SON DAKİKA
Hava Durumu

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2019 12:57
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019

Öğrenciye kredi veren bankalar sayesinde kredi kullanırken avantajlardan faydalanmanız mümkün. Öğrenciler için kredi kullanmak zor olabilir. Çünkü neredeyse bütün bankalar kredi kullanabilmek için kişilerden gelir göstermesini beklemektedir. Öğrencilerin ise resmi belge ile kanıtlayabilecekleri uygun miktarda gelirleri bulunmamaktadır. Bu nedenle bankalar, kredi kullanmak isteyen öğrencilere çeşitli koşullar sunarak, onların kredi kullanma yollarını açmışlardır.

Vakıfbank Öğrenciye Kredi Veren Bankalar İçerisindedir

Vakıfbank’ın öğrenci kredi fırsatı sayesinde öğrenciler kredi kullanabiliyorlar. Kredi kullanmak istediğiniz türe göre değişiklik göstermek ile birlikte, kredi vadeniz kısıtlıdır. Kısa vade ile kredi kullanmak sizin için cazip olacaksa, Vakıf bank hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Başvuru yapmak için Vakıfbank resmi web sitesini ziyaret ettikten sonra, ana sayfa üzerinden kredi başvurusu sekmesini tıklayın. Daha sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun. Başvurunuzu gönderin. Banka sizinle olumlu ya da olumsuz yanıt için iletişime en kısa sürede iletişime geçerek sizi bilgilendirecektir.

ING Bank Öğrencileriçin Kredi Kullanımı

ING Bank’tan kredi kullanmak isteyen öğrenciler bankaya kefil ya da teminat gösterdikleri takdirde, diledikleri vade uzunluğunda ve kredi tutarında kredi kullanabilecekler. Öğrencilerden genellikle gelir belgesi ve kredi notu bilgisi almak mümkün değildir. Bu nedenle öğrenciler kendilerine kefil olacak bir kişiyi gösterebilirler. Kefil olarak gösterilecek olan kişinin mutlaka kredi kullanma kriterlerine uyduğundan emin olmanız gerekir. Örneğin, kredi kullanmak için size kefil olacak kişi babanız ise, babanızın kredi notunun riskli grupta yer almaması gerekir. Buna ek olarak kefil olacak olan kişinin aktif olarak çalışıyor olması ve bunun resmi belge ile kanıtlanması gerekir. Bu koşulları yerine getiren kişiler ING Bank sayesinde öğrenciler için kredi fırsatından yararlanabilirler.

N Kolay ÖğrenciKredisi

N Kolay’danöğrenciler için kredi kullanmak ve nakit ihtiyaçlarınızı gidermek istemezmisiniz? Cevabınız evetse, yapmanız gereken tek şey bankaya teminat göstermek.Bankaya teminat gösterilmesi gereken varlığın tapusunun kişinin adına kayıtlıolması gerekmektedir. Bu sayede kredi ödeneceği süre boyunca varlığın üzerineipotek konmuş olur. Söz konusu ipotek, kredi borcunun kapanması ile birlikte,kaldırılmış olur. Teminat olarak gösterilecek olan mal varlığı, ilk olarakekspertiz tarafından incelenir ve varlık için değer biçilir. Bu değere görekredi başvurunuzun sonucu size olumlu ya da olumsuz bildirilmiş olur.

Garanti Bankası Kredi

Garanti Bankası öğrenci kredi kullanımı bankanın sunmuş olduğu esnek paketler sayesinde kolaydır. Bir çok banka müşterilerinin kredi kullanması için belirli şartların yerine getirilmesini koşul koyar. Örneğin; kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli bir kredi notuna sahip olması gerekir. Ne var ki kredi notu, fatura ödemeleri, kredi kartı ödemeleri gibi hareketler sayesinde oluşur. Öğrencilerin söz konusu hareketleri olmaz. Buna ek olarak öğrencilerin bir çoğu çalışmaz. Bu nedenlerden dolayı bankalar öğrenciler için kredi kullanımını uygun görmez. Fakat Garanti Bankası öğrencilerin kredi kullanabilmesi adına, kampanya başlatmıştır. Bu kampanyaya göre öğrenciler düşük limitli kredi ihtiyaçları için düşük vadeler ile kullanabilecekler. Şartlar kişilerin başvurmak istedikleri kredinin türüne göre değişiklik gösteriyor.

