SON DAKİKA
Hava Durumu

Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme 2019

Haber Giriş Tarihi: 29.06.2019 08:43
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme 2019

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemleri 2019 yılında da internet platformu üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilen hizmetler arasında yer almaktadır. Bu noktada başta elektrik dağıtımcısı ve tedarikçisi olan şirketler başta olmak üzere pek çok resmi ve özel kuruluş, abonelerine internet üzerinden kredi kartı aracılığıyla elektrik faturası ödeme imkanı sunmaktadır. İçinde bulunduğumuz 2019 yılı itibarıyla da kredi kartı kullanarak internet üzerinden kolay bir şekilde fatura ödeme işlemleri yapılabilmektedir. Söz konusu faturalar içinde doğalgaz, su, internet ve telefon gibi hizmetlerin yanında elektrik faturaları da yer almaktadır. Rehber niteliğindeki bu yazımızda kredi kartı ile elektrik faturası ödeme 2019 yılında nereden ve nasıl yapılır sorularına yanıt bulabilir ve elektrik dağıtımcısı firmaların hizmetleri arasında gösterilen online ödemeler hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Online Elektrik Fatura Ödeme

Online platformdan elektrik faturası ödemek, elektrik abonesi olunan şirketlerin müşterilerine sunduğu en büyük kolaylıklar arasında yer almaktadır. Zira eski dönemlerdeki gibi bu alanda faaliyet gösteren resmi ve özel kuruluşların şubelerine giderek gişeden fatura ödeme işlemine gerek kalmamaktadır. İnternetin kullanıcılarına sunduğu avantajlardan yararlanarak çok rahat bir şekilde çevrimiçi platformdan elektrik faturası da dahil olmak üzere doğalgaz, su, internet ve telekomünikasyon faturaları ödenebilmektedir. İnternet üzerinden yapılan elektrik faturalarını ödemenizde pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

  • Banka kartınızıkullanarak mevduat hesabınız üzerinden internet platformundan yararlanarakelektrik faturasını ödeyebilirsiniz.
  • İnternetüzerinden müşterisi olduğunuz bankanıza otomatik ödeme talimatı vererekelektrik faturanızı ödeyebilirsiniz.
  • Ya da yazımızınana konusuna oluşturan kredi kartınızı kullanarak internet üzerinden elektrikfaturanızı kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu uygulamayıgerçekleştirebileceğiniz pek çok farklı platform bulunmaktadır. Dolayısıylainternet üzerinden elektrik faturası ödeme işlemlerine ilişkin bilinmesigereken detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemleri, içinde bulunduğumuz dönemde internet üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi pek çok şehir merkezinde bulunan fatura ödeme noktalarından da yapılabilmektedir. Bu bağlamda nakit para ile faturalarını ödemek istemeyen kişiler, kredi kartlarını kullanarak kendilerine en yakın fatura ödeme noktasına giderek elektrik fatura borçlarını ödeyebilirler. Öte yandan kredi kartı kullanarak bankamatiklerden de elektrik faturası ödemek mümkün olmaktadır. Bu bağlamda müşterisi olduğunuz bankanın ATM’lerini kullanarak kredi kartınızla elektrik faturanızın borcunu ödeme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak ödediğiniz tutar, kredi kartı bakiyenizden otomatik olarak düşürülmektedir.

Tüm bunların yanındagünümüzde teknolojik imkanlardan yararlanarak oturduğunuz yerden de kredi kartıile elektrik faturanızı ödeyebilme şansına sahipsiniz. Ancak bunun içinihtiyacınız olan kredi kartınızın yanında bir internet bağlantısı ve elektrikfaturanızın ön yüzünde yer alan müşteri abone numaranız. Bu şartları sağlamanızdurumunda dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zamanda kredi kartınızı kullanarakelektrik faturanızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

İnternetten Fatura Nasıl Ödenir?

İnternet üzerinden fatura ödeme işlemleri, son yıllarda ülkemizde internet kullanımının da yüksek oranlara çıkmasıyla giderek popülerlik kazanan uygulamalar arasında yer almıştır. İnternet platformu kullanılarak yapılan fatura ödemeleri, abonelere büyük kolaylık sağlaması açısından her geçen gün daha sık yapılmaktadır. Bu bağlamda müşteriler, kredi kartlarını veya banka kartlarını kullanarak internet üzerinden herhangi bir hizmete dair fatura borcunu kolaylıkla ödeyebilmektedir. Bu kapsamda; doğalgaz, elektrik, telefon, su, internet gibi hizmetlerin faturaları, bu sektörlerde hizmet veren firmaların internet siteleri üzerinden açtıkları elektronik şubeler ile kredi kartı kullanılarak ödenmektedir. Konumuzla alakalı olması bakımından elektrik faturasının kredi kartı ile nasıl ödenebileceğine dair detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnternetten Elektrik Faturası Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden elektrik faturası ödeme işlemleri, özellikle elektrik tedariki ve dağıtımı sektöründe faaliyet gösteren özel firmaların abonelerine sunduğu hizmetler ile kolaylıkla yerine getirilebilmektedir. Nitekim ülkemizde çıkarılan kanunun akabinde pek çok elektrik dağıtım şirketi özelleşerek kendi politikalarına göre vatandaşlara hizmet sunmaya başlamıştır. Bu bağlamda enerji ve elektrik sektöründe aktif olarak faaliyetlerine devam eden söz konusu firmalar, müşterilerine kolaylık yaratmak amacıyla internet üzerinden de fatura ödeme fırsatı sunmaktadır. İnternet üzerinden yapılan elektrik faturası ödeme işlemlerinde müşterilere online hizmetler kapsamında kredi kartı kullanarak elektrik faturalarını ödeme imkanı sağlanmaktadır.

