SON DAKİKA
Hava Durumu

Kuveyt Türk Güncel Konut Kredisi Kampanyası 2019

Haber Giriş Tarihi: 04.08.2019 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kuveyt Türk Güncel Konut Kredisi Kampanyası 2019

Kuveyt Türk, güncel konut kredisi kampanyaları arasında müşterisine en fazla seçenek sunan bankadır. Kuveyt Türk konut kredisi geri ödeme vadelerini konut kredisi kapsamında 120 ay vadeye kadar uzatabilir.Kuveyt Türk’ün Konut İçin, Kullandıracağı En Yüksek Kredi
Kuveyt Türk’ün konut için kullandıracağı maksimum kredi miktarı, alınması planlanan konutun ekspertiz raporunda belirtilen değerinin % 80’i kadardır. Bu değerin üzerinde kredi kullandırılmaz.Kuveyt Türk Konut Kredisi Seçenekleri
Kuveyt Türk konut kredisi seçenekleri şunlardır:Sabit Ödemeli Finansman
Sabit ödemeli finansman seçeneğinde kullanılan kredinin geri ödemesi, taksitlerin eşit olarak planlandığı bir ödeme programı üzerinden tahsil edilir.Düzensiz Ödemeli Finansman
Düzensiz ödemeli finansmanda, konut kredisi kullanan kişi her ay yapacağı ödeme miktarını kendisi belirler. Taksit miktarlarını müşteri kendi bütçesine uygun olarak, düşürerek ya da arttırarak ödeyebilir. Kredi ödemesi yapacak müşteri bankanın müşteri temsilcisi ile görüşerek kendisine özel bir taksit ödeme planı da düzenleyebilir.Gurbetten Sılaya Finansmanı
Gurbetten sılaya finansman programı ile kredi çekmek isteyen müşterinin yerli ya da yabancı olması göz önünde bulundurulmadan her müşteriye eşit şartlarda ödeme planı ve eşit şartlarda kar oranı üzerinden vade uygulanır. Bu standart planlarla herkese konut sahibi olma imkanı tanıyor. Bu finansman türünde her türlü para birimi üzerinden kredilendirme yapılıp yine her türlü para birimi üzerinden geri ödeme kabul ediliyor. Bu finansman programı uygulamasında TL ile işlem yapma zorunluluğu yoktur.Kentsel Dönüşüm Finansmanı
Kentsel dönüşüm finansmanı ülkemizde ‘’Afet Riski Alanların Dönüştürülmesi’’ adı altında yürürlüğe konulan 6306 sayılı kanun kapsamındaki kentsel dönüşüm projelerine finansman desteği sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bu kanun gereği öncelikle deprem bölgesinde iskli konutların yıkılarak yeniden yapılmasına öncelik tanınır. İmar edilen yeni konutları deprem afet yönetmeliğinde belirtilen kriterlere uygun olarak yapılması şartı vardır.Kentsel dönüşüm kapsamında kredi kullanan kişiler kanun gereği BSMV ve KKDF gibi vergi ödemelerinden muaf tutuldukları için geri ödeme taksitleri daha düşük olmaktadır.Eğer başvuru sahibi kentsel dönüşün finansmanı ile risk grubundaki yapılarını dönüştürmek için kredi kullanmak istediğini beyan ederse ya da bir başka alandan konut ve/veya işyeri almak isterlerse, bölüm başına 125.000 TL den hesaplanmak üzere şu avantajlardan faydalanabilirler. ( 5 ‘ten fazla bağımsız bölüm varsa kredi finansmanında en fazla 625.000 TL limit vardır)Kuveyt Türk bankası tarafından kentsel dönüşüm finansmanı kapsamında konut için belirlenen %4 ( aylık %0.33) iş yeri için belirlenen %3 (aylık %0.25) kar payı avantajından da yararlanılmasına imkan tanınıyor.Arsa İşyeri Finansmanı
Arsa işyeri finansman desteğinden yararlanılarak arsa alınabilir ya da yeni bir işyeri satın almak için kredi başvurusu yapılabilir. Arsa, işyeri finansman desteğinde kredi geri ödeme vadesi en fazla 60 ay ile sınırlıdır. Bu krediden yararlanmak için Kuveyt Türk banka şubelerine gidilebildiği gibi 444 0 12 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi aranarak da ayrıntılı bilgi alınabilir.2B Finansmanı
2B Finansmanı istenilen arazinin alınması için Kuveyt Türk tarafından sağlanan kredi desteğidir.2B Finansmanından yararlanma şartları şunlardır:
 • Başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin 2B yasası uyarınca hak sahipliği belgesi bulunmalıdır.
 • Başvuru sahibi 2B arazisini Kuveyt Türk finansmanı ile alacaksa ilk 400 metrekare için % 60 oranında, 400 metrekareden sonraki bölüm için % 44 oranında peşin indiriminden yararlanılabilir. İndirim yapılacak %’ler arsanın rayiç bedeli üzerinden hesaplanır.