TEB Kredi

Teb Bankası’ndankredi kullanmak mı istiyorsunuz? O halde ilk olarak bankanın sizdenisteyeceği belgeleri tamamlamanızda fayda var. Bu belgeler arasında:

  • Tc kimlik, pasaport ya da ehliyet
  • Çalışanlar için çalıştığını ve gelirini gösterenbelge
  • Bankadan temin edilecek olan kredi başvuru formu(Eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır)

Bu belgeleri tamamlamak kredibaşvurusunun onaylanması için yeterli değildir. Başvuru yapan kişilerin mutlaka18 yaşının üstünde olmaları gerekmektedir. Bu yaş sınırının altında olankişilerin başvuruları reddedilecektir. Başvuru yapan kişilerin kredi notlarınınbelli bir seviyenin üzerinde olması beklenir. Kırmızı alanda yer alan riskligruba ait puana sahip olan kişilerin kredi kullanma olasılıkları düşüktür. Bukişilerin kredi kullanabilmeleri için bankaya kefil göstermeleri gerekebilir.

Denizbank KrediFırsatları

Denizbank kredi avantajı ile kredinizi kullanın, nakit para sıkıntısı çekmeyin! Hem de bankaya başvuru yapmak için yerinizden kalkmanız bile gerekmeyecek. Yapmanız gereken tek şey bankanın resmi internet sitesini ziyaret ettikten sonra kredi başvurusu sekmesine tıklayarak TC Kimlik no ile iletişim bilgilerinizi girmeniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra banka sonuç hakkında sizi bilgilendirmek için arayacaktır. Başvurunuzu yaparken kullanmak istediğiniz kredi miktarı ile kredi türünü belirtmeyi unutmayınız. Kredi fırsatlarından koşulları yerine getirmek şartı ile öğrenciler ve ev hanımları da faydalanabilecektir.

Akbank ile KrediKullanımı

Akbank aracılığı ilekredi kullanmak isterseniz, çalışmıyor olsanız dahi başvuruyapabilecekseniz. Eğer kredi notunuz düşük ise, aktif olarak çalışmıyorsanız,öğrenci iseniz, ev hanımı iseniz üzülmeyin. Bankaların hizmetlerinde sınır yok!Bankaya kefil ya da teminat (durumunuza göre her ikisini birlikte göstermenizgerekebilir) gösterdiğiniz takdirde, ihtiyacınız olan miktarda kredi tutarınıçekmeniz mümkün olacak. Bunun için göstermeyi düşündüğünüz kefilin sicili temizolmalı. Daha önceden kara listeye düşmemiş olmalı ve ödemeleri düzenli olmalı. Teminatgösterdiğiniz mal varlığı bedeli ise mutlaka en az kredi tutarını karşılayacakşekilde olmalı.

Finansbank KrediAvantajları

QNB Finansbank’tan kredi kullanımı ile öğrenciler rahat bir nefes alıyor. Artık öğrenciler de kredi kullanarak ihtiyaçlarını sıkıntı duymadan, uygun taksitler ödeyerek yapabilecekler, hem de Finansbank ile! Peki nasıl? İlk olarak başvuru yapmak isteyen kişilerin, firmanın resmi web sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doldurması gerekiyor. Başvuru formunu doldururken, bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kontrol etmeyi unutmayın. Bu şekilde hazırlanmış başvuru formları usulen reddedilecektir. Kontrolünüzü yaptıktan sonra onay almanız halinde banka sizden bir takım resmi belgeleri talep edecektir. Bu belgeler ile birlikte size bankanın en yakın şubesine giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi

Ziraat Bankası kredikullanımı sayesinde nakit sıkıntısı çeken kimse kalmıyor! Kredi kullanmakiçin mutlaka belirli bir kredi notuna sahip olmak gerekiyor. Peki bu kredi notunasıl oluşuyor? Kredi notu oluşturulurken, baz alınan bir takım ölçütlerbulunuyor. Örneğin, kişilerin geçmiş ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılmışolması bekleniyor. Ödemelerin geç yapılması, banka hesabında yeterli miktardapara bulunmaması kredi notunu olumsuz yönde etkilemiş oluyor. Kredi notunuzunyüksek olmasını istiyorsanız, hesabınızda fazla miktarda para olmasına özengösterin. Faturalarınızın ödeme talimatlarını bu banka ile otomatik olarakyapın.

 Kredi notu düşük olankişiler için kefil gösterme alternatifi bulunuyor. Kefil olarak gösterilenkişinin de kredi notunun belli bir seviyenin üzerinde olması gerekiyor. Risklinot aralığında bulunan nota sahip olan kişiler kefil özelliğini taşımamışoluyor.

Aktif Bank Kredi

Aktif bank ile kredi kullanmak isteyen kişilerin banka tarafından sunulan şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartların başında başvuru yapan kişinin 18 yaşından büyük olması geliyor. Kredi kullanmak isteyen kişilerin öğrenci olması ya da çalışmıyor olması halinde ise bankaya teminat gösterilmesi gerekiyor. Aktif Bank, teminat gösterilen mal varlığının değerini kendi ekspertizleri ile değerlendirmeye alarak, mal varlığına değer biçiyor. Bu değere göre kredi kullanma başvurunuz onay ya da red almış oluyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.