SON DAKİKA
Hava Durumu

Şekerbank Güncel Konut Kredisi Kampanyası 2019

Haber Giriş Tarihi: 05.08.2019 20:29
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Şekerbank Güncel Konut Kredisi Kampanyası 2019

2019 yılı Şekerbank mevcut konut kredisine göre ev sahibi olmak isteyenleri ilgilendirecek bir kampanya hazırlanmıştır. Bu kampanyaya göre bankanın güncel konut kredisi faiz oranı azami olarak %1.99 civarındadır. Şekerbank konut kredisi edinmek isteyen müşterilerine yönelik tercih edecekleri seçenekleri arttırmıştır. Bu opsiyonlar müşterilerin bütçelerine göre uygun ödeme yapabilmeleri amacıyla hazırlanmıştır.Şekerbank Konut Kredisi Çeşitleri
Bankanın konut kredisi türleri , müşterilerin geri ödeme noktasında yararlanmaları ile farklı çeşitlilikte oluşturulmuştur. Ev sahibi olmayı arzulayan Müşterilerin kendilerine en uygun olan kredi türünü seçerek başvuru yapabilmektedirler. Bu kredi türleri aşağıdaki gibidir:
 • Kentsel dönüşüm kredisi
 • Yeniden finansman konut kredisi
 • Kooperatiften konut kredisi
 • Konut tamamlama kredisi
 • 30 yıl vadeli konut kredisi
 • İşyeri kredisi
Kentsel dönüşüm kredisi ile afet riski altında bulunan binanızı yenileyebilirsiniz. Ayrıca Bu kredi türüne çevre ve şehircilik bakanlığı da destek vererek aylık faiz oranının daha da düşürülmesine katkı sağlamaktadır. yeniden finansman konut kredisi ise daha önceden başka bir bankadan aldığınız konut kredisini güzelleştirilen imkanlarla Şekerbank’a aktarabilirsiniz. Kooperatiften konut kredisi ile kooperatife tabii olanların inşaatını tamamlamaları ya da yarım kalan yapıyı devam ettirmeleri noktasında sağlanılan kredi türüdür. Konut tamamlama kredisi ise belli bir bölümünün inşasının yapılmış fakat yarım kalmış olması ile banka tarafından inşaatın devam etmesine yönelik bankanın sağladığı bir konut kredisi türüdür. 30 yıl vadeli konut kredisi kapsamında sahip olacağınız evin kredi borcunu aynı kira öder gibi uzunca bir zamanda ve zorlanmadan ödemeniz için sağlanmaktadır. Son olarak işyeri kredisi ise müşterinin yatırım yapması (arsa, dükkan, büro, mağaza) arzusuyla verilen bu kredi 120 ay vade imkanı sağlamaktadır.Şekerbank Konut Kredisi Özelikleri
Banka konut kredisi nitelikleri; almak istediğiniz kredi türü hakkında ön bilgi niteliğindedir ve bu özelliklerin bilinmesi müşteriler için önemli olacaktır. Bahsedeceğimiz özellikler şu şekildedir:
 • Şekerbank konut kredisi alanında 10 yıla varan vade imkanları sunmaktadır.
 • Almayı hedeflediğiniz konutun ekspertiz değerinin %80’i oranında kredi sağlanmaktadır.
 • Yapılan kredi başvurusunda kefil şartı aranmamaktadır.
 • Banka teminat olarak almayı düşündüğünüz konutu ipotek altına almaktadır.
 • Almış olduğunuz konut kredisini isterseniz sabit faizli olarak ödeyebilirsiniz. Bir başka seçenek ise artan taksitli ya da esnek ödemeli olacak şekilde ödeyebilirsiniz.
Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranı
Şekerbank konut kredisi faiz miktarı 2019 yılı içerisinde %1.99 olarak belirlenmiştir. Konut kredisinin minimum vade sayısı 3 ay iken maksimum vade sayısı ise 120 aydır. Şekerbank konut kredisinin minimum tutarı 1.000 TL iken maksimum kredi seçeneği 1.000.000 TL civarındadır. Ayrıca banka almak istediğiniz evin %80’i oranında müşterilerine kredi vermektedir.Şekerbank Konut Kredisi Başvuru Yolları
Bankanın konut kredisine müracaat etmek için bankanın şubelerine kadar gitmenize gerek yoktur. Gelişen imkanlar dahilinden evden çıkmaya gerek kalmadan bankanın telefon hizmetinden yararlanarak 444 7 878 nolu numarayı arayarak konut kredisi için ön başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca SMS yoluyla da bankanın konut kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için 1953’e sadece birer boşluk bırakarak “KONUT, TC KİMLİK NUMARASI, VE GELİR BİLGİLERİ” yazılarak başvuruda bulunabilirsiz. Bankanın yapacağı ön değerlendirmenin sonucu telefonunuza mesaj yoluyla kısa süre içerisinde gönderilecektir. Şekerbank’a konut kredisi için müracaatınızı internet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz.  www.şekerbank.com.tr adresine girerek konut kredisi başvurusuna tıklayarak karşınıza çıkacak olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde göndermeniz halinde ön başvurunuzu yapmış olacaksınız. Son olarak almak istediğiniz konut kredisine başvuru için herhangi bir Şekerbank ATM’lerine giderek ana menüye tıklayıp ardından kolay başvuru menüsüne altında bulunan kredi başvurusuna girerek konut kredisi başvurunuzu yapmış olacaksınız.Şekerbank Konut Kredisi Başvuru Evrakları
