SON DAKİKA
Hava Durumu

Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar 2019

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2019 17:33
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kredi Notuna Göre Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi notu üzerinden kredi veren bankalar, kredi notunun belirli bir seviyenin üzerinde olmasını beklemektedir. Kredi notu hesaplaması yapılırken, kredi puanının yüksek olması, başvuruda bulunan kişinin kredi kullanabilme olasılığını arttırmaktadır. Kredi notuna göre kredi almak istiyorsanız öncesinde kredi kullanma olasılığınızı hesaplamak için, kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sorgulama sayesinde kredi notunuzu öğrenerek, notunuzun düşük olması haline kredi notunuzu yükseltmek için girişimde bulunabilirsiniz. Kredi notunuzu önceden öğrenmezseniz ve notunuz düşük çıkarsa bankadan red alma olasılığınız yüksektir. Bu da kredi notunuzun daha da düşmesine, dolayısı ile de bir sonraki başvurunuzun daha zor onaylanması anlamına gelmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Notuna Göre Kredi

Ziraat Bankası kredisistemine göre, bankaya başvuran kişilerin kredi notunun riskli olmayan bölgedeyer alması gerekiyor. Kredi notunun 5 farkı bölgesi olduğu biliniyor. Bubölgeler risk gruplarına göre ayrılmış durumda. Kırmızı olan kısım en çokriskli olan yani kredi kullanma olasılığının en düşük olduğu bölgeye tekabülediyor. Yeşil olan bölgelerde ise skor yüksek, yani kişilerin kredi kullanmaolasılığı gittikçe artmış oluyor. Ziraat Bankası’nda kredi notunun onaylanmadurumu, yüksek ölçüde kişilerin kredi notu puanı üzerinden oluyor. Kredi notuyüksek olan kişilerden ekstra belge talebinde bulunma durumu söz konusuolmazken, kredi notu düşükler doğrudan reddedilmiş oluyor.

Aktif Bank KrediFırsatları

Aktif Bank kredi başvurusu mu yapmak istiyorsunuz? O halde Akbank’ta olduğu gibi birçok bankada değerlendirme altına alınan en önemli kriter olan kredi notu hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Bu not KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanıyor. KKB tarafından kurulmuş olan Findeks konu hakkında tek yetkili mercii. Yani bunun dışında bir kurum size kredi notunuzu söyleyebileceğini iddia ederse, doğru değildir. Bankalar dahi Findeks üzerinden sizin kredi notunuzu öğrenebiliyor. Bu nota göre banka, sizin kredi kullanmak için gerçekten uygun olup olmadığınızı tespit etmiş oluyor.

QNB Finansbank'tan Kredi

QNB Finansbank kredi kullanmak isteyen kişiler, bütün bankalarda olduğu gibi kredi notlarını yüksek tutmaya bakmalılar. Peki kredi notu hesaplanırken hangi kriterler dikkate alınıyor? Bu puan neye göre oluşturuluyor? Kredi kartlarınızdaki hareketler, daha önce eğer kullandıysanız kredilerinizin durumu, geliriniz ve gideriniz, kredi kullanmak için daha önceden yaptığınız başvuruların yoğunluğu gibi durumlar hakkınızda bir puan oluşmasını sağlıyor. Daha önceden çok defa kredi başvurusu yaptıysanız ve reddedildiyseniz, kredi çıkma olasılığı düşüyor. Bankalar az kredi talebinde bulunmuş, geçmiş ödemeleri düzenli olan, hesabında parası ve sabit geliri olan kişilere kredi vermeyi uygun görüyor.

Akbank’tan Kredi

Akbank kredi kullanmak istiyorsanız kredi notunuzun hangi aralıkta yer aldığını önceden bilmenizde fayda var. Zira riskli grupta yer alıyorsanız, red alma olasılığınız oldukça yüksek oluyor. Kredi notu puanı 1 ile 1900 arasında değişiklik gösteriyor. Bu puanlara göre risk grupları var:

 • En riskli
 • Orta riskli
 • Az riskli
 • İyi
 • Çok iyi

Bu sınıfların her birine belli bir puan denk gelmiş oluyor.Eğer kredi notunuz 900 ve altında ise, bankaların birçoğu kredi vermekistemiyor. Kredi kullanmak isteyen kişilerin ortalama olarak 1200 ve civarıkredi notuna sahip olması bekleniyor. Bu kişilerden banka yinede, gelir vegider durumuna göre ekstra belge talebinde bulunabiliyor. Eğer kredi almakisteyen kişileri  puanı 1500 ise de, bukişilerin kredi kullanmasında hiçbir sakınca görülmüyor. Bu kişiler bankayadahi gitmelerine gerek kalmadan kolay bir şekilde kredi kullanma hakkını eldeetmiş oluyor. Kredi notuna göre kredikullanmak isteyen kişiler bu kredi notu aralığında bir değere sahipolduklarından emin olmak için, başvurularını yapmadan önce cüzi rakamlarödeyerek, notlarını öğrenebilirler.

