SON DAKİKA
Hava Durumu

KKTC’den Ev Almak İsteyenlere Müjde! Halkbank KKTC Konut Kredisi Kampanyasını Başlattı

Halkbank, KKTC’de yerleşik durumda olan KKTC ve T.C. vatandaşlarına özel konut kredisi kampanyasını başlattı. KKTC’den konut satın almak için kullandırılan bu kredide 180 aya kadar vade imkanları ile ödeme kolaylıkları aynı anda sunuluyor. Aylık geri eşit taksitler halinde ödeme yapılan bu kredide teminat olarak da konut ipoteği kullanılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2020 19:10
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
KKTC’den Ev Almak İsteyenlere Müjde! Halkbank KKTC Konut Kredisi Kampanyasını Başlattı

KKTC’den konut almak isteyenlere müjdeli haber Halkbank’tan geldi. KKTC ve T.C. vatandaşlarına özel Kıbrıs’ta yerleşik durumda olanlar, konut kredisi kampanyası ile 180 aya kadar vade seçeneklerinden faydalanarak konut sahibi olabilecekler.YERLEŞIK DURUMDAKI VATANDAŞLAR FAYDALANABILECEKLERHalkbank’ın KKTC şubelerine özel olarak başlattığı bu kredi kampanyasından KKTC’de yerleşik durumda yaşayan, KKTC ve T.C. vatandaşlar faydalanabilecekler. KKTC’den konut alımı için kullandırılan bu kredide söz konusu konutun üzerine Halkbank, ipotek koyarak alım gerçekleştirecek. Böylelikle teminata gerek kalmadan konut kredisi kullandırılmış olacak. Söz konusu krediye ilişkin özellikler ve geri ödemeler ise aşağıdaki gibi olacak:  • Halkbank’ın maaş müşterilerine; 1 ay ile 120 ay vade sürelerinde aylık yüzde 0,94 faiz oranı uygulanmaktadır. 121 ay ile 180 ay arası vade sürelerinde aylık yüzde 1,01 faiz oranı uygulanmaktadır.
  • Diğer Halkbank müşterilerine; 1 ay ile 120 ay vade sürelerinde aylık yüzde 0,99 faiz oranı uygulanmaktadır. 121 ay ile 180 ay vade sürelerinde ise aylık yüzde 1,02 faiz uygulanmaktadır.
  • Geri ödemeler aylık eşit taksitler halinde planlanmaktadır.


KKTC KONUT KREDİSİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?KKTC’de yerleşik durumda olan T.C. ve KKTC vatandaşlarının faydalanabildiği bu krediye başvurular sadece KKTC Halkbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Geri ödemelerin eşit taksitler halinde planlandığı KKTC konut kredisine başvuru sırasında istenen belgeler ise aşağıdaki gibidir:  • Kimlik kartı, sürücü belgesi ya da pasaport,
  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Söz konusu gayrimenkule ait tapu ve ruhsat.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.