SON DAKİKA
Hava Durumu

Son Dakika Duyuru Geldi: Şimdi 200 Bin TL Çek, 2021'de Ödemeye Başla!

Yapı Kredi'den 3 ay ertelemeli kredi fırsatı. Yapı Kredi Bankası 200.000 TL'ye kadar bireysel ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı. Koronavirüsün de etkisi ile ekonominin kötüye gittiği bugünlerde Yapı Kredi Bankası'nın kredi kampanyası vatandaşa ilaç gibi geldi.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2020 06:10
Haber Güncellenme Tarihi: 17.10.2020 21:51
https://gazetebanka.com/
Son Dakika Duyuru Geldi: Şimdi 200 Bin TL Çek, 2021'de Ödemeye Başla!

Yapı Kredi Bankası geçtiğimiz günlerde yeni kredi kampanyasını duyurdu. Ekonomik olarak ülkedeki tüm vatandaşların zorluklar yaşadığı pandemi sürecinden beri bankalar avantajlı kredi paketleri sunmaya başladı. Düşük faiz oranları olan, uzun vadeli ödeme planı ile vatandaşa nefes aldıran kredi kampanyalarına bir yenisi de Yapı Kredi Bankası'ndan geldi. Yapı Kredi Bankası vatandaşa 200.000 liraya varan kredi teklifi sunuyor.



Yapı Kredi'nin yeni kredi kampanyasını duyurması ile müşterileri kampanya detaylarını araştırmaya başladı. Vatandaşlar ne kadar kredi alabileceklerini, faiz ve vade oranlarını, geri ödeme şartlsrını araştırmaya devam ediyor. Yapı Kredi'nin yeni avantajlı kampanyası yoğun ilgi gördü.



Kredinin Azami Miktarı Nedir?



Yapı Kredi Bankası'nın 200.000 TL'ye kadar sunduğu erteleme kredi fırsatından faydalanmak isteyen banka müşterileri kredi çekebilecekleri minumum miktarı merak ediyor. Bankadan kampanya dahilinde en az 1000 TL kredi alınması mümkün. Vatandaşlar minimum 1000 TL ve maksimum 200.000 TL olacak şekilde Yapı Kredi'nin 3 ay ertelemeli kampanyasından faydalanabilecek.



Kredinin azami miktarının 1000 TL olması üzerine vade oranlarının nasıl olduğu da merak edildi. Bankanın müşterilerine geniş bir aralık sağladığı kredi miktarının yanı sıra azami vade döneminin de 36 ay olması yüzleri güldürdü. 36 ay vade sunan banka müşterilerinin ekonomik durumlarına, finansal geçmişlerine ve kredi notlarına göre ertelemeli kredi başvurularını değerlendirecek. Yapı Kredi konu ile ilgili yaptığı açıklamada vatandaşların finansal geçmişlerinin istedikleri tutara uygun olmaması durumunda direk red yerine daha makul bir miktarda kredi verilebileceğini de bildirdi.



Yapı Kredi Ertelemeli Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?



Yapı Kredi Banka'sının ertelemeli kredisinin duyulması üzerine vatandaşlar başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Yapı Kredi'den 3 ay erteleme seçeneği olan bu krediyi almak isteyen vatandaşların bankanın müşterisi olması ve mobil şube üyesi olması gerekiyor. İnternet bankacılığı ya da mobil şube üyesi olmayan vatandaşlar ise krediye başvuru yapamıyor.Bununla beraber kampanyayı değerlendirmek isteyen müşterilerin mobil uygulamayı indirmesi ve üye kaydı yapması da mümkün.



Vatandaşlar bankanın fırsatlarla dolu kampanyası ile ilgili her ayrıtıyı araştırıyor ve faydalanmak için gerekli şartları yerine getirmeye çalışıyor. Yapı Kredi'nin kredi ödemelerini 3 ay sonra başlatacak olması da vatandaşlar için ayrıca bir fırsat olmaya devam ediyor.



Başvuru Online Kanallardan Yapılacak



Yapı Kredi'nin 3 ay ertelemeli bireysel kredisine başvuru ise online olarak yapılacak. Pandemi sürecinin ekonomik yanı gibi diğer etmenlerini de göz önünde bulunduran banka şubeye gitmeden başvuru imkanı sunuyor. Ertelemeli kredi için başvurular internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kanallarından biri ile yapılabilecek. Bu kanallardan yapılacak başvurularda kampanyaya giriş ekranından " 3 Aya Kadar Ertelemeli Kredi" kampanyasının seçilmesi gerekiyor.



Yapı Kredi'nin 3 aya kadar ertelemeli kampanyasında vatandaşların sadece online olarak başvuru yapabilmesi krediden faydalanmak için herhangi bir belge ya da kefil gerektirmediğini de gösteriyor. Kampnaya başvuru şartları sadece başvurunun yapılacağı kanalı belirliyor. Mobil şube üyesi olan tüm vatandaşlar gelir belgesi ya da kefil gerekmeden başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.



Yapı Kredi Bankası Kredi Kampanyası Kullanım Seçenekleri Sevindirdi



Yapı Kredi'nin ertelemeli kredisi bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında kullanılıyor. Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında birçok alanda harcanabilecek bu kredi vatandaşa sınırlama koymaması açısından da oldukça avantajlı görünüyor. Birçok ihtiyacı karşılamaya ya da borçlaeı ödemeye yönelik kullanılabilecek ertelemeli kredinin öteleme süresi ise en fazla 90 gün oluyor. Ödemeyi daha fazla ötelemek mümkün değil.



Ertelemeli Kredinin Ödemesi Nasıl Yapılıyor?



Yapı Kredi'den alınan ertelemeli kredinin geri ödemesi de online olarak ya da şubeye giderek yapılabiliyor. 3 ay ertelemeli kredinin taksit başlangıç tarihi ise kampanyanın seçildiği dönemde yine müşteriler tarafından seçiliyor. İlk taksitin tarihi banka tarafından otomatik olarak belirlenmiş oluyor. Sonraki taksit günü ise müşteri tarafından 120 günden fazla olmayacak şekilde belirleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.