 • Kredi geri ödeme vadesi 120 aya kadar uzatılabilir.
 • Banka tarafından uygun faizde kredi desteği kullandırılır.
 • Verilecek kredi miktarı arsanın belirlenen değerinin tamamı olabilir. Bu şekilde % 100 destek bir başka finansman kapsamında yoktur.
 • Başvuru sahibinin gelir gider dengesine uygun geri ödeme planları oluşturulur. Söz gelimi belli bir ödemesiz dönem vadesi tanınabilir ya da 3 ayda bir ödeme seçeneğinden yararlanılabilir.
Anlaşmalı Konut Projeleri
Anlaşmalı konut projeleri için özel ödeme planları oluşturulur. Bu aşamada amaç anlaşmalı müteahhit firmaların satışlarına hız kazandırılarak piyasanın canlandırılmasıdır. Bu projeler iki kapsamda değerlendirilir. Yapımı devam eden ve inşaatın % 70’inden azını tamamlanmış olduğu projeler ve yapımı %70 ya da daha fazla oranda tamamlanmış projelerdir. Bu kapsama göre Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından farklı koşullarda finansman desteği sağlanır.100.000 TL Konut Kredisi Geri Ödeme Koşulları
100.000 TL konut kredisi geri ödeme şartları başvuru sahibinin seçtiği vadeye göre değişir. Bu ödeme koşulları şunlardır:
 • 100.000 TL kredinin 120 ay vade ile geri ödenmesi durumunda ödenecek aylık taksit 1943 TL ‘dir. Bu koşuldaki bir kredinin toplam geri ödeme miktarı 234.197 TL’dir.
 • 100.000 TL kredinin 60 ay vade ile geri ödenmesi durumunda ödenecek aylık taksit 2658 TL ‘dir. Bu koşuldaki bir kredinin toplam geri ödeme miktarı 160.513 TL’dir.
 • 100.000 TL kredinin 48 ay vade ile geri ödenmesi durumunda ödenecek aylık taksit 3052 TL ‘dir. Bu koşuldaki bir kredinin toplam geri ödeme miktarı 147.491 TL’dir.
 • 100.000 TL kredinin 36 ay vade ile geri ödenmesi durumunda ödenecek aylık taksit 3725 TL ‘dir. Bu koşuldaki bir kredinin toplam geri ödeme miktarı 135.098 TL’dir.
Bütün bu vadeler için uygulanan faiz oranı %1.68’dir. Anlaşmalı konut projelerinde bu faiz oranı% 0.99’a kadar düşebiliyor. Kuveyt Türk konut kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için Kuveyt Türk şubelerine gidilebilir. Ya da Kuveyt Türk çağrı merkezi 444 012 aranarak müşteri temsilcisi ile de görüşülebilir.Kuveyt Türk Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Evraklar
Kuveyt Türk konut kredisi için istenen belgeler şunlardır:
 • Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı,
 • Başvuru sahibinin oturduğu adresi belgeleyen ikametgah belgesi ya da oturulan eve ait başvuru sahibi adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası ( faturalar son 3 aya ait ve ödenmiş olmalıdır)
 • Başvuru sahibinin gelirini gösteren resmi belge,
 • Alınması planlanan mülke ait tapunun fotokopisi bankaya ibraz edilmelidir.
Kuveyt Türk Konut Kredisi İçin Gerekli Şartlar
Kuveyt Türk konut kredisi için gerekli koşullar şunlardır:
 • Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması
 • Başvuru sahibine ait kredi notu ne kadar yüksekse bankanın krediyi onaylama ihtimali o kadar çoktur. Bunun tersi de doğrudur. Yani kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu ne kadar düşükse bankanın başvurusu yapılan krediyi onaylaması o kadar zordur. Bu nedenle başvuru sahibinin kredi ödeme sicilinde geçmişe ait problem olmaması istenir.
 • Başvuru sahibi geçimini nasıl sağladığını resmi olarak belgeleyebilmelidir.
 • Başvuru sahibi evli ise eşinin konut kredisi alınmasına razı olduğunu beyan eden yazılı belgeyi bankaya teslim etmelidir.
 • Alınması planlanan konutun tapu kayıtlarında ’’mesken ‘’ olarak geçmesi gereklidir.
 • Alınması planlanan konutun yapı kullanma izin belgesi yani iskanının alındığını gösteren belgenin bankaya bildirilmesi gereklidir.
Kuveyt Türk konut kredisi hakkında banka tarafından açıklanan güncel ve resmi bilgiler bunlardır. Kuveyt Türk Katılım Bankası diğer bankalara oranla daha avantajlı konut kredis sağlayan bankalar arasında bulunuyor.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.