Bankanın konut kredisi için gerekli evrakları, tamamlamanız halinde başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Genel itibariyle çoğu banka benzer evrakları istese de bazı bankalar ek belge isteminde bulunabilirler. Şekerbank konut kredisi için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir:
 • Öncelikle başvuru formu
 • Krediye başvuru yapacak olan kişinin TC kimlik belgesi fotokopisi
 • Son döneme ait ödenmiş elektrik, su veya doğalgaz faturası örneği
 • Alınmak istenilen konutun tapu fotokopisi
 • Başvuruyu yapan kişiye ait gelir belgesi
 • Serbest meslek sahiplerinden vergi levhası, imza sirküleri
 • Ek gelirler ve mal varlığını gösteren belgeler
Şekerbank Konut Kredisi Hesaplama
Konut kredisi hesaplaması yapmak kredi sahibi olmak isteyen müşteriler için önemli bir adımdır. Hesaplama yoluyla; ev sahibi olmak isteyen müşteriler kredi hakkında belli başlı bilgilere sahip olabilmektedirler. Bilgilerin edinilmesi ile konut kredisinin hangi türünün seçileceği ve nasıl geri ödenileceği ile ilgili doğru ve sağlıklı bilgiler edinmiş olurlar. Konut kredisi hesaplaması yapabilmek için bankanın internet sitesine girerek konut kredisi hesaplamaya tıklayarak kolayca kredi hakkında önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Konut kredisi hakkında öğreneceğiniz bilgiler şu şekildedir:
 • Ödenecek toplam miktar
 • Konut kredisi faiz miktarı
 • Ödenecek aylık tutar
 • Yıllık maliyet oranı
 • Kefil adedi
 • Dosya bedeli
 • Teminat
 • Kredilendirme miktarı
Şekerbank Konut Kredisi Dosya Masrafı
Bankanın konut kredisi dosya bedelinin, belirlenmesi için birtakım kıstaslar vardır. Genel itibariyle bankadan bankaya farklılık gösteren konut kredisi dosya masrafları, Şekerbank kredileri içerisinde de farklılık gösterebilmektedir. Bunun sebebi almak istediğiniz kredinin vade sayısı ve toplam miktarına göre tahsis edilecek olan oran da değişme gösterecektir. Örneğin deprem sigortası ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) işlem bedelini temin edecekken ücreti evin konumuna ve konutun ekspertiz bedeline göre değiştirmektedirler. Şekerbank’ın konut kredisi için ekspertiz beldin maksimum tutarı 3900 TL’dir. Eğer 100.000 TL tutarında bir konut kredisi almak isterseniz ve bunu 120 ay vadeyle ödeme yapmak istemeniz durumunda tahsis ücreti 500 tl , ipotekleme bedeli ise 162,25 TL tutarında ve son olarak ekspertiz ücreti de 1.000 TL tutarında olacaktır.  Zorunlu sigorta yaptırma bedeli de dediğimiz gibi evin konumuna ve konutun ekspertiz bedeline göre değişecektir.Hangi Evler Konut Kredisine Uygundur?
Bir evin konut kredine uygun olması için başlıca şartları bulunmaktadır. Konut kredisine başvuru yapan müşterinin kredi notu bakan banka aynı zamanda konutun kredi vermeye uygun olup olmadığını da denetlemektedir. Uygulanacak olan şartlar aşağıdaki gibidir:
 • Almayı düşündüğünüz evin üzerinde ipotek olmaması gerekir.
 • İstenilen evin “mesken” olarak gözükmesi önemlidir. Bankalar depo,arsa, dükkan şeklinde gözüken gayrimenkullere kredi vermeye yanaşmamaktadır.
 • Konutun %80’inin tamamlanmış olması gerekir. Aksi takdirde banka kredi vermemektedir.
 • Almayı hedeflediğiniz evin kanuna ve yönetmeliklere uygun bir şekilde inşa edilmiş olması gerekir.
 • Konutun kat mülkiyetinin verilmiş olması gerekir.
 • Evin iskanının gerekli yerler tarafından verilmiş olması gerekir.
Bu saydığımız şartlara uygunluğu bulunan yapılar bankalar kredi vermektedir. Şartlara uygunluk sağlanmamışsa konut kredisi verilmeyecektir. Ayrıca istisna olarak daha yapımı başlamamış yalnızca proje aşamasında bulunan konuta bazı bankalar konut kredisi vermektedir. Bunun şartı ise banka ile inşaatı yapan firmanın anlaşma içerisinde bulunması gerekir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.