SON DAKİKA
Hava Durumu

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2019 19:43
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

Şekerbank kredi kartları özellikle memurlar için çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Şekerbank ile Memur-Sen arasında yapılan anlaşma sonucunda tüm devlet memurları için özel kampanyalar hazırlanmaktadır. Şekerbank kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşların başvuru işleminde bulunabilmesi için Şekerbank şubeleri ya da Şekerbank müşteri destek hattı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Şekerbank tarafından hazırlanan Bonus Card türüne sahip olmak isteyen vatandaşların T.C. kimlik kartı ve gelir bilgilerini hazır bulundurması yeterlidir. Banka yolu ile başvuru yapacak adayların yüksek bir kredi notuna sahip olması büyük bir öneme sahiptir. Daha önceden banka takip sistemine düşen ya da haklarında haciz kararı bulunan vatandaşların kart başvuruları onaylanmamaktadır.

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank kredi kartlarının başvurusu çeşitli yollardanyapılabilmektedir. Şekerbank tarafından hazırlanan kredi kartlarına sahip olmakiçin başvuru yapılan bazı kanallar şu şekildedir:

 • Şekerbank telefon bankacılığı aracılığı ileyapılan kredi kartı başvurusu,
 • Şekerbank SMS hattı aracılığı ile yapılankredi kartı başvurusu,
 • Şekerbank internet sitesi aracılığı ileyapılan kredi kartı başvurusu,
 • Şekerbank şubeleri aracılığı ile yapılankredi kartı başvurusu.

Yukarıda belirtilmiş olan yöntemler dışındaherhangi bir ek başvuru yöntemi bulunmamaktadır. Şekerbank mobil uygulamalarıve Şekerbank ATM’leri şimdilik kredi kartı başvurusu konusunda hizmetverememektedir. Şekerbank kredi kartlarına başvuru işleminde bulunmadan öncesahip olunmak istenen kart türü hakkında karar vermek gerekmektedir. Şekerbanktarafından hazırlanan farklı tür kredi kartlarının başvuru işlemleri farklılıkgösterebilmektedir. Şekerbank şubeleri ve Şekerbank telefon bankacılığı ile hertürlü konuda bilgi ve destek almak mümkündür.

Telefon Bankacılığı ile Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

Telefon bankacılığı aracılığı ile kart başvuruları yapabilmek hızlı ve kolaydır. Bu yöntem birçok vatandaş tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Telefon bankacılığı ile kart başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank Çağrı Merkezi’ni aramaları gerekmektedir. Şekerbank tarafından hazırlanan Sesli Yanıt Sistemi sayesinde birçok işlem zaman kaybetmeden gerçekleşebilmektedir. Sesli Yanıt Sistemi’ne bağlanacak olan vatandaşların kart başvurusunda bulunabilmek için ilk olarak 2 numaralı tuşa basmaları gerekmektedir. 2 numaralı kredi kartı başvurusu menüsü sonrasında yönlendirilen menüden sırayla 1 ve 2 tuşları seçilerek başvuru işlemi tamamlanabilmektedir.

SMS ile Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile Şekerbank kredi kartları başvurusuyapmak isteyen vatandaşlardan ilk adımda talep ettikleri kart türüne kararvermeleri istenmektedir. Şekerbank tarafından vatandaşlar için sunulan birçokfarklı kart türü bulunmaktadır. Kart türüne karar veren vatandaşların iseaşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir:

 • Şekerbank Bonus Card Başvuruları: “BONUS”yazıp bir boşluk bırakılarak T.C. kimlik numarası ile 1953 numaralı hatta kısamesaj gönderilmesi gerekmektedir.
 • Şekerbank Bütçem Benim Bonus Kredi KartıBaşvurusu: “BUTCEM” yazıp bir boşluk bırakılıp T.C. kimlik numarası ile 1953numaralı Şekerbank SMS hattına başvuruda bulunabilmektedir.
 • Şekerbank Şeker Kart Başvurusu: Şeker Kartsahibi olmak isteyen vatandaşların “SEKERKART” yazıp bir boşluk bırakarak T.C.kimlik numarası ile birlikte 1953 numaralı hatta mesaj göndermeleribeklenmektedir.
Şekerbank İnternetten Kredi Kartı Başvurusu

Şekerbank internet yoluyla başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların daha önceden Şekerbank ürünlerini kullanmış olmaları gerekmektedir. Şekerbank internet sitesi şimdilik yalnızca Şekerbank müşterileri için hizmet vermektedir. Şekerbank kredi kartlarına sahip olmak isteyen Bireysel Şekerbank müşterileri tüm işlemlerini internet sitesi üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Şekerbank internet hizmetleri birçok konuda destek hizmeti sağladığı için Bireysel Şekerbank müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İnternet sitesi yolu ile işlem yapmak isteyen vatandaşların Şekerbank ürünlerine ait kart numaraları ve T.C. kimlik kartı numaralarını hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Şekerbank Şubeleri ile Kredi Kartı Başvurusu

