde geçerli olan restaurantharcamalarınızda yüzde 10 ekstra bonus kazanma ikanı kazanın!
Kredi Kartı BaşvurusuNasıl Olumlu Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurususonuçlanması her zaman olumlu olmayabilir. Bazı durumlarda bankalar başvuruyapan kişilere kart vermek istemeyebilirler. Özellikle kredi notu düşük olankişilerin kredi kartı alması kolay değildir. Kredi notu, herkes için kişiyeözel olan, geçmişteki finansal işlemler baz alınarak oluşturulan bir sistemdir.Bankaların kart başvurusuna olumlu yanıt vermesi için, kredi notunun riskliaralıkta yer almaması, yani en az 1500 olması gerekiyor. Kredi notu yeterliolmayan kişilerin kefil ya da ek teminat göstermeleri halinde adlarına krediçıkabiliyor.

 • Eğer kredi kartı talebinde bulunan kişi yükseklimitli kart istiyorsa, gösterdiği gelir de yüksek olmalı ya da bankaya ekteminat gösterebiliyor olması gerekir. Kefil gösterilmesi de geçerlidir. Yalnızkefil olarak gösterilen kişinin, kefil özelliklerini sağlıyor olması önemlidir.
 • Başvuru yaptığınız zaman üzerinize borç olmamasıönemlidir. Eğer borcunuz varsa mümkünse borçlarınızın tamamını kapatın.
 • Bankanın hesabında adınıza mümkün olduğu kadarçok gelir ve mal varlığınız bulunsun. Gelirinizin yüksek olması halinde, bankasize kart vermek isteyecektir.
 • Kredi için yaptığınız başvuru süre sıklığıönemlidir. Sürekli kredi için başvuruda bulunmanız banka tarafından olumlualgılanmaz. Bu durum paraya çok ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir.
 • Geçmişte ödemelerinizin düzenli olması gerekir.Ödemelerinizi zamanında yapmamanız oldukça olumsuz bir durumdur. Banka bukişilere kart çıkarmak istemez.
Kredi kartını İlkDefa Alıyorsanız Bu Noktalara Dikkat Edin

Kredi kartı başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler atlanmamalıdır. Bu sayede ileride doğması muhtemelen olan zararlardan kendinizi korumuş olursunuz. Önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kartı borcunuzun bir gün dahigeciktirmemeye özen gösterin.
 • Borcu ödeyemiyorsanız en azından borcun asgaritutarını ödeyin.
 • Taksitli alışveriş yaparken, toplam taksittutarını her zaman aklınızda bulundurarak işlem yapın.
 • Kartınızı kullanarak online alışveriş yaparkengüvenilir platformlar ile çalışın. Şüpheli internet sitelerinden uzak durun.
 • Online alışveriş yapmadan sanal kart oluşturun.Sanal kart oluşturmak ücretsizdir.
 • Şifrenizi banka çalışanları ve satış görevlileridahil, kimse ile paylaşmayın.
 • Kredi kartı şifresini bulunması kolay seçmeyin.
Kaç Tane Kredi KartıKullanmak İdeal?

Kredi kartı kullanımsayısı kişilerin gelirlerine göre değişmektedir. Kullanılan kredi kartlarıbirbirini etkilemektedir. Eğer limitiniz daha fazla olması için birden fazlakart başvurusunda bulunursanız, bu yöntem işinize yaramayacaktır.

Uzmanlar kart kullanıcılarının en fazla 2 tane kredi kartınasahip olmalarını istemektedirler. Herhangi bir acil durum olması halinde, ekkartınız işinizi görecektir. Bloke olması, kartın çalınması gibi hallerde diğerkart size güvence olacaktır.

Ek kart çıkardığınız için bu kartı kullanmak zorundadeğilsiniz. Kartınız 180 gün boyunca hareketsiz olursa, kart pasif olarakadlandırılır. Bankalar pasif olan kartlardan kredi kartı aidatı talep edemez.Bu durumda ek kart sahibi olmanın size ek bir masrafı da bulunmayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.