İnternetten Kredi Kartıyla Elektrik Faturası Ödeme Nereden Yapılır?

İnternette kredi kartı kullanarak elektrik faturası ödeme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz pek çok platform bulunmaktadır. Öncelikle abonesi olduğunuz elektrik tedarik ve dağıtım firmasının resmi internet sitesinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde enerji ve elektrik sektöründe bulunan hemen hemen bütün firmalar, abonelerine internet üzerinden online işlemler menüsü ile fatura ödeme fırsatı sunmaktadır. Bunun akabinde yine özel kurumlar arasında pek çok fatura ödeme şirketi de internet üzerinden hizmet sağlamaktadır. Bu fatura ödeme şirketlerinin internet sitelerini kullanarak güvenlik bir şekilde kredi kartınızla elektrik faturası ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrik Faturası Sorgulama

Elektrik faturası sorgulama işlemleri de internet üzerinden kolaylıkla yerine getirilebilen işlemler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda abonesi olduğunuz elektrik firmasının resmi internet sitesi üzerinden yer alan abone elektrik faturası sorgulama bağlantısına tıklayarak o dönemki elektrik faturanızın tutarını öğrenebileceğiniz gibi daha önce ödemiş olduğunuz elektrik faturalarına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik faturası borcu ödeme, internet üzerinden elektrik abonelerinin kolaylıkla gerçekleştirebileceği hizmetlerdendir. İnternet dünyasının sunduğu avantajlardan yararlanarak pek çok elektrik dağıtımcısının resmi internet sitesinde yer alan online işlemler menüsünü kullanarak kredi kartınızla çevrimiçi platformdan elektrik faturası borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken, elektrik abone numaranız ve T.C kimlik numaranız bilgilerinizdir. Söz konusu enerji ve elektrik sektöründeki şirketlerin internet siteleri üzerinden abone numaranızı ve T.C kimlik numaranızı girerek elektrik fatura borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödemek Güvenli Mi?

Kredi kartı ile internet üzerinden elektrik faturası ödemek güvenli bir işlemdir. Bu alanda hizmet veren büyük elektrik tedarikçisi şirketler yüksek güvenlik önlemlerini aldıkları için abonelerinin mağdur olmasına sebep olacak hiçbir uygulamaya fırsat vermemektedir. Bu bağlamda pek çok elektrik dağıtım şirketi, özellikle yüksek tutarlı elektrik faturası ödeme işlemlerinde, ödemeyi gerçekleştiren kişiden teyit almaktadır. Bu aşamada ödemeyi gerçekleştiren kişiye ulaşılamadığında teyit başarısız olur ve ödeme kredi kartına geri iade edilir. Bunun dışında elektrik faturasını internet üzerinden kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödemek için abonelere sunulan diğer destekler şunlardır:

  • İnternetüzerinden yapılan elektrik faturası ödemesinde firmanın almış olduğu güvenliktedbirleri doğrultusunda bir dolandırıcılık işlemi tespit edildiğinde ödemeotomatikman reddedilmektedir.
  • Kişiye ait olankredi kartı bilgileri kayıt edilmemektedir.
  • Kredi kartı ilegerçekleştirilen her elektrik faturası ödeme işleminde 3D Secure uygulamasıyapılır. 3D güvenlik şifresi sayesinde ödemeyi gerçekleştiren kişinin müşterisiolduğu bankada kayıtlı olan cep telefonuna ödemeye devam edilebilmesi içingelen şifre ile güvenli ödeme gerçekleştirilir.
Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Taksitli Ödenir Mi?

Kredi kartına taksit ile elektrik faturası ödeme işlemi de pek çok elektrik abonesi ve kart sahibi tarafından merak edilmektedir. Her ne kadar kredi kartları alışverişlerde taksitli ödeme seçeneği sunsa da elektrik faturası borcu ödeme işlemlerinde bu tür bir uygulama söz konusu olmamaktadır. Bu yazımızda kredi kartı ile elektrik faturası ödeme 2019 yılında ne şekilde yapılabileceğine dair önemli bilgileri paylaştık. Detaylı bilgileri, abonesi olduğunuz elektrik tedarik ve dağıtım şirketinin müşteri ilişkileri biriminden öğrenebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.