Şekerbank şubesi yoluyla başvuruda bulunmak için vatandaşların ikametettikleri yere en yakın konumda bulunan şubeyi ziyaret etmeleri gerekmektedir.Şekerbank şubelerini ziyaret eden vatandaşların kendilerine verilen “ŞekerbankKredi Kartı Başvuru Formu”nu dikkatli bir şekilde doldurmaları beklenmektedir.Şekerbank şubeleri kart başvurusunda bulunan vatandaşlardan bazı ek belgelertalep edebilmektedirler. Şekerbank kredikartı başvurusunda bulunacak vatandaşların gelir belgeleri, SGK dökümü veT.C. kimlik kartlarını hazır bulundurmaları önemlidir. Şekerbank çalışanlarıbaşvuru sürecinde istenecek diğer ek belgeler ve prosedürler hakkında detaylıbilgilendirmede bulunmaktadır.

Şekerbank Kredi Kartları

Şekerbank tarafından hazırlanan kredikartları özellikleri ve avantajlarına göre çeşitli şekillerdehazırlanmaktadır. Şekerbank tarafından hazırlanan kredi kartları arasında ençok tercih edilen kart türü ise Şeker Bonus Kart’tır. Şekerbank ve Memur-Senarasındaki anlaşma sonucu ortaya çıkan Memur-Sen Bonus Kart ise devletmemurları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Şekerbank tarafındanhazırlanan farklı türden kredi kartları 2019 yılı itibarı ile şu şekildedir:

 • Şekerbank Bonus Kredi Kartı,
 • Şekerbank Memur-Sen Bonus Kredi Kartı,
 • Şekerbank Bütçem Benim Bonus Kredi Kartı,
 • Şekerbank Taraftar Kredi Kartı,
 • Şekerbank Koop Kart Bonus Kredi Kartı.
Şekerbank Kredi Kartı Özellikleri

Şekerbank kredi kartlarının özellikleri karttürüne göre farklılık göstermektedir. Şekerbank Bonus Kredi Kartı, ŞekerbankBütçem Benim Bonus Kredi Kartı ve Şekerbank Şeker Kart Kredi Kartlarıvatandaşlar için farklı türden avantajlar sağlamaktadır.  Şekerbank tarafından hazırlanan tüm kredikartlarının Bonus puan özelliği vardır. Şekerbank kredi kartları ile toplananbonus puanları birçok şekilde kullanmak mümkündür.

Şeker Bonus Card Özellikleri

Şeker Bonus Card’ın özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Şekerbank Bonus Card sahipleri için 15 TLtutarında hediye bonus puan verilmektedir.
 • Vatandaşlar yurtiçi ve yurtdışı harcamalarısonucunda %20’ye varan bonus puanlar kazanabilmektedir.
 • Şekerbank Bonus Card sahipleri ATM’leraracılığı ile nakit avans çekebilmektedirler.
 • Şekerbank Bonus Card sahipleri anlaşmalıBonus noktaları sayesinde diledikleri miktarlarda taksit yaptırabilmektedir.
 • Şekerbank Bonus Card ile tüm faturalar kredikartı ile ödenebilmektedir. Aynı zamanda fatura ödemelerinde otomatik ödemetalimatı verilebilmektedir.
Bütçem Benim Bonus Kart Özellikleri

Bütçem benim bonus kartları ev ekonomisinde bütçe kontrolü sağlayankadınlar için özel olarak hazırlanmıştır. Bütçem benim bonus kartlarının enönemli özelliği dönem içerisinde yapılan harcamaların takip edilebilmesidir.Aynı zamanda bu kart türüne sahip olan kadınların yatırım yapmaları oldukçakolaydır. Bütçem benim kredi kartlarının bazı özellikleri şu şekildedir:

 • Bütçem Benim Bonus Kredi Kartı ile limitbelirlemek oldukça pratiktir.
 • Bütçem Benim Bonus Kredi Kartı ile ekstreninne kadar geleceğini düşünmeye gerek kalmamaktadır. Bu kart türüne sahip olanvatandaşlar ekstre tutarlarını kendileri belirlemektedir.
 • Bütçem Benim Bonus Kredi Kartı ile yatırımyapabilmek için altın hesabı açılabilmektedir. Yatırım miktarını kontroledebilmek oldukça kolaydır.
Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Şekerbank kredi kartları başvurusu sorgulamalarında kullanılan iki farklı yöntem bulunmaktadır. Başvuru sorgulaması aşamasında tercih edilebilecek ilk yöntem Şekerbank şubeleridir. Şekerbank şubesi çalışanları Şekerbank kredi kartı başvurularının durumu hakkında güncel bilgilendirmede bulunabilmektedir. Başvuru sorgulama aşamasında kullanılacak olan ikinci yöntem ise 0850 222 28 28 numaralı Şekerbank müşteri destek hattından yararlanmaktır. Şekerbank tarafından geliştirilen sesli yanıt sistemi sayesinde sorgulama işlemi çok kısa bir süre içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.