TEB Anında Kredi

TEB kredikullanmak istiyorsanız, bütün bankalar için de geçerli olan kredi notunu yüksektutma olayını dikkate almanız gerekiyor. Peki kredi notunu yüksek tutmak içinne yapmak gerekiyor? Bankanın kredi notunuzu yüksek görmesi için:

 • Eğer daha önceden kredi kullandıysanız bu kreditaksitlerini düzenli ödemiş olmak
 • Kredi kartlarının ödemelerini en az ödemenindaha üstünde yapmak
 • Kredi başvurusu yapıyorsanız, başvurulararasında belli bir miktar aralık bırakmak
 • Gelir ve giderinizin orantılı olması ve resmibelge ile belgelendirilmesi gerekiyor.

Bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde, kredi notunuz düşükolmayacak, TEB bankası başta olmak üzere bankalardan rahatlıkla kredikullanabileceksiniz.

Denizbank Kredi Puanınıza Göre Kredi

Denizbank kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler bankanın farklı kanalları aracılığı ile işlemlerini tamamlayabilirler. Başvurmak istediğiniz krediyi tüm nakit ihtiyaçlarınız için geçerli olmakla beraber toplamda yüzde 2’den başlayan faiz oranları ile kullanmanız mümkün. Kredi kullanırken toplamda en fazla 60 aya kadar vade yapma hakkınız bulunuyor. İstinaslar haricinde birçok banka müşterilerine yasal zorunluluk gereği bu süreye kadar izin veriyor. Denizbank kredi başvurusu yapmak isterseniz, bankanın sitesine girin ve üstten krediler sekmesinden ihtiyaç kredileri linkine tıklayın. Buradan:

 • TC kimlik no
 • Cep tel no
 • Güvenlik kodu
 • Deniz Bonus kredi kartı başvurusu (isteğe bağlı)
 • Denizbank tanıtımları haberlerinden iletigönderilmesini onaylıyorum (isteğe bağlı
 • Kişisel verilerin korunması kanunu okudumseçeneklerini doldurun.

Başvuru formunu ilettikten sonra banka size (cep tel no’ya)bir güvenlik kodu gönderecek. Bu kodu bankaya ileterek başvuru işlemlerinizitamamlayabilirsiniz. Bu nedenle başvuru esnasında cep telefonunuzun yanınızdaolması önem taşıyor.

Garanti KrediFırsatları

Garanti kredikullanmak isteyen kişiler, hemen başvurularını tamamlayarak anında onaylanankredilerini bankamatiklerden ya da kendilerine en yakın banka şubelerindençekebiliyorlar. Kredi başvurusu yapmak için bankanın şubesine gitmenize dahigerek kalmıyor. Başvuru yapmak isteyen kişiler dilerseler bankanın internet şubeciliğinidilerseler de mobil uygulamasını tercih edebiliyor. Mobil uygulamalar, Appletelefonlar için App Store üzerinden Android cep telefonları için ise GooglePlay üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

N Kolay Kredi

N Kolay kredi ile adı üzerinde kolay bir şekilde kredi kullanmanız mümkün. Hem de kredi tutarı yüksek olabilir ve vade süreniz 60 aya kadar uzatılabilir. N Kolay’da ödemelerin kolay olması için erteleme hakkınız bulunuyor. Erteleme hakkı 3 aya kadar kullanılabiliyor. Eliniz sıkışık olduğu dönemlerde bu sayede erteleme hakkından faydalanarak, faiz ödemesi yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Kredi kullanırken toplam maliyete sigorta ve vergi ücretlerinin ekleneceğini unutmayın. Bu ücret kredi kullanmak istediğiniz tutarın ne olduğunun önemi olmaksızın toplamda 837 TL olarak hesaplanıyor.

Vakıfbank'tan Kredi Desteği

Vakıfbank kredimüşterilerinin nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için onlara uygun fırsatlarsunuyor. Kullanmak istediğiniz kredi türünün taksitli ihtiyaç kredisi olduğunufarz edelim. Bu şekilde ödemelerinizi 3 aylık dönemler şeklinde ve toplamda 60ayda yapabilirsiniz.

ING Bank Kredi

ING Bank kredi fırsatlarından yalnızca belirli ve düzenli bir geliri olan kişilerin faydalanması uygun görülmüştür. Ticari nitelikli kişiler bu kuralın dışında tutulur. Kişilerin mutlaka gerçek kişi statüsünde olması beklenir. Bu şekilde hemen bankaya başvuru yapabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.