SON DAKİKA
Hava Durumu

Pandemiden Etkilenen Küçük İşletmelere Can Suyu Kredisi Halkbank’ta!

Pandemi sebebiyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen küçük işletmelere Halkbank, Can Suyu Kredisi müjdesini verdi. Küçük işletme düzeyinde olan işletmelerin ihtiyaç kredilerine ulaşmasında zorlanması üzerine Halkbank, Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında kredi kullandıracak. Peki bu krediden hangi işletmeler faydalanabilecek, kullanım şartları ve ödeme detayları neler?

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2020 21:07
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Pandemiden Etkilenen Küçük İşletmelere Can Suyu Kredisi Halkbank’ta!

Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında Halkbank, küçük işletmeler için hazırladığı Can Suyu Kredisi ile ihtiyaç duydukları finansmanı sağlayacak. Pandemi sebebiyle olumsuz etkilenen küçük çaplı işletmelerin faydalanabileceği bu kredinin kullanım şartlarını ise sizler için derledik.CAN SUYU KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?Halkbank, pandemi sebebiyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen küçük çapta işletmelere Can Suyu Kredisi kullandıracağını duyurdu. Söz konusu krediden faydalanma şartları ise aşağıdaki gibi belirlendi: • Krediden faydalanacak olan işletmenin; Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası veya Meslek Odaları’na kayıtlı olması,
 • Yıllık cirosunun 3 milyon TL’yi aşmaması,
 • İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden önce kurulmuş olması,
 • Meslek Odaları’na kayıtlı işletmeler hariç olmak üzere ticaret sicile kayıtlı olması,
 • Hem ticaret sicile kayıtlı hem de esnaf sicile kayıtlı ise Halkbank Esnaf Kredileri’ne ilişkin devam eden kredi riskinin olmaması (yalnızca esnaf sicil kaydı bulunanlar krediden faydalanamayacaklar),
 • İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması gerekmektedir.


KREDİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi kapsamında Halkbank, müşterilerine Nakit İşletme Kredisi ve Paraf KOBİ Kart imkanı sunmaktadır. Söz konusu Nakit İşletme Kredisi’nin özellikleri ise aşağıdaki gibidir: • Kredi limiti 25 bin TL’dir.
 • Kredi, TL işletme kredisi şeklinde kullandırılmaktadır.
 • Kredi geri ödemeleri aylık eşit taksitler şeklinde planlanmaktadır.
 • Krediye uygulanacak olan faiz yıllık yüzde 7,50 oranındadır. 
 • Kredi kullandırımı sırasında bir defaya mahsus olmak üzere yüzde 0,75 peşin kredi komisyonu tahsil edilmektedir.


Paraf KOBİ Kart imkanı ise 25 bin TL limit ile sunulmaktadır. Kullanılan krediye ek olarak verilen Paraf KOBİ Kart ile küçük işletmeler için toplamda 50 bin TL’lik destek sağlanmaktadır. Söz konusu krediye ise sadece Halkbank resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.