SON DAKİKA
Hava Durumu

Konut Kredisindeki Düşüş Devam Ediyor! Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Haber Giriş Tarihi: 16.07.2019 13:33
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Konut Kredisindeki Düşüş Devam Ediyor! Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi

Özel bankaların başlattığı konut kredisi faiz oranları yarışına kamu bankaların da dahilolmasıyla birlikte ev satın alırken konut kredisi kullanacakları sevindirengelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bankaların kıyasıya rekabetinde konutkredisi faiz oranları ortalamasında da ciddi düşüş yaşandığı görüldü.Bankaların rekabetinde Vakıfbank müşterilerine sunduğu Sarı Panjur Konut KredisiKampanyası'nda uyguladığı %1,49 faiz oranıyla en uygun konut kredisi verenbankaların zirvesinde yer almayı sürdürüyor. 2019 Temmuz ayı itibarıyla kamu veözel bankaların güncel konut kredisi faiz oranları hakkında detaylı bilgileriyazımızda bulabilirsiniz.

Özellikle son dönemde artan konut fiyatları ve bankaların müşterilerine sundukları konutkredisi ürünlerinde yüksek faiz oranları kullanmaları sebebiyle ev satın almakisteyen kişiler, hayallerini bir süre daha ertelemek zorunda kalmıştı. Bukapsamda konut satışlarını yeniden hareketlendirmek adına faaliyetlere başlayanözel bankalar, peş peşe konut kredisi kampanyaları yaparak uyguladıkları faizoranlarında indirime gitmeye başladı. Bununla birlikte kamu bankaları dabeklenildiği gibi bu yarışa ortak oldu. Ekonomide sağlanmaya çalışılan güvenortamı enflasyon oranları ile birlikte konut kredisi ürünlerinde uygulanan faizoranlarını da etkilemeye başladı.

Konut Kredisi FaizOranları Düşmeye Devam Ediyor

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişileriyakından ilgilendiren sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Bilindiğiüzere bir süre önce oldukça yüksek bir seviyede müşterilere sunulan konutkredisi faiz oranlarında yapılan indirimlerle birlikte faizler biraz daha makulseviyelere kadar gerilemiş durumda. Önümüzdeki süreçte de söz konusu indirimlerile beraber konut kredisi faiz oranlarında düşüşün süreceği öngörülüyor.

En Uygun KonutKredisi Faiz Oranları

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özelve kamu bankaları, uygun faiz oranları üzerinden müşterilerine konut kredisikullandırma hizmetini sürdürüyor. Bu bağlamda bankaların resmi internetsiteleri üzerinde yer alan konut kredisi kampanyalarında uygulanan faiz oranlarını şu şekilde görüntülemekmümkün oluyor:

  • Vakıfbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,49
  • T.C. Ziraat Bankası Güncel Konut Kredisi FaizOranı: %1,50
  • Halkbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,53
  • ING Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,54
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Güncel KonutKredisi Faiz Oranı: %1,55
  • ICBC Bank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı: %1,57
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.